7 typów dokumentów potrzebnych do refinansowania

17 lutego 2021
Category: Musisz Wiedzieć

Zbierz te dokumenty przed rozpoczęciem procesu refinansowania, aby usprawnić swoją pożyczkę.

Przy tak wielu ludziach ubiegających się o refinansowanie w dzisiejszych czasach może to zająć znacznie więcej czasu, niż można by się spodziewać po refinansowaniu. Nie masz kontroli nad tym, w jaki sposób Twój pożyczkodawca jest zabezpieczony aplikacjami. Możesz jednak przyspieszyć sprawę, zbierając wszystkie odpowiednie dokumenty przed rozpoczęciem procesu refinansowania.

Przypomnij sobie swój pierwotny kredyt hipoteczny i wszystkie dokumenty, które musiałeś zebrać. W przypadku refinansowania dokumentacja dotycząca refinansowania jest prawie taka sama. Ogólnym celem jest udowodnienie pożyczkodawcy różnych aspektów twoich finansów.

Wszyscy pożyczkodawcy mają nieco inne wymagania, ale można się założyć, że prawdopodobnie poproszą o dokumenty z następujących siedmiu kategorii:

1) Dowód dochodów: Aby udowodnić swoje dochody, wymagane są zazwyczaj następujące dokumenty.

Ostatnie 30 dni odcinków wypłaty

Twoje aktualne zeznania podatkowe

Formularze podatkowe, takie jak W-2 i 1099

2) Ubezpieczenie: Prawdopodobnie będziesz musiał przedstawić dokumentację dla dwóch rodzajów ubezpieczenia:

Ubezpieczenie domu, aby sprawdzić, czy posiadasz wystarczającą aktualną ochronę dla swojego domu.

Ubezpieczenie tytułu własności, aby pomóc pożyczkodawcy w sprawdzeniu podatków, nazw na tytule własności oraz opisu prawnego nieruchomości.

3) Informacje kredytowe: będziesz potrzebować aktualnej oceny kredytowej i raportów kredytowych.

4) Miesięczne obciążenie długiem: Podczas gdy pożyczkodawca będzie mógł zobaczyć Twoje długi podczas sprawdzania zdolności kredytowej, nadal będziesz musiał je rozliczyć. Oznacza to zbieranie dokumentów w celu:

Twój obecny kredyt hipoteczny

Pożyczki pod zastaw domu

5) Aktywa ogółem: Musisz udokumentować wszystkie swoje aktywa finansowe poza domem. Oznacza to dokumentowanie takich rzeczy, jak:

Konta emerytalne, takie jak 401K

Inne nieruchomości

6) Wycena: Twój pożyczkodawca prawdopodobnie poprosi również o aktualną wycenę domu.

7) Wycena wartości kredytu: pożyczkodawca zazwyczaj prosi również o jakąś wycenę (być może nieformalną) tego, ile wart jest Twój dom w porównaniu z tym, ile jesteś winien z tytułu istniejącej pożyczki.

Kiedy już zbierzesz wszystkie te informacje, wszystko powinno być płynne, prawda? W idealnym świecie, tak. Spodziewaj się wielu opóźnień, niezależnie od tego, jak dobrze zorganizowane są sprawy. Nie chodzi o to, że nie jest to powód, aby nie refinansować – ale wiedza, czego się spodziewać, może sprawić, że proces będzie mniej frustrujący.

Dalsza informacja:
 • Często zadawane pytania dotyczące refinansowania kredytu hipotecznego
 • Refinansowanie kredytu hipotecznegoKapitał własnyFannie MaeFHA Streamline RefinancePożyczki FHAPożyczki VAPożyczki JumboDokumenty potrzebne do refinansowania kredytu hipotecznegoDrugi kredyt hipotecznyBez spamu. Poważnie traktujemy Twoją prywatność.

  Powiązane artykułyOprocentowanie kredytów hipotecznych spadło poniżej 4% – czas na zakup czy refinansowanie?Czy refinansowanie typu cash-out może pomóc zmniejszyć obciążenie długiem?Pośrednik kredytowy czy pożyczkodawca? Co jest dla Ciebie lepsze?Co musisz wiedzieć o kredytach hipotecznych onlineCzy znasz swoją zdolność kredytową?To zajmuje tylko kilka minut!

  Artykuły
 • Hipoteka
 • Zakup domuFinanse osobistePożyczki FHAProdukty
 • Refinansowanie
 • Kapitał własnyKupowanie domuOprocentowanie kredytów hipotecznychZasoby
 • Kredytodawcy
 • KalkulatoryPrzewodniki po kredytach hipotecznychO nas
 • Kim jesteśmy
 • Informacje o oszustwachPolityka prywatnościWarunki korzystaniaCopyright 1995-2020 Kredyt hipoteczny Directory and Information, LLC.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy