Automatyczne zamiany i ujemny kapitał

17 lutego 2021
Category: Jesteś Winien

Podziel się tą stroną

 • Facebook
 • ŚwiergotPołączoneSpłacimy twoją pożyczkę bez względu na to, ile jesteś winien.

  Niektórzy dealerzy samochodowi reklamują, że wymieniając jeden pojazd na inny, spłacą saldo Twojej pożyczki – bez względu na to, ile jesteś winien. Ale niektórzy ludzie są winni swojemu samochodowi więcej, niż sam samochód jest wart. Mają „ujemny kapitał własny i dla nich obietnice spłaty całej pożyczki przez dealera mogą być mylące.

  Federalna Komisja Handlu (FTC), krajowa agencja ochrony konsumentów, twierdzi, że osoby o ujemnym kapitale powinny zwracać szczególną uwagę na oferty wymiany pojazdów. Dzieje się tak, ponieważ chociaż reklama twierdzi, że nie będą ponosić żadnej odpowiedzialności za żadną kwotę swojej starej pożyczki, reklama może być nieprawdziwa. Dealerzy mogą uwzględnić ujemny kapitał własny w pożyczce konsumenckiej na nowy samochód. Zwiększyłoby to ich miesięczne płatności poprzez dodanie kwoty głównej i odsetek.

  Oto jak to może się rozegrać: Załóżmy, że chcesz zamienić swój samochód na nowszy model. Twoja spłata pożyczki wynosi 18 000 USD, ale Twój samochód jest wart 15 000 USD. Masz ujemny kapitał własny w wysokości 3000 USD, który należy zapłacić, jeśli chcesz wymienić swój pojazd. Jeśli sprzedawca obiecuje spłacić te 3000 USD, nie powinno się ich uwzględniać w nowej pożyczce. Niemniej jednak niektórzy dealerzy dodają 3000 USD do pożyczki na nowy samochód, odejmują kwotę od zaliczki lub robią jedno i drugie. W obu przypadkach zwiększyłoby to Twoje miesięczne raty: nie tylko kwota 3000 USD zostałaby dodana do kwoty głównej, ale także byś ją sfinansował.

  FTC twierdzi, że zrozumienie, w jaki sposób ujemny kapitał własny działa w przypadku wymiany pojazdu, może pomóc w dokonaniu bardziej świadomego wyboru dotyczącego zakupu i finansowania samochodu oraz pomóc w ustaleniu, czy roszczenia w reklamach samochodów, które obiecują spłatę kredytu, są mylące.

  Prawo federalne wymaga, aby przed podpisaniem umowy na sfinansowanie zakupu samochodu sprzedawca musiał ujawnić pewne informacje dotyczące kosztu kredytu. Przeczytaj je i poszukaj szczegółów dotyczących zaliczki i finansowanej kwoty. Przed podpisaniem umowy upewnij się, że rozumiesz, jak traktowany jest Twój ujemny kapitał własny. W przeciwnym razie możesz zapłacić znacznie więcej, niż się spodziewasz.

  Postępowanie z ujemnym kapitałem samochodowym

  Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci uniknąć efektu kuli śnieżnej ujemnego kapitału:

  • Dowiedz się, ile wart jest Twój obecny pojazd, zanim zaczniesz negocjować zakup nowego samochodu. Sprawdź przewodniki National Automobile Dealers Association (NADA), Edmunds i Kelley Blue Book.
  • Jeśli masz ujemny kapitał własny z powodu obecnego kredytu samochodowego lub kumulacji z poprzedniej pożyczki:
   • pomyśl o odłożeniu zakupu do momentu uzyskania dodatniej pozycji kapitałowej. Na przykład rozważ szybszą spłatę pożyczki, dokonując dodatkowych płatności obejmujących wyłącznie kapitał.
   • pomyśl o samodzielnej sprzedaży swojego samochodu, aby spróbować uzyskać za niego coś więcej niż jego wartość hurtową.Jeśli zdecydujesz się na wymianę, zapytaj, jak traktowany jest ujemny kapitał w zamianie. Przeczytaj uważnie umowę, upewniając się, że zawiera wszelkie ustne obietnice. Nie podpisuj umowy, dopóki nie zrozumiesz wszystkich warunków i kwoty, jaką będziesz płacić co miesiąc.utrzymuj jak najkrótszy okres spłaty kredytu. Jeśli ujemna kwota kapitału zostanie uwzględniona w nowej pożyczce, im dłuższa jest pożyczka, tym dłużej zajmie Ci osiągnięcie dodatniego kapitału w pojeździe. Gdzie złożyć skargę

    Aby zgłosić problemy z reklamą dealera oraz umowami sprzedaży i finansowania, w tym reklamami, które fałszywie obiecują spłatę ujemnego kapitału własnego kredytu samochodowego, skontaktuj się z:

    Ten artykuł był wcześniej dostępny jako ujemny kapitał i automatyczne transakcje.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy