CME, CBOE rozpocznie handel kontraktami terminowymi Bitcoin

17 lutego 2021
Category: Wziąć Pod Uwagę
Daniel Palmer

CME, CBOE rozpocznie handel kontraktami terminowymi Bitcoin

Amerykańskie firmy finansowe CME Group, CBOE i Cantor Fitzgerald ujawniły, że od 18 grudnia wprowadzą na listę produktów finansowych oferujących ekspozycję na kryptowaluty.

Po raz pierwszy ujawniony w ogłoszeniu amerykańskiej Komisji ds. Handlu Kontraktami Terminowymi (CFTC), regulator powiedział, że wszystkie trzy firmy będą dążyć do samodzielnej certyfikacji początkowej, po współpracy z agencją w celu ustalenia standardu ofert.

Ujawnienie nastąpiło zaledwie kilka tygodni po tym, jak CME wskazało na swojej stronie internetowej, że wypuści produkt 11 grudnia, przed wycofaniem uwag, a miesiące po ujawnieniu przez CBOE również będzie starało się wypuścić produkt futures.

Zarówno CME, jak i CBOE będą oferować kontrakty rozliczane w gotówce, w ramach których inwestorzy będą kupować ekspozycje według różnych stóp referencyjnych, które nie będą wymagały przechowywania aktywów. CME będzie korzystać z niestandardowej stawki referencyjnej utworzonej we współpracy z partnerem Crypto Facilities, podczas gdy CBOE zamierza wykorzystać dane z nowojorskiej giełdy kryptowalut Gemini.

Cantor Exchange, spółka zależna Cantora Fitzgeralda, będzie oferować opcje binarne bitcoin począwszy od powyższej daty.

Jednak w swoich uwagach komisarz CFTC J. Christopher Giancarlo szybko ostrzegł przed ideą, że produkty byłyby regulowane pod jego pełnym nadzorem, zwracając uwagę na jego „ograniczoną ustawową zdolność do nadzorowania bazowych rynków gotówkowych dla handlu bitcoinami.

„Uczestnicy rynku powinni wziąć pod uwagę, że stosunkowo powstające bazowe rynki gotówkowe i giełdy bitcoinów pozostają w dużej mierze rynkami nieregulowanymi, nad którymi CFTC ma ograniczone uprawnienia ustawowe. Istnieją obawy dotyczące zmienności cen i praktyk handlowych uczestników na tych rynkach .

Gdzie indziej CFTC starała się wrobić siebie w uczestnika premiery, wskazując, że prowadziła rozmowy z CME, Cantorem i CBOE przez miesiące przed dzisiejszymi wiadomościami.

Regulator wskazał również, że będzie uważnie obserwował rodzący się rynek produktów finansowych powiązanych z bitcoinem. CFTC stwierdziła, że ​​zamierza „ocenić, czy potrzebne są dalsze zmiany w procesie projektowania i rozliczania umów oraz współpracować z [wyznaczonymi rynkami kontraktowymi], aby wprowadzić wszelkie zmiany w czasie.

Gotowy do handlu

Pomijając ostrzeżenia, osoby wymieniające produkty wyrażały optymizm co do ich premiery.

W swoich uwagach Terry Duffy, prezes i dyrektor generalny CME Group, powiedział, że uważa, że ​​giełda z Chicago, a także jej rówieśnicy, wprowadzili niezbędne zabezpieczenia dla notowań.

„Cieszymy się, że możemy wprowadzić kontrakty terminowe na bitcoiny na rynek po ścisłej współpracy z CFTC i uczestnikami rynku w celu zaprojektowania regulowanej oferty, która zapewni inwestorom przejrzystość, wykrywanie cen i możliwości transferu ryzyka.

Podczas premiery Duffy wyjaśnił, że produkt futures na bitcoiny będzie podlegał narzędziom zarządzania ryzykiem, w tym marży w wysokości 35 procent, limitom pozycji i cen w ciągu dnia. Nowy kontrakt będzie handlowany na platformie CME Globex.

Więcej informacji na temat poglądów CME na temat nadchodzącego produktu można znaleźć w poniższym wywiadzie z dyrektorem zarządzającym ds. Produktów kapitałowych, Timem McCourtem.

Ujawnienie: CME Group jest inwestorem w Digital Currency Group, spółce macierzystej CoinDesk.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy