4 różne rodzaje ochrony kredytowej, których możesz potrzebować

4 różne rodzaje ochrony kredytowej, których możesz potrzebować
16 marca 2021
Category: Konto Bankowe

Nieoczekiwane zdarza się każdego dnia. Dowiedz się o różnych typach usług ochrony kredytowej, aby chronić Cię przed nieprzewidzianymi zdarzeniami i oszustami.

Elliot M. Kass | American Express Credit Niezależny współpracownik Intel

6 minut czytania | 31 stycznia 2020 w Kredyt

Zawartość

W skrócie

Ochrona kredytowa może odnosić się do kilku różnych sposobów zabezpieczenia kredytów i aktywów finansowych.

Rodzaje ochrony kredytowej obejmują monitorowanie kredytu, ochronę przed kradzieżą tożsamości, ochronę zakupu karty kredytowej i ubezpieczenie kredytu.

Biorąc pod uwagę znaczenie kredytu w dzisiejszej gospodarce, eksperci sugerują, że większość ludzi rozważa jedną lub więcej z tych opcji.

Co to jest ochrona kredytowa… i czy jest to coś, czego potrzebujesz? Odpowiedź zależy od rodzaju ochrony kredytowej, o którą się martwisz.

Osoby, które używają terminu „ochrona kredytowa”, mogą oznaczać do czterech różnych, ale powiązanych ze sobą rodzajów usług ochrony kredytowej:

  • Monitorowanie kredytów i alerty. Te usługi ochrony kredytowej śledzą, kto pyta o Twój kredyt, aby pomóc Ci chronić się przed oszustami i złodziejami.
  • Ochrona przed kradzieżą tożsamości. Ta forma ochrony kredytowej chroni Cię przed zagrożeniami, takimi jak pożyczenie pieniędzy lub złożenie fałszywego zeznania podatkowego w Twoim imieniu.
  • Ochrona zakupów. Niektórzy dostawcy kart kredytowych oferują tego rodzaju ochronę kredytową – rodzaj ubezpieczenia przedmiotów kupionych za ich pomocą.
  • Ubezpieczenie kredytu. Ochrona kredytowa czasami odnosi się również do ubezpieczenia, które pomaga spłacić długi, jeśli nie możesz spłacić swoich długów z przyczyn od Ciebie niezależnych, takich jak utrata pracy lub niepełnosprawność. Ubezpieczenie kredytu hipotecznego to jeden rodzaj.

Przyjrzyjmy się bliżej korzyściom i wartościom każdego z tych rodzajów ochrony kredytowej, aby zastanowić się, czy odpowiadają one Twoim potrzebom:

Jak chronić swój kredyt poprzez monitorowanie i alerty

Monitorowanie zdolności kredytowej i alerty pozwalają na śledzenie wyniku kredytowego i wszelkich próśb o raport kredytowy, takich jak te składane przez pożyczkodawców podczas ubiegania się o kartę kredytową lub pożyczkę. Biorąc pod uwagę liczbę firm, które wykorzystują Twoją zdolność kredytową do oceny różnych rodzajów wniosków, eksperci twierdzą, że monitorowanie kredytu jest ważne praktycznie dla każdego.

Usługi monitorowania i ostrzegania, takie jak te oferowane przez trzy krajowe biura kredytowe – Equifax, TransUnion i Experian – zapewniają wczesne ostrzeżenia o zapytaniach dotyczących Twojej historii kredytowej i wszelkich zmianach Twojej oceny kredytowej, umożliwiając Ci odpowiednią odpowiedź, jeśli zapytanie okaże się nieprawidłowe.

Monitorowanie zdolności kredytowej może być szczególnie pomocne dla osób, które mają niższe oceny kredytowe i próbują je poprawić. Może również stanowić ostrzeżenie, jeśli ktoś nieuczciwie próbuje otworzyć konto na Twoje nazwisko. 1 Możesz być w stanie znaleźć i korzystać z podstawowych usług monitorowania kredytu za darmo, ale spodziewaj się uiszczenia miesięcznej lub rocznej opłaty za poziomy składek tego rodzaju ochrony kredytowej.

Usługi ochrony kredytowej mogą również zwalczać kradzież tożsamości

Ochrona przed kradzieżą tożsamości chroni Cię przed cyberprzestępcami próbującymi wykorzystać Twoje imię i nazwisko oraz historię kredytową do pożyczenia pieniędzy, kradzieży z Twoich kont bankowych lub dokonania zakupu. Podobnie jak monitorowanie kredytu, usługi te ostrzegają o aktywności w raporcie kredytowym, więc niektóre z nich pokrywają się. Ale ochrona przed kradzieżą tożsamości monitoruje również wiele innych przypadków, w których dane osobowe są zmieniane lub wykorzystywane, takie jak zeznania podatkowe w IRS lub prośby o zmianę adresu pocztowego.

Według badań firmy Javelin Strategy & Research i Identity Guard, dostawcy usług ochrony przed kradzieżą tożsamości, oszuści ukradli w 2017 r. 16,8 miliarda dolarów od 16,7 miliona Amerykanów poprzez różne formy kradzieży tożsamości i oszustw. 2 Biorąc pod uwagę zakres tego problemu i liczne trudności, jakie ludzie napotykają, próbując wyjaśnić zamieszanie, jakie stwarza kradzież tożsamości, wielu ekspertów kredytowych twierdzi, że zawarcie umowy z usługą monitorowania tożsamości jest warte poniesienia kosztów.

Ochrona przed kradzieżą tożsamości jest zwykle oferowana na zasadzie subskrypcji. Ceny różnią się znacznie w zależności od konkretnych świadczonych usług i mogą zaczynać się finanso już od 8,99 USD miesięcznie, chociaż bardziej typowe jest od 17,99 USD do 26,99 USD miesięcznie. 3

Ochrona kredytowa, która zabezpiecza zakupy dokonywane przy użyciu karty kredytowej

Ochrona zakupów to kolejna forma ochrony kredytowej oferowana przez wiele firm obsługujących karty kredytowe jako korzyść z używania ich karty. W ramach tych planów dostawca karty działa jako Twój obrońca, gdy coś, co kupiłeś na karcie, jest uszkodzone, nie można go zwrócić lub nie działa zgodnie z obietnicą. Znane również jako plany ochrony kupujących, istnieją trzy podstawowe rodzaje:

  • Ochrona zakupów obejmuje towar, który został przypadkowo uszkodzony lub skradziony. Zwykle obowiązuje przez ograniczoną liczbę dni od daty zakupu i może mieć zastosowanie tylko do zakupów, których koszt przekroczy określoną minimalną kwotę.
  • Przedłużenie gwarancji wydłuża okres gwarancji oryginalnego producenta – zwykle o dodatkowy rok. Ten rodzaj ochrony często wymaga od kupującego zarejestrowania danego produktu, zanim zacznie on obowiązywać.
  • Przedłużenia zwrotu wchodzą do gry, gdy posiadacz karty próbuje zwrócić przedmiot, a sprzedawca odmawia przyjęcia go z powrotem. Jeśli nastąpi to w określonych ramach czasowych – zwykle w ciągu 90 dni od zakupu – wystawca karty zwróci cenę zakupu. Często istnieją ograniczenia dotyczące kwoty, która zostanie zwrócona, oraz liczby zwrotów, o które użytkownik karty może ubiegać się w danym roku.

Ponieważ na ogół nie musisz płacić za te zabezpieczenia, eksperci zachęcają ludzi do korzystania z nich.

Ubezpieczenie kredytu

Ubezpieczenie kredytu obejmuje płatności pożyczki lub karty kredytowej w przypadku, gdy nie jesteś w stanie spłacić z powodu problemów finansowych, takich jak utrata pracy lub niepełnosprawność. Nazywane również ubezpieczeniem ochrony płatności, jest zwykle oferowane jako dodatkowa usługa przez wystawcę pożyczki lub karty kredytowej.

Większość z tych programów obiecuje zawieszenie lub anulowanie spłaty pożyczki na określony czas, jeśli udokumentujesz trudności, które ograniczają twoją zdolność do spłaty – na przykład zlecenie lekarzowi sprawdzenia, czy jesteś niepełnosprawny. Zwykle wymagają, abyś nie zalegał z płatnościami. Niektóre mogą również zmniejszyć wysokość należnych odsetek i opłat.

Ubezpieczenie to może być kosztowne i wynosi od 85 do 97 centów miesięcznie za każde 100 dolarów salda pożyczki. Innymi słowy, jeśli jesteś winien 5000 USD, zapłacisz ponad 500 USD rocznie za ten rodzaj ochrony kredytowej, dodając około 10% do rocznego kosztu pożyczki. Zamiast tego większość ekspertów zaleca wykorzystanie pieniędzy, które zapłaciłbyś na ochronę kredytową, aby spłacić dług lub pomóc w opłaceniu tradycyjnej polisy ubezpieczeniowej na życie lub zdrowia, która pomoże Ci pokryć zobowiązania, jeśli coś pójdzie nie tak.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy