Co to jest kredyt hipoteczny o zmiennym oprocentowaniu lub pożyczka na ARM?

17 lutego 2021
Category: Stopa Procentowa

W tym artykule:

 • Kredyty hipoteczne o zmiennej stopie procentowej (kredyty ARM) mają ustaloną stopę procentową, która jest następnie dostosowywana corocznie.
 • Ustalony okres oprocentowania dla pożyczek ARM może trwać 3, 5, 7 lub 10 lat.Pożyczki ARM są często dobrym wyborem dla właścicieli domów, którzy planują sprzedaż po kilku latach.Co to jest ARM?

  Kredyt hipoteczny o regulowanej stopie procentowej lub ARM ma wprowadzającą stopę procentową, która obowiązuje przez określony czas, a następnie jest dostosowywana corocznie przez pozostały okres. Po ustalonym okresie Twoje oprocentowanie zmieni się, podobnie jak Twoja miesięczna płatność.

  • 10/1 ARM: Twoje oprocentowanie jest ustalane na 10 lat, a następnie dostosowuje się na 20 lat.
  • 7/1 ARM: Twoje oprocentowanie jest ustalane na 7 lat, a następnie dostosowuje się na 23 lata.5/1 ARM: Twoje oprocentowanie jest ustalane na 5 lat, a następnie dostosowuje się na 25 lat.3/1 ARM: Twoje oprocentowanie jest ustalane na 3 lata, a następnie dostosowuje się na 27 lat.Ogólne zalety i wady

   Początkowe stopy procentowe dla kredytów hipotecznych o zmiennej stopie procentowej są zwykle niższe niż w przypadku kredytów hipotecznych o stałym oprocentowaniu, co z kolei oznacza, że ​​miesięczna rata jest niższa. Jeśli planujesz pozostać w domu tylko przez krótki czas, pożyczka ARM może być dla Ciebie korzystna, ponieważ planujesz przeprowadzić lub sprzedać swój dom, zanim początkowa stopa kredytu hipotecznego dostosuje się. Jeśli spodziewasz się wzrostu swoich dochodów w przyszłości, możesz czuć się komfortowo z pomysłem oszczędzania pieniędzy teraz, mając niższą miesięczną płatność, ale czuć się komfortowo z koniecznością dokonywania wyższych płatności w przyszłości, gdy twoje dochody wzrosną, a ARM się dostosuje.

   ARM są ogólnie uważane za bardziej ryzykowne, ponieważ twoja stopa procentowa prawdopodobnie wzrośnie po zakończeniu początkowego okresu stałej stopy.

   Co się dzieje, gdy zmienia się moja pożyczka na ARM?

   Możesz określić, o ile stopa procentowa Twojego ARM wzrośnie lub spadnie po zakończeniu początkowego okresu stałej stopy procentowej, w oparciu o indeks i marżę, z którą jest powiązany. Wartość indeksu jest zmienna, a wartość marży jest stała przez cały okres trwania pożyczki.

   Indeks to wzorcowa zmienna stopa procentowa, która jest regularnie publikowana i dostępna publicznie. Typowe stopy indeksów, które są powiązane z ARM to LIBOR (London Interbank Offering Rate), COFI (11 District Cost of Funds), T-Bill (US Treasury Bill) i CMT (Constant Maturity Treasury) itp. Marża to stały procent stopa, którą dodajesz do stopy indeksu, aby uzyskać w pełni indeksowaną stopę procentową dla kredytu hipotecznego o regulowanym oprocentowaniu. Stawki depozytu zabezpieczającego można często negocjować z pożyczkodawcą.

   Przykład: jeśli stopa indeksowania wynosi 3 procent, a marża wynosi 2 procent, wówczas w pełni zindeksowana stopa procentowa wynosiłaby 5 procent.

   W Zillow szczegóły ARM są szczegółowo podzielone dla każdego zindywidualizowanych kwot kredytu hipotecznego ARM.

   Podkreślamy, jak długo stopa jest stała, początkową stopę procentową, rodzaj indeksu, marżę, początkowy limit, okresowy i dożywotni limit. Informujemy również, o jaką kwotę należy się spodziewać wzrostu płatności po zakończeniu początkowego okresu stałej stawki.

   Kup ARM

   W Zillow możesz teraz kupować w czasie rzeczywistym dostosowane wyceny ARM. Nasi uczestniczący pożyczkodawcy oferują różne pożyczki ARM, w tym 7/1, 5/1 i 3/1 ARM.

   Wskazówka: pamiętaj, aby rozwinąć formularz wniosku o pożyczkę, klikając łącze „zaawansowane i wskazując, że żądany program pożyczki to ARM.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy