Co się dzieje, gdy odpisuje się drugi kredyt hipoteczny?

17 lutego 2021

Powiązane artykuły

Niespłacanie drugiego kredytu hipotecznego nigdy nie jest dobrą decyzją, ale czasami dzieje się życie i jest to nieuniknione. Niezależnie od tego, czy Twój pierwszy kredyt hipoteczny został przejęty, co automatycznie spowodowało przejęcie drugiego kredytu hipotecznego, czy po prostu przestałeś spłacać drugą hipotekę, kontynuując spłatę pierwszej, w pewnym momencie pożyczkodawca odliczał pożyczkę, znaną również jako odpisanie. Czy to oznacza, że ​​nie jesteś już odpowiedzialny za jej płacenie? Ani trochę. Nadal oczekuje się, że spłacisz to, z jednym możliwym wyjątkiem: upadłością.

Jedyne, co zmienia się w spłacanej drugiej hipotece, to stan kredytu. Początkowo pożyczka była zabezpieczona za pomocą Twojej nieruchomości jako zabezpieczenia. Jeśli zostałeś przejęty przez pierwszego pożyczkodawcę, drugi kredyt hipoteczny nie jest już zabezpieczony przez dom. W związku z tym, że pożyczka nie jest już zabezpieczona, zastaw na domu zostaje rozwiązany i przekształca się w niezabezpieczony dług.

Pobranie w najprostszy sposób oznacza, że ​​pożyczkodawca podjął decyzję o umorzeniu długu i przestał z Tobą współpracować w celu uzyskania płatności, a zamiast tego usunął pożyczkę z jej aktywnego statusu. Podjęcie decyzji przez pożyczkodawcę i jej zaksięgowanie zajmuje zwykle 180 do 240 dni od ostatniej płatności.

Dług trafia do windykacji

Kiedy odetchniesz z ulgą, że pożyczkodawca zostawia cię w spokoju, zaczynasz odbierać telefony i listy od agencji windykacyjnej. Dzieje się tak, ponieważ Twój drugi pożyczkodawca hipoteczny albo sprzedał twój dług firmie windykacyjnej, która teraz chce odzyskać swoje pieniądze, albo firma hipoteczna przekazała go wewnętrznemu działowi windykacji, aby kontynuować wysiłek.

Pożyczkodawca chce swoich pieniędzy. Pożyczył ci go i nie chce po prostu iść cicho w noc. To nie jest sprawa osobista, to sprawa biznesowa, ale prawdopodobnie tak nie jest, gdy jesteś celem działań windykacyjnych po rozładunku.

Negatywny wpływ

Oprócz otrzymywania połączeń i listów z windykacji należności, obciążenie prawie zawsze będzie widoczne w Twoim raporcie kredytowym. Ze względu na standardowe warunki branżowe, gdy tylko w raporcie pojawią się słowa „spłacone, jesteś oznaczony jako zagrożenie dla przyszłych pożyczek. Może to uszkodzić Twój kredyt przez lata.

Wykluczenie jest możliwe

Być może słyszałeś, że tak długo, jak będziesz spłacać pierwszą pożyczkę hipoteczną, drugi pożyczkodawca nie może Cię wykluczyć z tytułu niespłacenia tej pożyczki. To wcale nie jest prawdą. Drugi posiadacz kredytu hipotecznego może całkowicie wykluczyć dom, o ile dom jest nadal obciążony pożyczką jako zabezpieczenie. Pożyczkodawca rzadko podejmuje ten krok, ale może się zdarzyć i zdarza się, co sprawia, że ​​jeszcze ważniejsze jest, aby nie ignorować problemu, ale zamiast tego podjąć kroki w celu jego rozwiązania.

Znajdowanie rozwiązań

Chociaż może się wydawać, że kiedy pożyczkodawca odpisał Ci drugi kredyt hipoteczny, wkroczyłeś w niekończący się krąg stresu, masz kilka opcji. Możesz skontaktować się z pożyczkodawcą lub agencją windykacyjną i uzgodnić nowe płatności i zacząć je spłacać. Możliwe może być zaoferowanie kwoty rozliczenia, którą odbiorca zaakceptuje i zgodzi się nie dochodzić salda po zapłaceniu tej kwoty. W ostateczności możesz ogłosić upadłość, co również wpływa na Twój kredyt, jednak jeśli masz inne długi, których nie możesz spłacić i naprawdę nie widzisz żadnego wyjścia, może to być sposób na rozpoczęcie od nowa. Skonsultuj się z prawnikiem zajmującym się upadłością, aby poznać zalety i wady tej opcji.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy