7 lekcji o pieniądzach od najbogatszych ludzi świata

17 lutego 2021
Category: Będziesz Mieć

Bezpłatna zapowiedź książki Money-Smart Solopreneur

Bogaci ludzie na świecie myślą i działają inaczej niż wszyscy. Chodzi o to, że wielu z najbogatszych ludzi nie tylko musiało zarabiać na swoim majątku, ale teraz również muszą je doładowywać i utrzymywać. Jeśli kiedykolwiek chciałeś wiedzieć, w jaki sposób osiągnęli taki sukces finansowy, musisz zacząć od tego, co bogaci wiedzą o pieniądzach.

Oto siedem rzeczy, które najbogatsi ludzie świata wiedzą o pieniądzach.

1. Pieniądze to wolność.

Kevin O’Leary, odnoszący sukcesy kanadyjski biznesmen i inwestor w Shark Tank, powiedział kiedyś, że „Pieniądze to wolność. Bogaci zdają sobie z tego sprawę. Chociaż za pieniądze nie można kupić wolności, posiadanie wystarczającej ilości pieniędzy nie tylko na zaspokojenie podstawowych potrzeb, takich jak jedzenie czy schronienie, daje swobodę wyboru tego, co chcesz robić, kiedy chcesz to zrobić .

Masz dość szefa lub pracy? Będziesz mieć swobodę rzucenia palenia, jeśli chcesz, co sprawia, że ​​każda praca jest przyjemniejsza. Chcesz zaplanować wakacje na Hawajach? Nie ma problemu, sam wybierasz godziny pracy i to, jak wcześnie lub późno będziesz pracować. Chcesz rozpocząć nowe przedsięwzięcie biznesowe? Masz środki i kontakty sieciowe, aby realizować to marzenie. Co się dzieje, gdy zachorujesz? Możesz pozwolić sobie na najlepszych lekarzy i opiekę medyczną.

2. Codziennie szukaj inwestycji.

Bogaci zawsze myślą o przyszłości, dlatego na co dzień nieustannie poszukują nowych okazji inwestycyjnych. Niezależnie od tego, czy ich nastolatek informuje ich o najnowszej platformie mediów społecznościowych, czy też znajduje nowy produkt spożywczy w sklepie spożywczym, bogaci, jak znaleźć sposoby na zwiększenie ich bogactwa, bez względu na to, gdzie się znajdują. Zawsze słuchają, nawet jeśli nie podoba im się to, co słyszą o inwestycji.

3. Trzymaj się z dala od złożonych inwestycji.

Bogaci wiedzą, że powinni unikać skomplikowanych inwestycji, takich jak fundusze hedgingowe i papiery wartościowe zabezpieczone hipoteką. Czemu? Ponieważ tego typu inwestycje wiążą się z wieloma problemami, które obejmują brak kontroli nad ryzykiem. Bogaci są świadomi, że uderzają w nich drogie opłaty, a tego typu inwestycje są zwykle sprzedawane inwestorom, którzy ich nie rozumieją. Jeśli bogaci nie rozumieją inwestycji, nie kupują jej.

4. Brak wydawania oznacza zarabianie pieniędzy.

Nie oznacza to, że zawsze musisz ciąć lub stać się groszem. Oznacza to, że jeśli poświęcisz się w jednym obszarze, możesz przeznaczyć te pieniądze na inwestycję. Na przykład, jeśli lecisz z Nowego Jorku do Chicago, a bilet na samolot pierwszej klasy kosztuje ponad 3000 USD, czy myślisz, że mógłbyś zająć miejsce w klasie biznes, ponieważ jest to 1000 USD mniej? W pewnym sensie mogłeś właśnie zarobić 1000 USD, które można wykorzystać do nabycia aktywów przynoszących dodatkowe fundusze. Pieniądze pracujące same w sobie to pieniądze, których nie musisz ponownie zarabiać.

5. Inwestuj w docenianie aktywów.

Bogaci zachowują swoje bogactwo, nie marnując wszystkich swoich funduszy na takie przedmioty, jak odzież i pojazdy. Zamiast tego mądrze inwestują w docenianie aktywów. Tatiana Morales definiuje docenianie aktywów w CBS jako „aktywa, które mają potencjał wzrostu wartości i / lub generowania dochodu. Obejmuje to aktywa płynne, takie jak gotówka, inwestycje, takie jak akcje i obligacje oraz nieruchomości.

6. Nie wkładaj wszystkich jajek do jednego koszyka.

Bogaci nigdy nie wkładają wszystkich swoich pieniędzy w jedną lub dwie akcje. Jak jasno stwierdza Investopedia, „niemądre jest inwestowanie wszystkich pieniędzy w jedną inwestycję. Dlatego ważne jest, aby mieć zdywersyfikowany portfel, który obejmuje różnorodne inwestycje, akcje, obligacje i fundusze inwestycyjne. Twój portfel może również obejmować inwestycje biznesowe, nieruchomości i przedmioty kolekcjonerskie.

Pamiętaj, dywersyfikacja to nie tylko inwestowanie w różne firmy. Inwestuje w różnego rodzaju firmy. Na przykład nie zainwestowałbyś swoich pieniędzy w cztery różne firmy fast food. Zainwestowałbyś w jedną firmę fast food, a resztę w firmy z branży naftowej, detalicznej lub technologicznej. Jeśli coś się nie powiedzie, nadal jesteś chroniony innymi inwestycjami.

7. Wartość netto nie jest wartością własną.

Bogaci doskonale zdają sobie sprawę, że za pieniądze nie da się kupić miłości, szacunku, przyjaciół ani szczęścia. Zdają sobie sprawę, że ich własnej wartości nie można zmierzyć ich sukcesem finansowym. Jak zwraca uwagę autor Ken Solin w Huffington Post, kto według ciebie ma większą samoocenę? Osamotniony mężczyzna z miliardem dolarów na koncie, czy mężczyzna, który słucha żony, spędza czas z dziećmi, ma autentyczne przyjaźnie i jest wolontariuszem?

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy