7 najlepszych funduszy inwestycyjnych dostępnych obecnie na rynku

17 lutego 2021
Category: Który Jest

Niektóre z najlepszych funduszy inwestycyjnych tego roku mają wieloletnich menedżerów i sięgają po różne klasy aktywów

Tanie fundusze indeksowe i fundusze giełdowe (ETF) nadal kradną udział w rynku aktywnie zarządzanym rywalom funduszy inwestycyjnych, ale ten drugi obóz wciąż jest domem dla niektórych pomysłów inwestycyjnych. W rzeczywistości, tegoroczne dzikie otoczenie rynkowe, w tym zarówno spadek w pierwszym kwartale, jak i późniejsze odbicie, są jednymi z czynników wyróżniających najlepsze tegoroczne fundusze inwestycyjne. Fundusze inwestycyjne są jednak takie same, jak każda inna klasa aktywów, co oznacza, żeinwestorzy muszą być selektywni.

Dane potwierdzają to samo: „52% aktywnych funduszy giełdowych w USA pokonało swoje indeksy podczas wyprzedaży. Sytuacja poprawiła się w porównaniu z poprzednim wzrostem – od 24 grudnia 2018 r. Do 19 lutego 2020 r. – kiedy to 29% aktywnych funduszy pokonało swoje indeksy , według Morningstar.

W tym roku jedne z najlepszych funduszy inwestycyjnych po stronie akcji można znaleźć w kategoriach wzrostu spółek o małej kapitalizacji, małych i dużych spółek. Dla tych, którzy chcą zrobić zakupy wśród najlepszych funduszy inwestycyjnych , oto kilka pomysłów do rozważenia:

 • Portfolio Fidelity Select Health Care (MUTF: FSPHX )
 • Wzrost wartości kapitału T. Rowe’a (MUTF: PRWCX ) Fidelity Growth Company (MUTF: FDGRX )Vanguard Small-Cap Growth Index Fund(MUTF: VSGAX ) Kredyt korporacyjny Diamond Hill (MUTF: DHSTX ) T. Rowe Price Dividend Growth Fund (MUTF: PRDGX ) Neuberger Berman Equity Income Fund (MUTF: NBHAX )Najlepsze fundusze inwestycyjne: portfel opieki zdrowotnej Fidelity Select (FSPHX) Wskaźnik wydatków: 0,70% rocznie lub 70 USD przy inwestycji o wartości 10 000 USD

  W dużej mierze dzięki wyścigowi onową szczepionkę na koronawirusa, opieka zdrowotna jest jednym z najlepiej działających sektorów w tym roku. To dobra wiadomość, ale szkoda, że ​​wiele starszych pasywnie zarządzanych funduszy przeznaczonych dla tego sektora nie jest odpowiednio dostosowanych do tematu szczepionek. Portfel Fidelity Select Health Care jest aktywnie zarządzanym funduszem, co oznacza, że ​​zarządzający portfelem mogą dostosowywać skład FSPHX według własnego uznania.

  Około47% listy FSPHXjest obecnie alokowane na akcje biotechnologiczne i farmaceutyczne, co zapewnia funduszowi wystarczającą ekspozycję w wyścigu o pokonanie Covid-19. Przydział prawie 21% producentom urządzeń i sprzętu medycznego jest przydatny na wielu frontach, w tym na roli sprzętu diagnostycznego w walce z wirusem oraz na solidnej, długoterminowej trajektorii wzrostu związanej z tą branżą.

  Być może przeoczone, kolejną korzyścią z tego funduszu Fidelity jest 17,45% dla świadczeniodawców opieki zarządzanej. Wydaje się, że „Medicare for All jest poza stołem, a nazwy takie jakUnitedHealth(NYSE: UNH ), czołowy holding FSPHX, rosną w górę, ponieważ w praktyce pacjenci opóźniają procedury, aby uniknąć przebywania w placówkach opieki zdrowotnej w czasie pandemii. Oznacza to, że dostawcy opieki zarządzanej płacą mniej lekarzom i szpitalom, co jest dobre dla wyników finansowych branży.

  Wzrost wartości kapitału T. Rowe’a (PRWCX) Wskaźnik wydatków: 0,70% rocznie

  T. Rowe Price Capital Appreference to dobry pomysł dla inwestorów poszukujących aktywnego zarządzania, które będzie zgodne z czynnikiem wzrostu. A objęcie zapasów wzrostowych samo w sobie jest dobrym pomysłem, ponieważwzrost miażdży wartośćprzez ponad dekadę.

  Menedżer portfela David Giroux prowadzi PRWXC i robi to od 14 lat, co jest oznaką stabilności zarządzania, która jestkorzystną cechąw kręgach aktywnych w wycenie funduszy.

  „Giroux osiągał niezwykle stabilne wyniki od czasu objęcia steru w 2006 r. Robił to głównie w zakresie selekcji akcji, ale także w przypadku wezwań do alokacji aktywów, zauważa Morningstar. „W ciągu ostatniej dekady pokonał swojego przeciętnego rówieśnika w każdym roku kalendarzowym i punkt odniesienia w kategorii w ciągu 9 z 10 lat. Inwestuje w fundusz ponad 1 milion dolarów własnych pieniędzy .

  Fidelity Growth Company (FDGRX) Wskaźnik wydatków : 0,83% rocznie

  Fundusz Fidelity Growth Company jest rywalem wspomnianego wcześniej produktu T. Rowe Price, podobnie jak jego konkurent, FDGRX zapewnia dużą stabilność zarządzania, ponieważ Steve Wymer kieruje tym funduszem od ponad dwóch dekad.

  „Wykonał niezwykłą robotę, dostrajając się do dominujących historii wzrostu i elitarnego zarządzania na przestrzeni tych lat – twierdzi Morningstar. „Zainwestował w fundusze private equity zarówno ze względu na zyski, jak i informacje, jakie przynosi o wyłaniających się obszarach wzrostu.

  FDGRX osiąga swoje wysokie zyski dzięki znajomym, mega-cap rozwijającym się nazwom, w tym Amazon (NASDAQ: AMZN ) Apple (NASDAQ: AAPL ) i Facebook (NASDAQ: FB ). Zainteresowani inwestorzy będą musieli uzbroić się w cierpliwość, ponieważ FDGRX jest obecnie zamknięty.

  Vanguard Small-Cap Growth Index Fund (VSGAX) Wskaźnik wydatków : 0,07% rocznie

  Jak wspomniano powyżej, wzrost spółek o małej kapitalizacji jest obszarem, w którym aktywni menedżerowie radzą sobie całkiem nieźle w tym roku, ale zazwyczaj nie jest to normalne, ponieważ wybieranie akcji w tym segmencie jest niezwykle trudne. Ponadto, aktywne fundusze wzrostu o małej kapitalizacji zwykle wiążą się z wysokimi opłatami.

  Wejdź do funduszu Vanguard Small-Cap Growth Index Fund, który jest opłacalny i wyższy o ponad 25% w ciągu ostatnich 90 dni. Wyniki historyczne nie gwarantują przyszłych zwrotów, ale trudno zignorować fakt, że w ciągu ostatnich trzech lat ten fundusz Vanguard był wyższy o prawie 43%, podczas gdy indeks S&P SmallCap 600 prawie się nie zmienił w tym okresie. Ponadto VSGAX generował te wyniki przy mniejszej zmienności niż szerokie małe indeksy giełdowe.

  Aktywny lub pasywny fundusz wzrostu o małej kapitalizacji zwykle w dużym stopniu opiera się na sektorach opieki zdrowotnej i technologii, co jest prawdą w przypadku VSGAX, ponieważ grupy te stanowią prawie 43% wagi funduszu.

  Kredyt korporacyjny Diamond Hill (DHSTX) Wskaźnik wydatków: 0,63% rocznie

  Powiedzieć, że rok 2020 jest interesującym okresem dla rynku obligacji korporacyjnych o wysokim dochodzie, to mało powiedziane. W obliczu podwyższonej zmienności na tym rynku i serii obniżek ratingów kredytowych, Rezerwa Federalna wkroczyła i kupuje pasywne ETF-y o wartości miliardów dolarów.

  Jednak Diamond Hill Corporate Credit zrywa z pasywnymi konkurentami na wielu frontach. Po pierwsze, zarządzający funduszem koncentrują się na podstawach obligacji i profilu ryzyka / zysku, podczas gdy podejście oparte na indeksach jest zakorzenione w wielkości emisji. Po drugie, DHSTX przydziela 27,1% swojej wagi obligacjom o ratingu inwestycyjnym, podczas gdy pasywne obligacje korporacyjne są w 100% inwestowane w dług o ratingu inwestycyjnym lub śmieciowy, a nie oba pod jednym dachem.

  Ponadto DHSTX, który ma minimalną inwestycję w wysokości 2500 USD, był w stanie lepiej wykorzystaćrajd naftowywdrugim kwartalelepiej niż niektórzy z jego pasywnych rywali.

  DHSTX „który na początku kwartału posiadał duży udział w duńskiej spółce świadczącej usługi naftowe WELTEC, który na początku kwartału posiadał duży pakiet udziałów w duńskim przedsiębiorstwie naftowym WELTEC, skorzystał na tym ożywieniu i odnotował wzrost w pierwszym kwartylu (w porównaniu z innymi obligacjami o wysokim dochodzie) o 11,1% do Morningstar.

  T. Rowe Price Dividend Growth Fund (PRDGX) Wskaźnik wydatków : 0,62% rocznie

  Fundusz wzrostu dywidend cenowych T. Rowe jest jednym z najlepszych funduszy inwestycyjnych do rozważenia w tej chwili, ponieważ połączenie aktywnego zarządzania i nacisku na wzrost wypłat może dobrze służyć inwestorom w czasie, gdydywidendy są pod przymusemco z pewnością miało miejsce w pierwszej połowie 2020 roku.

  „Zmiana netto w wypłatach w drugim kwartale lub różnica między wzrostami i spadkami dla wszystkich krajowych akcji zwykłych odnotowała spadek o 42,5 miliarda dolarów w porównaniu z rokiem poprzednim, według Howarda Silverblatta, starszego analityka indeksów w S&P Dow Jones Indices, wedługCNBC. „To był największy spadek od czasu spadku o 43,8 miliarda dolarów w pierwszym kwartale 2009 roku, kiedy gospodarka wychodził z Wielkiej Recesji, i następuje po spadku o 5,5 miliarda dolarów w pierwszym kwartale tego roku.

  Koncentrując się na producentach dywidend, PRDGX wykazuje cechy jakościowe, jednocześnie odciągając inwestorów od akcji o wysokim dochodzie, które należą do największych w tym roku przestępców dywidend.

  PRDGX przeznacza 21,45% swojej wagi na akcje spółek technologicznych, co jest wynikiem powyżej średniej w porównaniu z wieloma konkurencyjnymi funduszami z indeksami dywidend. To, w połączeniu z 17,22% wagą dla nazw związanych z opieką zdrowotną, utrzymuje ten fundusz w czołówce pod względem wzrostu dywidend i z dala od negatywnych wypłat.

  Neuberger Berman Equity Income Fund (NBHAX) Wskaźnik wydatków : 1,06% rocznie

  Neuberger Berman Equity Income Fund to inna bestia niż wspomniany wcześniej PRDGX, ponieważ NBHAX koncentruje się nie tylko na podstawowych akcjach dywidend. Chociaż ta klasa aktywów stanowi znaczną część portfela funduszu, NBHAX alokuje również fundusze inwestycyjne w nieruchomości (REIT) o wyższych dochodach i akcje przedsiębiorstw użyteczności publicznej. Fundusz ma przeważone sektory w porównaniu z S&P 500.

  NBHAX obejmuje również ekspozycję na obligacje zamienne, klasę aktywów, która ogranicza zmienność. W rzeczywistości jest to jeden z głównych celów NBHAX: uzyskanie solidnych zwrotów przy niższej zmienności.

  Chociaż NBHAX ma ponadprzeciętną ekspozycję na REIT i narzędzia użyteczności publicznej, jego ogólna rentowność jest poniżej średniej kategorii, podczas gdy jego wzrost i dynamika plasują się na szczycie funduszy konkurencyjnych. Mimo to jego rentowność 3,71% jest powyżej średniej kategorii i prawie 70 punktów bazowych powyżej poziomu odniesienia.

  Todd Shriber jest współtwórcą InvestorPlace od 2014 roku. W chwili pisania tego tekstu nie zajmował pozycji w żadnym z wyżej wymienionych papierów wartościowych.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy