Co to jest hard fork Bitcoin / BTC? Wyjaśnianie od znaczenia do efektu podziału

17 lutego 2021
Category: Drugiej Strony

Opublikowano Środa, 8 lipca 2020, 3:49

Dołącz do ponad 100 000 obserwujących AFP na Facebooku

Kup subskrypcję AFP | Subskrybuj podcasty AFP w iTunes

Aktualności, komunikaty prasowe, listy do redakcji: [email protected]

Bitcoin (BTC) Hard fork to słowo, które początkujący skręcają.

Wyjaśnimy szczegółowo, czym jest fork w Bitcoin (BTC), różnica w stosunku do soft fork i pochodne Altcoiny, takie jak Bitcoin Cash (BCH).

Co to jest przede wszystkim hard fork?

Hard fork oznacza gałąź łańcucha bloków. Blockchain, który do tej pory był połączony jako pojedynczy łańcuch, rozgałęzia się w pewnym punkcie i tak jest nazywany.

Kiedy wykonywany jest hard fork, łańcuch bloków jest dzielony na dwa łańcuchy, A i A ’. Jeśli te dwie waluty nie są kompatybilne, zostaną użyte jako oddzielne wirtualne waluty. Innymi słowy, z wirtualnej waluty A rodzi się nowo podzielona wirtualna waluta A.

Nawet jeśli łańcuchy się rozejdą, oba łańcuchy będą nadal istnieć jako jedna waluta, jeśli będą ze sobą kompatybilne. To jest jak różne wersje oprogramowania, ostatecznie w zależności od tego, która wersja zostanie zaakceptowana przez użytkownika, zbiegną się, a łańcuch bloków ponownie się połączy. „Allin1bitcoin to jedna z najlepszych platform podczas transakcji bitcoin – Wejdź na włoską stronę.

W takich przypadkach nazywamy to miękkim widelcem w przeciwieństwie do twardego widelca.

Dlaczego robi się hard fork?

Głównym powodem wykonania hard fork jest konieczność uaktualnienia wirtualnej waluty, to znaczy w celu rozwiązania problemu skalowalności polegającego na tym, że rozmiar bloku osiąga górny limit, a informacje o transakcjach nie mogą być przechowywane w bloku.

Aby przyspieszyć handel wirtualnymi walutami, wymagana jest płynna praca wydobywcza. Z drugiej strony, ponieważ Bitcoin (BTC) ma duży wolumen transakcji, prace weryfikacyjne i zatwierdzające są zwykle opóźnione.

A jeśli rozmiar bloku jest mały i informacje o transakcji nie mogą zostać wypełnione, przelew pieniędzy zajmie trochę czasu, żądanie przelewu nie zostanie zatwierdzone, a opłaty transakcyjne wzrosną. Powoduje to opóźnienia transakcji, a opłaty mogą być wysokie, ponieważ są one szybko przetwarzane, a ponadto istnieje ryzyko, że użytkownicy się nie spodobają i odejdą.

Aby rozwiązać ten problem, zostanie zrobiony twardy widelec, który tworzy nowe monety.

Altcoin pochodzący z Bitcoin (BTC)

Do tej pory Bitcoin (BTC) był wielokrotnie trudny do wyprodukowania różnych altcoinów. Pozwólcie, że przedstawię najważniejsze.

Bitcoin Cash (BCH)

Jest to pierwszy altcoin, który oddzielił się od Bitcoin (BTC) w sierpniu 2017 roku.

Rozmiar bloku do zapisywania informacji o transakcjach został rozszerzony do górnego limitu 8 MB, zapewniając 8-krotnie większą pojemność niż Bitcoin (BTC). Poprawiło to problem skalowalności, który od dawna był poważnym problemem w przypadku Bitcoin (BTC).

Bitcoin Gold (BTG)

Idea wirtualnej waluty polega na tym, że waluta nie jest scentralizowana, ale w przypadku Bitcoin (BTC) trudność wydobycia rośnie z roku na rok i był problem polegający na tym, że społeczność posiadająca bogate zasoby finansowe zmonopolizowała wydobycie.

Bitcoin Gold (BTG) to Altcoin, który rozdzielił się w październiku 2017 r., Aby poprawić problem wydobycia Bitcoin (BTC). Zmieniając algorytm, dążymy do uzyskania wirtualnej waluty, którą może wydobywać szerokie grono ludzi.

Diament Bitcoin (BCD)

Bitcoin Diamond (BCD) to trzeci Altcoin urodzony jako hard fork Bitcoin (BTC) i został wydany w listopadzie 2017 roku.

W tym czasie Bitcoin (BTC) znajdował się w silnym konflikcie ze swoją walutą pochodną, ​​Bitcoin Cash (BCH), i krążyły pogłoski, że w niektórych obszarach zastosowano zmianę głównej waluty.

Bitcoin (BTC), hard fork został utrzymany, aby dać Bitcoin Diamond (BCD) posiadaczom Bitcoin (BTC) i wzmocnić bazę wsparcia.

Bitcoin Cash (BCH) rozdzielił się z powodu opóźnienia w przetwarzaniu przekazów pieniężnych i Bitcoin Gold (BCG), aby poradzić sobie z oligopolistycznym problemem nagród z wydobycia. Charakteryzuje się przyspieszeniem przetwarzania transakcji i zmniejszeniem przeszkód dla nowych podmiotów poprzez zwiększenie maksymalnej liczby emisji.

Super Bitcoin (SBTC)

Do tego czasu wdrożono funkcję Smart Contract, która umożliwia inteligentniejsze kontrakty w łańcuchu bloków, technologię Lightning Network, która umożliwia szybkie transakcje przy małych płatnościach oraz Zero Knowledge Authentication, które pomaga wzmocnić anonimowość. Naprawiono usterki i problemy z Bitcoinem (BTC).

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy