Co należy wiedzieć o niezabezpieczonych pożyczkach osobistych

17 lutego 2021
Category: Twoja Ocena

Dążymy do pełnej przejrzystości w naszej misji, aby uczynić świat mądrzejszym, szczęśliwszym i bogatszym. Oferty na The Ascent mogą pochodzić od naszych partnerów – to sposób, w jaki zarabiamy – i nie sprawdziliśmy wszystkich dostępnych produktów i ofert. Ta przejrzystość dla Ciebie jest podstawą naszej rzetelności redakcyjnej, na którą nie ma wpływu wynagrodzenie.

Podziel się tą stroną:

Niezabezpieczonych pożyczek osobistych jest obecnie więcej niż kiedykolwiek, więc oto, co powinieneś wiedzieć.

Źródło obrazu: Getty Images

Branża pożyczek osobistych bardzo się rozwinęła w ostatnich latach. Niezabezpieczone pożyczki osobiste mogą pomóc ludziom szybciej wyjść z zadłużenia i sfinansować wydatki osobiste bez korzystania z kart kredytowych. Jednak, podobnie jak w wielu szybko rozwijających się branżach, wielu Amerykanów nie rozumie niezabezpieczonych pożyczek osobistych. Mając to na uwadze, poniżej znajduje się podsumowanie tego, co należy wiedzieć o niezabezpieczonych pożyczkach osobistych.

Co to jest niezabezpieczona pożyczka osobista?

Pożyczka osobista to po prostu pożyczka udzielona osobie fizycznej przez instytucję finansową na praktycznie dowolny cel oprócz zakupu domu, samochodu lub opłacenia czesnego. Wielu pożyczkobiorców korzysta ze swoich funduszy pożyczkowych do konsolidacji innych długów, takich jak zadłużenie z tytułu kart kredytowych. Inni wykorzystują pożyczki osobiste do finansowania wydatków osobistych, takich jak remont domu lub rachunki medyczne.

Terminniezabezpieczonyoznacza po prostu, że do uzyskania pożyczki nie jest wymagane żadne zabezpieczenie. Sytuacja ta różni się od kredytów samochodowych lub hipotecznych, które są zabezpieczone bazowym samochodem lub domem.

Należy również zauważyć, że pożyczki osobiste są pożyczkami amortyzowanymi, co oznacza, że ​​mają stałą liczbę spłat, dopóki nie zostaną spłacone w całości, w przeciwieństwie do kart kredytowych.

Ascent wybiera najlepsze pożyczki osobisteSzukasz pożyczki osobistej, ale nie wiesz od czego zacząć? Wybrane przez Ascent najlepsze pożyczki osobiste pomagają zdemistyfikować dostępne oferty, abyś mógł wybrać najlepszą dla swoich potrzeb.

Możesz łatwo sprawdzić swoje oferty pożyczki osobistej

Jedną z ważnych rzeczy, które należy wiedzieć o niezabezpieczonych pożyczkach osobistych jest to, że łatwo jest sprawdzić, czy się kwalifikujesz, a jeśli tak, to jakie oprocentowanie, maksymalna kwota pożyczki i inne warunki możesz się spodziewać. Zdecydowana większość osobistych pożyczkodawców ma szybki proces wstępnej kwalifikacji, podczas którego przeprowadzą miękki kredyt kredytowy (który nie wpływa na Twój wynik).

Ważne jest, aby sprawdzić oferty kilku różnych pożyczkodawców, ponieważ stawki i opłaty mogą się znacznie różnić między pożyczkodawcami. Często zdarza się, że różnica między najlepszą a najgorszą pożyczką wynosi 8 lub 9 punktów procentowych, więc poświęcenie czasu na zakupy może potencjalnie zaoszczędzić setki dolarów lub więcej.

Jak ubiegać się o niezabezpieczoną pożyczkę osobistą

Samo złożenie wniosku o pożyczkę osobistą jest nieco bardziej skomplikowane niż proces przed zatwierdzeniem, ale nadal jest dość bezbolesne w porównaniu ze starym procesem uzyskiwania pożyczki osobistej w banku.

Podczas procesu składania wniosku będziesz musiał wypełnić formularz, podając kilka ważnych danych osobowych, i prawdopodobnie zostaniesz poproszony o przesłanie dokumentacji uzupełniającej. Chociaż różni pożyczkodawcy mają różne wymagania, oto podstawowa lista tego, co powinieneś mieć, na wypadek, gdybyś o to poprosił:

 • Twoje prawo jazdy, inny dowód osobisty lub paszport amerykański.
 • Twoja karta ubezpieczenia społecznego lub przynajmniej jej kopia.Dowód Twojego dochodu, taki jak ostatnie W-2 i odcinki wypłaty lub 1099, jeśli jesteś samozatrudniony. Kredytodawcy mogą również chcieć zobaczyć Twoje ostatnie wyciągi bankowe, zwłaszcza jeśli jesteś samozatrudniony.Numer rozliczeniowy Twojego banku i numer konta, na które chcesz wpłynąć z pożyczki. Niektórzy pożyczkodawcy oferują zniżkę, jeśli zgodzisz się, aby płatności pożyczki były automatycznie pobierane z konta bankowego, więc będziesz potrzebować tych informacji również do tego celu. A rachunki depozytowe i płatnicze niekoniecznie muszą być takie same.Twoje ostatnie kilka zeznań podatkowych. Nie wszyscy pożyczkodawcy tego chcą, ale i tak warto mieć je dostępne.Ile zapłacisz odsetek?

  Podczas gdy pożyczki osobiste oferują generalnie niższe oprocentowanie niż w przypadku karty kredytowej, nie jest to prawdą w każdym przypadku. Jak wspomniałem w dyskusji przed zatwierdzeniem, stopy procentowe różnią się dramatycznie między pożyczkodawcami osobistymi. Na przykład popularny osobisty pożyczkodawca Prosper oferuje pożyczki osobiste o oprocentowaniu od 6,95% do 35,99%. Todużaróżnica. Oprocentowanie w dolnej części tego przedziału prawie na pewno pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze w porównaniu z odsetkami od karty kredytowej. Z wyższej półki – nie tak bardzo.

  To powiedziawszy, oto czynniki, które będą determinować Twoje oprocentowanie przy ubieganiu się o pożyczkę osobistą:

  • Zakres stóp procentowych Twojego pożyczkodawcy.
  • Twoja ocena kredytowa. Jest to najważniejszy czynnik określający stopę procentową.Twoje inne długi, Twoje dochody i historia zatrudnienia.Długość okresu kredytu. Wszystkie inne rzeczy są równe, krótsze warunki pożyczki generalnie mają lepsze stopy procentowe.Twoja kwota pożyczki.Czy zgadzasz się płacić automatycznie. Wielu pożyczkodawców osobistych oferuje niewielką obniżkę oprocentowania, jeśli zgodzisz się na automatyczne spłacanie pożyczki.Opłaty i inne koszty niezabezpieczonych pożyczek osobistych

   Wielu osobistych pożyczkodawców szczyci się tym, że nie pobiera żadnych opłat, podczas gdy inni mają z tym różne koszty. Oprócz oczywistych kosztów odsetek, oto kilka innych opłat, które możesz napotkać kupując niezabezpieczoną pożyczkę osobistą:

   Ascent wybiera najlepsze kredyty konsolidacyjneChcesz szybciej spłacić dług? Zapoznaj się z naszą krótką listą najlepszych pożyczek osobistych do konsolidacji zadłużenia i obniż miesięczną ratę o niższą stopę procentową.

   Opłatyza udzielenie pożyczki – jest to opłata pobierana w momencie uzyskania pożyczki osobistej, a wielu pożyczkodawców z opłatami za udzielenie pożyczki odlicza ją od wpływów z pożyczki. Innymi słowy, jeśli pożyczysz 10.000 $ z prowizją początkową w wysokości 200 $, możesz spodziewać się, że na Twoim koncie bankowym pojawi się 9800 $.

   Kary przedpłaty– chociaż są one dość rzadkie, istnieją kary za przedpłaty. Są to opłaty, które pożyczkodawca pobiera, jeśli zdecydujesz się spłacić pożyczkę wcześniej. Powodem jest to, że zaciągając pożyczkę, pożyczkodawca oczekuje określonej kwoty dochodu z odsetek. Ponieważ Twój pożyczkodawca nie otrzyma całego dochodu z odsetek, jeśli zapłacisz z góry, opłata za przedpłatę ma na celu nieco zrównoważyć ten dochód.

   Opłaty za zwłokę– wielu pożyczkodawców pobiera dodatkową opłatę, jeśli spłacasz co miesiąc pożyczkę po terminie.

   Potrzebujesz dobrego kredytu?

   Posiadanie doskonałego kredytu z pewnością pomoże Ci skorzystać z najlepszych dostępnych ofert pożyczek osobistych. Jeśli masz wręczzłykredyt, prawdopodobnie nie otrzymasz pożyczki osobistej.

   Mimo to istnieje kilku osobistych pożyczkodawców, którzy specjalizują się w pożyczkach dla konsumentów z uczciwymi wynikami kredytowymi. Na przykład osobisty pożyczkodawca Avant akceptuje pożyczkobiorców z wynikiem FICO® zaledwie 580, co w rzeczywistości stanowi dolny koniec tego, co jest uważane za „uczciwy kredyt. Inni pożyczkodawcy, tacy jak Upstart i Lending Point, również akceptują pożyczkobiorców z taką samą oceną zdolności kredytowej.

   Aby było jasne, prawdopodobnie nie uzyskasz jednocyfrowego oprocentowania pożyczki osobistej, chyba że masz dobry kredyt. Jednak pożyczki osobiste mogą nadal być świetnymi narzędziami finansowymi dla pożyczkobiorców, którzy mają gorsze wyniki kredytowe.

   Niezabezpieczona pożyczka osobista może wpłynąć na Twoją zdolność kredytową

   Mówiąc o ocenach kredytowych, ważne jest również, aby pamiętać, że pożyczka osobista może zwiększyć twoją zdolność kredytową, jeśli używasz jej do konsolidacji zadłużenia karty kredytowej.

   Bez wchodzenia zbyt głęboko w dyskusję na temat tego, jak działa formuła punktacji kredytowej FICO, kwoty, które jesteś winien na różnych rachunkach kredytowych, stanowią 30% Twojego wyniku. I ogólnie rzecz biorąc, długi ratalne, podobnie jak pożyczki osobiste, są liczone w formule FICO korzystniej niż długi odnawialne, takie jak karty kredytowe. Tak więc, przenosząc swoje długi z rachunków obrotowych na ratalne, może to znacznie zwiększyć zdolność kredytową.

   Jako osobisty przykład, kilka lat temu otrzymałem pożyczkę osobistą, aby skonsolidować salda kilku kart kredytowych i chociaż kwota mojego zadłużenia w dolarach nie uległa zmianie, mój wynik FICO® wzrósł o 30 punktów wkrótce po zakończeniu pożyczki .

   Niezabezpieczone pożyczki osobiste a przelewy salda na karcie kredytowej i oferty 0% RRSO

   Pożyczka osobista może być sprytnym sposobem konsolidacji zadłużenia karty kredytowej i pokrycia wydatków osobistych, ale nie jest to jedyna opcja oszczędzania pieniędzy na stole.

   Konkurencja nigdy nie była większa w branży kart kredytowych, więc istnieją imponujące oferty 0% RRSO zarówno na zakupy, jak i przelewy salda. Na rynku dostępnych jest kilka kart kredytowych, które oferują promocyjne 18-miesięczne lub dłuższe okresy RRSO 0%.

   Chodzi o to, że jeśli masz pewność, że możesz spłacić zadłużenie na karcie kredytowej lub spłacić w całości wydatki, które chcesz sfinansować, przed upływem okresu 0% RRSO, promocyjna stopa oprocentowania karty kredytowej może być mądrzejszym rozwiązaniem. Miej to na uwadze, rozważając pożyczkę osobistą.

   Nasze wybory najlepszych pożyczek osobistych na 2020 rok

   Sprawdziliśmy rynek, aby przedstawić naszą krótką listę najlepszych dostawców pożyczek osobistych. Niezależnie od tego, czy chcesz szybciej spłacić dług, obniżając stopę procentową, czy też potrzebujesz dodatkowych pieniędzy, aby sfinalizować duży zakup, te najlepsze w swojej klasie typy pomogą Ci osiągnąć Twoje cele finansowe. Kliknij tutaj, aby uzyskać pełne zestawienie naszych najlepszych typów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy