Akcje dywidendowe

17 lutego 2021
Category: Tylko Wtedy

Akcje dywidend mogą zapewnić inwestorom przewidywalny dochód, a także długoterminowy potencjał wzrostu. Jednak nie wszystkie akcje z dywidendą są świetnymi inwestycjami, a wielu inwestorów nie wie, jak rozpocząć poszukiwania.

Mając to na uwadze, oto lista akcji wypłacających dywidendę, które warto rozważyć. Poniżej naszej listy akcji dajemy Ci wiedzę potrzebną do samodzielnego wybierania świetnych akcji z dywidendą. Zapoznaj się z najważniejszymi rzeczami, na które należy zwrócić uwagę podczas oceny spółek dywidendowych.

Pięć arystokratów dywidendowych do kupienia

Indeks dywidend arystokratów, który jest utrzymywany przez indeksy S&P, jest doskonałym punktem wyjścia. To zbiór kilku spółek, które przez co najmniej 25 kolejnych lat zwiększały swoje dywidendy. Oznacza to, że każda spółka w indeksie z powodzeniem dawała inwestorom podwyżki nie tylko w okresie dobrej koniunktury na rynku, ale także w czasie bardziej zmiennych spadków, takich jak krach internetowych z początku XXI wieku, kryzys finansowy lat 2008-2009 oraz pandemia COVID-19 do tej pory. Mogą być bezpieczniejszą inwestycją niż przeciętne akcje wypłacające dywidendy.

Oto pięć znakomitych firm z tego indeksu, które rozpoczynają wyszukiwanie, wymienione w przypadkowej kolejności, a następnie szczegółowe informacje o każdej firmie:

 1. Procter & Gamble(NYSE: PG): Procter & Gamble, producent produktów konsumenckich, zwiększał dywidendę przez zadziwiające 63 lata z rzędu. Posiada imponujące portfolio marek produktów konsumenckich, w tym Pampers, Downy, Tide, Charmin, Gillette, Head & Shoulders i Crest, by wymienić tylko kilka. Marki te nie tylko zapewniają firmie Procter & Gamble przewagę cenową nad rywalami, ale większość ich produktów to produkty, których ludziepotrzebująbez względu na to, co robi gospodarka.
 2. AT&T(NYSE: T): Gigant telekomunikacyjny AT&T co roku zwiększał dywidendę od prawie czterech dekad i uzyskuje stały dochód na poziomie użyteczności dzięki swoim podstawowym klientom telefonów bezprzewodowych i szybkiemu internetowi. Agresywne posunięcia firmy do branży rozrywkowej mogą zapewnić długoterminowy potencjał wzrostu.Dochód z nieruchomości(NYSE: O): jest to fundusz inwestycyjny na rynku nieruchomości lub REIT, który inwestuje głównie w nieruchomości handlowe dla jednego najemcy. Większość najemców prowadzi przedsiębiorstwa odporne na recesję, takie jak drogerie, sklepy dolarowe i sklepy ogólnospożywcze, i wszyscy podpisują długoterminowe umowy najmu z wbudowanym stopniowym wzrostem czynszu. Dochód z nieruchomości jest jednym z najnowszych członków Dividend Aristocrats, którzy dołączyli do indeks w styczniu 2020 po osiągnięciu 25 kolejnych lat podwyżek dywidend. Zwróć uwagę, że od 50 lat firma nie przegapiła comiesięcznej dystrybucji dla inwestorów.Johnson & Johnson(NYSE: JNJ): Podobnie jak Procter & Gamble, Johnson & Johnson posiada portfolio doskonałych marek, które wytwarzają produkty, których ludzie potrzebują – w szczególności produkty medyczne. Oprócz marek Band-Aid, Neutrogena, Tylenol, Zyrtec, Benadryl i Johnson’s (między innymi), Johnson & Johnson prowadzi masową i stabilnie dochodową działalność w zakresie farmaceutyków i wyrobów medycznych, których połączenie pozwoliło firmie zwiększyć dywidenda przez prawie 60 lat z rzędu.Target(NYSE: TGT): Możesz zauważyć tutaj wspólny motyw – Target sprzedaje produkty, których ludzie potrzebują. Firma wykonała świetną robotę, zwiększając sprzedaż online i wielokanałową (na przykład oferując odbiór przy krawężniku), a chociaż sprzedaż w niektórych jej działach – na przykład w elektronice – może ucierpieć w czasie recesji, jest to ogólnie dobrze izolowana firma. w trudnych czasach, dlatego zapewnił inwestorom 52 lata kolejnych podwyżek dywidend.Arystokraci z dywidend są często doskonałymi firmami, ale gdzie indziej można znaleźć świetne inwestycje dochodowe.

  Jeszcze cztery najlepsze akcje z dywidendą do kupienia

  Arystokraci z dywidendy nie są jedynym miejscem, w którym można szukać. Wiele znakomitych spółek po prostu nie wypłaca dywidend (lub nie było notowanych na giełdzie) wystarczająco długo, aby znaleźć się w indeksie, chociaż nadal mogą dokonywać doskonałych długoterminowych inwestycji w dywidendy.

  Oto lista akcji wypłacających dywidendę z takimi cechami, jak doskonałe marki, bazy lojalnych klientów i korzystne trendy demograficzne, które również warto zwrócić na swój radar. Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje o każdej firmie.

  1. Verizon(NYSE: VZ): Podobnie jak AT&T, Verizon ma podobne dochody z usług komunikacji bezprzewodowej i klientów korzystających z szybkiego Internetu, a fakt, że Verizon ma znacznie mniejsze zadłużenie, jest atrakcyjny dla wielu inwestorów. W przeciwieństwie do AT&T, Verizon jest bardziej skoncentrowany na swojej podstawowej działalności i powinien być jednym z największych beneficjentów nadchodzącego przejścia na technologię mobilną 5G.
  2. Microsoft(NASDAQ: MSFT): Jako jedna z największych firm na świecie, Microsoft stale zwiększa sprzedaż, a szczególnie atrakcyjną cechą dla inwestorów dywidendowych jest koncentracja na powtarzalnych lub subskrypcyjnych źródłach przychodów. Firma ma solidny bilans z większą ilością gotówki niż długu i bardzo niskim wskaźnikiem wypłat, co pozostawia mnóstwo miejsca na wzrost dywidendy. Biorąc pod uwagę jego 18-letnią passę wzrostów dywidend, nie bylibyśmy zaskoczeni, gdyby Microsoft wkrótce dołączył do klubu Dividend Aristocrats.Apple(NASDAQ: AAPL): Gigant technologiczny Apple wypłaca dywidendy zaledwie od kilku lat, co jest zrozumiałe, biorąc pod uwagę szybki wzrost, jakiego doświadczył we wczesnych latach iPhone’a i iPada. Firmy mają tendencję do ponownego inwestowania zysków w działalność w „trybie wzrostu. Mimo to Apple ma niezwykle lojalną bazę klientów, a ponieważ jego urządzenia są zaprojektowane tak, aby dobrze ze sobą współpracowały, firma ma fajny ekosystem technologiczny, który powinien zapewniać wysokie przychody. Szybko rozwijający się biznes usług subskrypcyjnych Apple stanowi rosnące źródło stałych przychodów.Welltower(NYSE: WELL):Funduszinwestycyjny na rynku nieruchomości (REIT) skupiający się na nieruchomościach opieki zdrowotnej (zwłaszcza mieszkaniach seniora), Welltower powinien skorzystać z długookresowego trendu demograficznego, ponieważ starsze grupy wiekowe populacji amerykańskiej stopniowo stają się znacznie większe następnych kilka dekad.Czego szukać w akcjach dywidendowych

   Jak obiecaliśmy wcześniej w tym artykule, udostępnimy Ci narzędzia potrzebne do samodzielnego znalezienia świetnych akcji z dywidendą.

   Jeśli dopiero zaczynasz inwestować w dywidendy, dobrym pomysłem jest zapoznanie się z akcjami dywidendowymi i dlaczego mogą one dokonywać doskonałych inwestycji.

   Gdy już wiesz, jak działają dywidendy, kilka kluczowych pojęć może pomóc Ci znaleźć doskonałe akcje dywidendowe dla Twojego portfela.

   • Wskaźnik wypłaty: Wskaźnik wypłatyakcji to kwota wypłaty dywidendy na akcję, podzielona przez zysk na akcję. Innymi słowy, to mówi ci, jaki procent zysków akcje wypłaca akcjonariuszom. Dość niski wskaźnik wypłaty (powiedzmy 60% lub mniej) to dobry znak, że dywidenda jest trwała.
   • Historia podwyżek:to bardzo dobry znak, gdy firma z roku na rok podnosi dywidendę, zwłaszcza gdy może to robić nadal podczas recesji i innych trudnych ekonomicznie czasów, takich jak pandemia COVID-19.Stały wzrost przychodów i zysków:szukając najlepszych akcji z dywidendami na dłuższą metę, priorytetowo traktuj stabilność spółek, które rozważasz. Nieregularne dochody (jeden rok w górę, w następnym) i całkowite dochody mogą być oznakami kłopotów.Trwała przewaga konkurencyjna:jest to prawdopodobnie najważniejsza cecha, której należy szukać. Trwała przewaga konkurencyjna może przybierać różne formy, na przykład zastrzeżoną technologię, wysokie bariery wejścia, wysokie koszty zmiany klienta lub silną markę, by wymienić tylko kilka.Wysoka wydajność: nie bezpowodu jest to ostatnie na liście. Wysoka wydajność jest oczywiście lepsza niż niższa, ale tylko wtedy, gdy spełnione są pozostałe cztery kryteria. Wysoka dywidenda jest tak silna, jak firma, która ją wspiera, więc porównaj dochody z dywidendypoupewnieniu się, że firma jest zdrowa, a wypłata stabilna.Akcje dywidendowe toinwestycjedługoterminowe

    Oczywiście nawet najbardziej solidne akcje dywidendowe mogą podlegać znacznej zmienności w krótkich okresach. Istnieje po prostu zbyt wiele sił rynkowych, które mogą przesuwać je w górę lub w dół w ciągu dni lub tygodni, z których wiele nie ma nic wspólnego z samą działalnością bazową.

    Tak więc, chociaż wymienione powyżej firmy powinny dokonywać wielkich długoterminowych inwestycji w dywidendy, nie martw się zbytnio o codzienne ruchy cen. Zamiast tego skup się na znalezieniu firm z doskonałymi biznesami, stabilnymi strumieniami dochodów i (najlepiej) dobrymi wynikami w zakresie dywidend, a długoterminowa perspektywa sama się zatroszczy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy