20 sposobów na poprawę zdolności kredytowej w 2020 roku

20 sposobów na poprawę zdolności kredytowej w 2020 roku
16 października 2020
Category: Naszych Partnerów

Do 20 kwietnia 2021 roku Experian, TransUnion i Equifax będą oferować wszystkim konsumentom w USA bezpłatne cotygodniowe raporty kredytowe za pośrednictwem AnnualCreditReport.com, aby pomóc Ci chronić swoje zdrowie finansowe podczas nagłych i bezprecedensowych trudności spowodowanych przez COVID-19.

Wchodząc w nową dekadę, naturalną rzeczą jest ocena sytuacji finansowej i zastanowienie się, co chcesz przynieść przez następne 10 lat. Jeśli jest to dom, nowy samochód, inny stopień naukowy lub wyjazd za granicę – w czym mogą pomóc niektóre karty kredytowe – prawdopodobnie w grę wejdzie Twoja zdolność kredytowa.

Dobra ocena kredytowa to cokolwiek powyżej 670 w modelu punktacji kredytowej FICO i pozwoli ci uzyskać dostęp do większej liczby opcji pożyczek i kart kredytowych z bardziej korzystnymi stopami procentowymi. Ale im bliżej Twojego wyniku do maksimum 850, tym lepiej.

Pamiętaj, że prawdopodobnie masz wiele wyników kredytowych, ze względu na różne sposoby oceniania modeli ważących informacje. Jednak zasada, że ​​wyższe wyniki oznaczają silniejszy kredyt (innymi słowy, mniejsze ryzyko dla pożyczkodawcy), generalnie sprawdza się we wszystkich przypadkach.

Oto 20 strategii, dzięki którym Twoja zdolność kredytowa będzie w doskonałym stanie, niezależnie od tego, czy budujesz ją od zera, czy masz nadzieję, że wbijesz ją na najwyższy poziom.

1. Skonfiguruj automatyczne płatności za rachunki

Najważniejszym czynnikiem wpływającym na Twoją zdolność kredytową jest historia płatności. Pomóż chronić swój wynik przed negatywnymi skutkami nieodebranej płatności, przekazując swoje rachunki do płatności automatycznej. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo pieniędzy na koncie, aby co miesiąc pokryć każdy rachunek, aby uniknąć debetu. Kiedy wiesz, że nie będziesz musiał radzić sobie z nagłym spadkiem wyniku po zapomnianym rachunku, możesz skupić się na innych sposobach poprawy kredytu.

2. Spłać salda

Drugim najważniejszym elementem Twojego wyniku jest to, ile masz długu w porównaniu z limitem kredytowym – wskaźnik wykorzystania kredytu. W 2020 r. Postaraj się najpierw zmniejszyć zadłużenie na karcie kredytowej o wysokim oprocentowaniu, ponieważ prawdopodobnie kosztuje to więcej pieniędzy w formie odsetek niż, powiedzmy, pożyczka na samochód lub federalna pożyczka studencka. Zmniejszenie salda na karcie kredytowej pokazuje również potencjalnym pożyczkodawcom, że jesteś odpowiedzialny za kredyt. Eksperci sugerują ciągłe utrzymywanie wskaźnika wykorzystania kredytu poniżej 30% limitu kredytowego; osoby z najwyższymi wynikami kredytowymi mają stawkę w najniższych pojedynczych cyfrach.

3. Uzyskaj pożyczkę na budowę kredytu

Jeśli koncentrujesz się na budowaniu kredytu od zera lub odzyskiwaniu kredytu po osiągnięciu wyniku, pomocna może być pożyczka na budowę kredytu z unii kredytowej. Będziesz dokonywać stałych płatności przez sześć do 24 miesięcy, a Twoje pieniądze będą znajdować się na koncie oszczędnościowym, do którego będziesz mieć dostęp pod koniec okresu pożyczki. W międzyczasie pożyczkodawca będzie zgłaszał Twoje terminowe płatności do biur kredytowych, wzmacniając Twój wynik.

4. Poszukaj zabezpieczonej karty kredytowej

Inną opcją budowania kredytu jest uzyskanie zabezpieczonej karty kredytowej. Wymaga depozytu gotówkowego, zazwyczaj od 200 do 3000 USD, który staje się Twoim limitem kredytowym. Możesz wtedy korzystać z karty kredytowej tak jak każdej innej, a depozyt zabezpiecza wystawcę przed możliwością, że nie spłacisz salda. Jeśli odpowiedzialnie korzystasz z zabezpieczonej karty, możesz przejść na tradycyjną niezabezpieczoną kartę.

5. Dołącz do konta jako autoryzowany użytkownik

Możesz również zwiększyć poziom kredytu, dołączając do konta karty kredytowej członka rodziny, przyjaciela lub innej zaufanej osoby jako autoryzowany użytkownik. Będziesz mógł używać karty do robienia zakupów, a historia płatności karty pojawi się w Twoim raporcie kredytowym. Dlatego ważne jest, aby wybrać osobę, z której kredytu skorzystasz. Współpracuj z głównym posiadaczem karty, aby zapłacić mu za zakupy, ponieważ będzie on ostatecznie odpowiedzialny za saldo na karcie.

6. Błędy w raporcie kredytowym sporu

Masz prawo do jednego bezpłatnego raportu kredytowego rocznie od każdego z trzech głównych biur kredytowych na AnnualCreditReport.com. Sprawdź je dokładnie i zgłoś spór do odpowiedniego biura, jeśli znajdziesz w swoim zgłoszeniu coś, co Twoim zdaniem nie powinno być, na przykład opóźnienie w płatności. Poprawienie jakichkolwiek problemów może podnieść Twoje wyniki kredytowe.

7. Zarejestruj się w Experian Boost

Experian Boost umożliwia dodawanie terminowych płatności za usługi telekomunikacyjne i media do raportu kredytowego, co może prowadzić do wzrostu wyniku FICO ® Score ☉. To nic nie kosztuje, ale wpłynie tylko na Twój raport kredytowy Experian i Twój wynik FICO ® 8, jeden z kilku kredytodawców, którym może przyjrzeć się kredyt, w zależności od pożyczki, której szukasz. Przeciętny użytkownik Experian Boost widzi 13-punktowy wzrost wyników kredytowych.

8. Nie zamykaj starych kont

Nawet jeśli nie używasz już starej karty kredytowej, zazwyczaj najlepiej jest pozostawić otwarte konto. Dzieje się tak, ponieważ Twoje wyniki kredytowe korzystają z długiej historii kredytowej i wysokiego całkowitego limitu kredytowego. Zamknięcie założonych kont skróci średni wiek twoich kont i obniży całkowity limit kredytowy. Miną lata, zanim konto zamknięte w dobrej kondycji zniknie z raportu kredytowego, ale wpływ na wskaźnik wykorzystania kredytu jest natychmiastowy. Jeśli karta kredytowa wiąże się z wysoką roczną opłatą, na którą nie możesz sobie pozwolić, zamknięcie konta może być dobrą opcją – lub poproś wystawcę o obniżenie wersji karty do wersji bezpłatnej, jeśli to możliwe.

9. Ogranicz nowe linie kredytowe

Kiedy ubiegasz się o nową kartę kredytową lub pożyczkę, w raporcie kredytowym pojawi się twarde zapytanie. Może to spowodować krótkotrwały spadek wyniku. Zaplanuj ubieganie się tylko o kredyt, którego naprawdę potrzebujesz, po przeprowadzeniu wystarczającej liczby badań, aby dowiedzieć się, do których kont prawdopodobnie się kwalifikujesz. Oznacza to uniknięcie wielu trudnych zapytań zaśmiecających Twój plik kredytowy.

10. Ogranicz wnioski o pożyczkę do krótkiego okresu

Wiele trudnych zapytań w krótkim czasie może wskazywać pożyczkodawcom, że szukasz linii kredytowych, których nie będziesz w stanie spłacić. Jednak sprytni pożyczkobiorcy będą ubiegać się o kilka pożyczek tego samego typu, aby porównać stawki. Z tego powodu kredytodawcy zwykle traktują wiele trudnych zapytań dotyczących tego samego rodzaju pożyczki, złożonych mniej więcej w tym samym czasie, co jedno, więc składaj wnioski w krótkim czasie. Zapobiegnie to pogorszeniu zdolności kredytowej.

11. Spłacaj salda karty kredytowej co miesiąc

Oprócz obniżania istniejących sald zadłużenia, minimalizuj bieżące zadłużenie, stawiając sobie za cel spłatę kart kredytowych co miesiąc. Wyzerowanie salda w każdym okresie wyciągu utrzymuje niskie wykorzystanie kredytu, co jest jednym z najlepszych sposobów na wzmocnienie kredytu. Unikniesz także naliczania odsetek.

12. Śledź swój wynik kredytowy

Monitorując swoją zdolność kredytową, możesz szybko interweniować, jeśli spadnie. Możesz zająć się czynnikami, które wpływają na Twój wynik, takimi jak wysokie saldo, opóźnienia w płatnościach lub zbyt wiele niedawnych trudnych zapytań. Istnieje wiele sposobów bezpłatnego sprawdzenia i monitorowania zdolności kredytowej, w tym za pośrednictwem obecnego wystawcy karty kredytowej, banku lub Experian.

13. Chroń swoje dane osobowe, aby uniknąć oszustw

Na Twój kredyt może wpłynąć kradzież tożsamości, która ma miejsce, gdy oszuści uzyskują dostęp do Twoich danych osobowych i otwierają konta na Twoje nazwisko. Aby zapewnić bezpieczeństwo danych, użyj menedżera haseł do tworzenia i przechowywania unikatowych haseł oraz unikania dokonywania transakcji finansowych w publicznych sieciach Wi-Fi, które mogą narazić Cię na niebezpieczeństwo.

14. Odpowiedzialnie dodaj do swojego miksu kredytowego

Pożyczkodawcy szukają różnych kont w Twoim pliku kredytowym, aby pokazać, że możesz zarządzać wieloma rodzajami kredytów. Należą do nich pożyczki ratalne, za które spłacasz stałą kwotę miesięcznie, oraz kredyt odnawialny, z limitem, który możesz obciążyć do wysokości (tak jak w przypadku kart kredytowych i linii kredytu pod zastaw domu). Jeśli masz w swoim pliku tylko jeden typ kredytu, dodanie innego może poprawić Twój zestaw kredytów. Miks punktów stanowi zaledwie 10% Twojego wyniku FICO ®, więc nie staraj się o kredyt tylko po to, aby poprawić swój wynik. Może to narazić Cię na ryzyko zaciągnięcia długu, którego nie możesz spłacić.

15. Utwórz budżet

Aby pomóc spłacić dług i utrzymać wydatki pod kontrolą, w 2020 roku poświęć trochę czasu na sporządzenie budżetu. Ten proces zapewni jasność co do kwoty, którą zarabiasz i ile możesz bezpiecznie wydać na przedmioty nieobowiązkowe. Będziesz wtedy bardziej prawdopodobne, że dokonasz mądrego wyboru, gdy będziesz kusić się kartą kredytową, i możesz określić priorytet ograniczenia wykorzystania kredytu.

16. Pracuj w agencji doradztwa kredytowego non-profit

Jeśli nie masz pewności, jak ustawić budżet lub zacząć atakować zadłużenie, certyfikowany doradca kredytowy w agencji non-profit może udzielić bezpłatnej wstępnej konsultacji w celu omówienia pierwszych kroków. Doradcy kredytowi oferują również plany zarządzania długiem, które mogą pomóc niektórym kredytobiorcom spłacić przytłaczający dług.

17. Unikaj oszustw związanych z naprawą kredytu

Niektóre firmy nastawione na zysk twierdzą, że są w stanie usunąć negatywne informacje z raportu kredytowego za opłatą. Ale prawda jest taka, że ​​żadna firma nie może legalnie usunąć informacji z Twojego pliku, jeśli są one dokładne. Unikaj wydawania pieniędzy na naprawę kredytu i zamiast tego podejmuj wypróbowane i sprawdzone kroki, aby poprawić swój wynik, takie jak obniżenie salda zadłużenia i terminowe opłacanie rachunków.

18. Dodaj płatności czynszu do swojego raportu kredytowego

Jeśli regularnie płacisz czynsz na czas, dodaj te płatności do swojego raportu kredytowego, aby zwiększyć ilość pozytywnych informacji zgłaszanych do biur informacji kredytowej. Możesz to zrobić, rejestrując się w usłudze takiej jak RentTrack lub PayYourRent. W wielu przypadkach przyjęcie wynajmującego lub firmy zarządzającej nieruchomością na pokład ograniczy opłaty, które zostaną naliczone.

19. Uzyskaj pożyczkę z pomocą Cosignera

Dokonywanie terminowych spłat pożyczki ratalnej, podobnie jak dokonywanie terminowych spłat na karcie kredytowej, pomaga budować historię kredytową. Oprócz korzystania z pożyczki dla budowniczych kredytów, uzyskanie tradycyjnej pożyczki, takiej jak pożyczka samochodowa, może dodać pozytywne informacje do raportu kredytowego i poprawić kombinację kredytów.

Jeśli nie możesz samodzielnie zakwalifikować się do pożyczki, cosigner może pomóc – ale upewnij się, że cosigner wie, w co się pakuje. Jeśli nie stać Cię na spłatę pożyczki, staje się to ich obowiązkiem. Poza tym, jak zawsze, szukaj pożyczki tylko wtedy, gdy naprawdę jej potrzebujesz, a nie tylko po to, aby poprawić jakość kredytu. Potencjalne zwiększenie wyniku powinno być dodatkowym bonusem lub motywacją, a nie głównym powodem.

20. Miej cierpliwość

Poprawa zdolności kredytowej nie jest procesem natychmiastowym. Doskonała zdolność kredytowa jest najczęściej wynikiem lat sumiennych zachowań finansowych. Podczas gdy niektóre strategie pozwolą szybko dostrzec drobne usprawnienia, dołączenie do grona osób z najwyższymi wynikami kredytowymi zajmie trochę czasu.

Zwiększ swój wynik FICO ® natychmiastowo za darmo

Experian Boost pomaga, dając Ci kredyt na rachunki za media i telefon komórkowy, które już płacisz. Do tej pory te płatności nie wpływały pozytywnie na Twój wynik.

Nie wymagamy karty kredytowej

Co to jest stosunek zadłużenia do dochodów i jak go obliczyć?
Co to jest opłata roczna za kartę kredytową?

Jak dobry jest Twój wynik kredytowy?

Powiązane artykuły:
Jak podnieść swoją zdolność kredytową o 200 punktów
Jak ważne jest ustanowienie kredytu dla 18-latka?
Jak zacząć z kredytem na uczelni
Jak długo trwa odbudowa kredytu?
Jak często zmienia się Twoja zdolność kredytowa?
Czy Experian Boost działa?
Popularne artykuły:
Chciałbym poprawić swoją zdolność kredytową o 100 punktów. Jakie kroki mogę podjąć, aby to zrobić?
Dokonywanie wielu płatności może pomóc w ocenie zdolności kredytowej
Czy powinienem wcześniej spłacić pożyczkę?
Zasoby
 • Ocena kredytowa
  • Podstawy oceny zdolności kredytowej
  • Co to jest dobra ocena kredytowa?
  • Zrozumienie punktacji kredytowej
  • Moja ocena kredytowa
  • Najczęściej zadawane pytania dotyczące oceny zdolności kredytowej
  • Co to jest wskaźnik wykorzystania kredytu?
  • Co wpływa na Twoje wyniki kredytowe?
 • Raport kredytowy
  • Podstawy raportu kredytowego
  • Naprawa kredytu: jak „naprawić” kredyt
  • Mój raport kredytowy
  • Informacje o sprawdzaniu raportu kredytowego
  • Zrozumienie raportu kredytowego Experian
  • Słowniczek statusu konta
  • Windykacja w Twoim raporcie kredytowym
  • Instrukcje dotyczące rozstrzygania sporów pocztą
  • Często zadawane pytania dotyczące sporów
  • Upadłość: jak to działa, rodzaje i konsekwencje
  • Trudne i miękkie zapytania dotyczące raportu kredytowego
  • Jak kwestionować informacje z raportu kredytowego
  • Zrozumienie ustawy o rzetelnej sprawozdawczości kredytowej
  • Czy mogę zrezygnować z wstępnie zatwierdzonych ofert kredytowych?
  • Co to jest raport kredytowy?
 • Oszustwa i kradzież tożsamości
  • Zapobieganie oszustwom
  • Co to jest oszustwo kredytowe?
  • Zasoby dotyczące oszustw
  • Bezpłatne zamrażanie zabezpieczeń
  • Zapobieganie oszustwom
  • Pomoc dla ofiar
  • Co to jest kradzież tożsamości?
  • Jak zamrozić kredyt
  • Oszustwo związane z kartą kredytową: co zrobić, jeśli jesteś ofiarą
 • Etapy życia
  • Wydarzenia życiowe
  • Co się dzieje z twoim kredytem, ​​gdy bierzesz ślub?
  • Rozwód i kredyt
  • Śmierć współmałżonka
  • Ustanowienie kredytu biznesowego
  • Zakupy
  • Zatrudnienie
  • Planowanie przejścia na emeryturę
 • Popraw kredyt
  • Poprawa zdolności kredytowej
  • Jak zbudować kredyt
  • Zła historia kredytowa i ocena
  • Jak odbudować kredyt
  • Jak poprawić swoją zdolność kredytową
  • Jak „naprawić” zły wynik kredytowy
 • Finanse osobiste
  • Jak ubiegać się o kartę kredytową
  • Pożyczki osobiste: co należy wiedzieć przed złożeniem wniosku
  • Czy pożyczka konsolidacyjna jest dla Ciebie odpowiednia?
  • Jak wyjść z długu
  • Jak uzyskać kredyt samochodowy
  • Jak spłacić zadłużenie karty kredytowej
  • Kup lub leasing samochodu: który jest najlepszy?
  • Zrozumienie zabezpieczonych kart kredytowych
  • Plan zarządzania długiem: czy jest odpowiedni dla Ciebie?
Najnowsze badania
 • Przegląd kredytu konsumenckiego 2019
 • Finanse konsumenckie dawniej i dziś: wielka recesja a 2020 r
 • Znaki degradujące w raportach kredytowych powolne w czasie pandemii
 • Wyświetl wszystkie badania
Najnowsze recenzje
 • Najlepsze karty kredytowe na zakupy w Czarny piątek
 • Najlepsze karty kredytowe na Amazon Prime Day
 • Jaki typ karty nagród jest najlepszy podczas recesji?
 • Najlepsze karty kredytowe na zakupy gazu
 • Najlepsze karty cash back już teraz
 • Najlepsze karty kredytowe do wykorzystania w sklepie spożywczym
 • Produkty
 • Bezpłatny raport kredytowy
 • Bezpłatna ocena kredytowa
 • Darmowe monitorowanie kredytu
 • Experian CreditLock
 • Raport kredytowy 3-Bureau i wyniki FICO ®
 • Ochrona przed kradzieżą tożsamości
 • CreditMatch
 • Wsparcie
 • Sprzeczanie się
 • Security Freeze
 • Ostrzeżenie o oszustwie
 • Pomoc dla ofiar kradzieży tożsamości
 • Usługa przesyłania dokumentów
 • Pokaż wszystkie
 • Edukacja i porady
 • Co to jest dobra ocena kredytowa
 • Popraw swoją zdolność kredytową
 • Zakresy punktacji FICO
 • Naprawa kredytu
 • Jak zbudować kredyt
 • Zrozumienie punktacji kredytowej

Pobierz bezpłatną aplikację Experian:

 • Warunki prawne
 • Polityka prywatności
 • Polityka prywatności CA.
 • naciśnij
 • Wybór reklam
 • Kariera
 • Relacje inwestorskie
 • Skontaktuj się z nami

Wyniki mogą się różnić. Niektórzy mogą nie widzieć lepszych wyników lub szans na akceptację. Nie wszyscy pożyczkodawcy używają plików kredytowych Experian i nie wszyscy pożyczkodawcy używają wyników, na które wpływa Experian Boost.

☉ Ocena kredytowa obliczona na podstawie modelu FICO ® Score 8. Twój pożyczkodawca lub ubezpieczyciel może użyć innego FICO ® Score niż FICO ® Score 8 lub w ogóle innego rodzaju oceny kredytowej. Ucz się więcej.

Zasady redakcyjne: Informacje zawarte w Ask Experian służą wyłącznie do celów edukacyjnych i nie stanowią porady prawnej. Wyrażone tutaj opinie należą wyłącznie do autora, a nie do żadnego banku, wystawcy karty kredytowej lub innej firmy i nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób zatwierdzone przez żaden z tych podmiotów. Wszystkie informacje, w tym stawki i opłaty, są aktualne na dzień publikacji i aktualizowane zgodnie z informacjami przekazanymi przez naszych partnerów.

Zarchiwizowane posty mogą nie odzwierciedlać aktualnych zasad firmy Experian, mimo że są przechowywane w celach informacyjnych. Zespół Ask Experian nie może odpowiedzieć na każde pytanie indywidualnie. Jeśli jednak Twoje pytanie jest interesujące dla szerokiego grona konsumentów, zespół Experian umieści je w przyszłym poście.

Wady i zalety oferty określa nasz zespół redakcyjny na podstawie niezależnych badań. Banki, pożyczkodawcy i firmy obsługujące karty kredytowe nie odpowiadają za treści zamieszczane na tej stronie i nie popierają ani nie gwarantują żadnych recenzji.

Ujawnienie reklamodawcy: oferty wyświetlane w tej witrynie pochodzą od firm zewnętrznych („nasi partnerzy”), od których Experian Consumer Services otrzymuje wynagrodzenie; jednakże rekompensata nie ma wpływu na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Oferty na stronie nie reprezentują wszystkich dostępnych usług finansowych, firm lub produktów.

* Aby uzyskać pełne informacje, zapoznaj się z warunkami oferty w witrynie internetowej wydawcy lub partnera. Po kliknięciu „Zastosuj” nastąpi przekierowanie do witryny internetowej wydawcy lub partnera, gdzie przed złożeniem wniosku można zapoznać się z warunkami oferty. Przedstawiamy podsumowanie, a nie pełne warunki prawne – przed złożeniem wniosku należy zapoznać się z pełnymi warunkami oferty określonymi przez samego emitenta lub partnera. Chociaż Experian Consumer Services dokłada wszelkich starań, aby przedstawić jak najdokładniejsze informacje, wszystkie informacje o ofertach są przedstawiane bez gwarancji.

Witryny Experian zostały zaprojektowane tak, aby obsługiwały nowoczesne, aktualne przeglądarki internetowe. Experian nie obsługuje przeglądarki Internet Explorer w wersji 10.0 i starszych. Jeśli obecnie używasz nieobsługiwanej przeglądarki, Twoje wrażenia mogą nie być optymalne, mogą wystąpić problemy z renderowaniem i możesz być narażony na potencjalne zagrożenia bezpieczeństwa. Zaleca się aktualizację do najnowszej wersji przeglądarki.

2020 Wszelkie prawa zastrzeżone. Experian. Experian i użyte tutaj znaki towarowe Experian są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Experian i jej spółek zależnych. Użycie jakiejkolwiek innej nazwy handlowej, praw autorskich lub znaku towarowego służy wyłącznie do celów identyfikacji i odniesienia i nie oznacza żadnego związku z prawami autorskimi lub właścicielem znaku towarowego ich produktu lub marki. Inne nazwy produktów i firm wymienione w tym dokumencie są własnością ich odpowiednich właścicieli. Licencje i ujawnienia.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy