3 powody, aby NIE inwestować w akcje litu

3 powody, aby NIE inwestować w akcje litu
16 października 2020
Category: Które Mogą

Akcje litu pozostaną w tyle w miarę postępu innowacji

Akcje litu przez lata były gorącą inwestycją. Do rozwoju akumulatorów litowo-jonowych – tych samych używanych w smartfonach, laptopach i większości pojazdów elektrycznych (EV) – potrzebne były duże ilości tego minerału.

Akumulator litowo-jonowy pozostaje najlepszą technologią dostępną obecnie dla mas, ale może tak nie być w najbliższej przyszłości.

Nie mówię, że powiązane akcje będą się czołgać, ale patrząc w przyszłość, baterie litowo-jonowe są na dobrej drodze, ponieważ nowe przełomowe baterie zaczynają pojawiać się na rynku. Chciałbym wam dziś trochę o tym opowiedzieć…

Powód nr 1: żywotność baterii

Można się założyć, że Twój smartfon – i każda inna osoba czytająca ten artykuł – umarła w niezbyt dogodnym momencie. Może w trakcie rozmowy telefonicznej? A może kiedy do celu zostało Ci tylko kilka mil?

Żywotność baterii w naszych smartfonach i innych urządzeniach elektronicznych z pewnością poprawiła się w ciągu ostatniej dekady, ale nadal nie jest tam, gdzie chcemy. A przyszłość technologii będzie wymagała jeszcze dłuższej żywotności baterii i większej gęstości. Postępy, takie jak możliwość przesyłania strumieniowego wideo w dowolne miejsce, pochłaniają dużo czasu pracy baterii, więc obecna technologia litowo-jonowa nie będzie wystarczająca.

Jeszcze ważniejsza będzie gęstość baterii i żywotność pojazdów elektrycznych, gdy zaczną być masowo produkowane. Jak można się domyślić, wymagają ogromnej mocy. Zasięg dzisiejszych pojazdów elektrycznych nie jest wystarczająco dobry dla mas, więc poszukiwania nowej i lepszej technologii akumulatorów idą pełną parą. Może to spowodować utratę zapasów litu.

Powód nr 2: kobalt

Kobalt jest jednym z minerałów wymaganych do produkcji baterii litowo-jonowej. Ale jest z tym duży problem.

Około dwóch trzecich kobaltu znajduje się w Demokratycznej Republice Konga (DRK). DRK jest jednym z najbardziej niestabilnych krajów na świecie, co sprawia, że ​​dostawy tak poszukiwanego minerału są głównym problemem. W rzeczywistości kobalt jest często nazywany „krwawym diamentem” przemysłu akumulatorowego. Liczba ludzi związana z wydobyciem kobaltu jest straszna. Warunki w kopalniach są niedopuszczalne, a praca dzieci szerzy się.

Mówiąc prosto, bez względu na to, co robią zapasy litu, za kilka lat prawdopodobnie nie będzie już wystarczającej ilości kobaltu, aby sprostać zapotrzebowaniu na akumulatory litowo-jonowe w pojazdach elektrycznych.

Powód nr 3: nowe technologie

Największym zagrożeniem dla akumulatorów litowo-jonowych jest nowa i ulepszona technologia. Wyścig ma zaspokoić potrzeby najbliższej przyszłości, a istnieje wiele technologii, które mogą pozbawić obecnego lidera w dziedzinie akumulatorów. Po wielu badaniach stało się dla mnie jasne, że w szczególności jedna technologia znacznie wyprzedza konkurencję.

To innowacja, która będzie miała ekonomiczne konsekwencje o wartości wielu bilionów dolarów. Pomyśl o świecie z samochodami elektrycznymi o ogromnym zasięgu. Pomyśl o iPhonie, który wymaga ładowania tylko raz w miesiącu. Pomyśl o samolotach zasilanych bateriami. Pomyśl o ostatecznym upadku przemysłu naftowego i gazowego.

W ciągu ostatniego roku spędziłem ogromną ilość czasu na studiowaniu branży baterii. Mogę powiedzieć, że ta mega innowacja nie jest kwestią „czy”, ale kwestią „kiedy”. Wierzę, że kolejny wielki przełom w dziedzinie baterii zapisze się jako jeden z największych wynalazków XXI wieku.

Oczywiście wiąże się to z ogromnymi implikacjami inwestycyjnymi. Ci, którzy znajdują się po prawej stronie tej innowacji, mogą zbudować niewiarygodne bogactwo… podobnie jak ludzie, którzy stworzyli internet i smartfony.

Jestem tak podekscytowany tą nową technologią i przyszłością baterii, że przygotowałem cały raport badawczy na ten temat. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy