Co to jest podatek od rejestracji kredytu hipotecznego? Czy są sposoby, aby to zmniejszyć?

17 lutego 2021
Category: Przez Cały

Popularnym rozwiązaniem jest pożyczka CEMA, która zwalnia Cię z warunków pierwotnego kredytu hipotecznego. To z kolei zmniejsza kwotę podatku hipotecznego, który płacisz.

Udostępnij ten artykuł

Kupując mieszkanie w Nowym Jorku, musisz uwzględnić opłaty i podatki związane z tą dużą transakcją finansową. Są to tak zwane koszty zamknięcia i mogą obejmować podatek od nieruchomości (od mieszkań o wartości 1 miliona dolarów lub powyżej), podatek od przeniesienia, ubezpieczenie tytułu, poszukiwanie zastawu (dla spółdzielni) oraz – jeśli korzystasz z finansowania bankowego – podatek od rejestracji hipoteki.

Ten ostatni podatek jest obliczany jako procent kredytu hipotecznego (nie jako cena zakupu). Więc jeśli pożyczysz 500 000 dolarów lub mniej, zapłacisz 1,8 procent pożyczki jako podatek. Jeśli pożyczysz więcej niż 500 000 dolarów, zapłacisz 1,925 procent. (Obie te liczby uwzględniają 0,5 procent opłaty stanowej, a mieszkańcom Nowego Jorku przysługuje zniżka w wysokości 30 USD).

Jeśli się zastanawiasz, powodem, dla którego płacisz podatek od rejestracji kredytu hipotecznego, według Departamentu Podatków i Finansów jest „przywilej rejestracji kredytu hipotecznego.

„To może być niezwykle kosztowne – mówi Neil Garfinkel, partner zarządzający w kancelarii Abrams, Garfinkel, Margolis, Bergson. Jest to również podatek, który będziesz musiał zapłacić, jeśli refinansujesz.

Istnieją jednak sposoby, aby zaoszczędzić na podatku od rejestracji kredytu hipotecznego – a nawet całkowicie go uniknąć. Przeczytaj kilka sugestii.

Spółdzielnie są zwolnione

Kupno spółdzielni oszczędza ci bólu związanego z tym podatkiem, który ma zastosowanie do nieruchomości – gdzie zakup daje ci akt. Jako udziałowiec w spółdzielni nie płacisz jej. Jest to jeden z powodów, dla których koszty zamknięcia spółdzielni są znacznie niższe niż w przypadku mieszkań.

Cesja hipoteki

Możesz wykonać manewr finansowy zwany cesją kredytu hipotecznego w ramach umowy konsolidacji, przedłużenia i modyfikacji, zwanej również pożyczką CEMA. Jest to jeden ze sposobów na zmniejszenie kwoty podatku hipotecznego, który płacisz. W tym przypadku hipoteka jest przenoszona z jednego kredytodawcy na drugiego, a podatek jest naliczany od niespłaconego kapitału. W praktyce oznacza to, że kupujący może przypisać kredyt hipoteczny sprzedającego i skorzystać ze znacznego zwolnienia podatkowego.

Oto jak to działa: powiedzmy, że początkowy kredyt hipoteczny wynosił 1 milion dolarów, a sprzedawca spłacił go w tym czasie do 900 000 dolarów. Gdyby hipoteka została następnie przypisana na 1 milion USD, kupujący zapłaciłby podatek od rejestracji hipoteki tylko w wysokości 100 000 USD przy obniżonej stawce podatku 1,8%. Nie płacisz dwukrotnie za niespłacony kapitał pierwotnego kredytu hipotecznego w momencie cesji pożyczki.

Garfinkel twierdzi, że cesja CEMA jest „używana przez cały czas jako sposób na zmniejszenie podatku od rejestracji hipoteki. W przypadku cesji nie jesteś przywiązany do warunków starej hipoteki.

„Warunki uległy zmianie, więc jeśli na starej była kara przedpłaty, na nowej może nie być – mówi.

To jest coś do omówienia ze swoim prawnikiem. „Nie każdy pożyczkodawca jest skłonny przekazać zlecenie i nie każdy nowy pożyczkodawca jest gotów przyjąć zadanie – mówi Craig L. Price, partner w firmie Belkin, Burden, Wenig & Goldman.

Założenie kredytu hipotecznego

Mniej powszechnym obejściem dotyczącym podatku od rejestracji kredytu hipotecznego jest założenie kredytu hipotecznego, w którym przejmujesz kredyt hipoteczny sprzedającego.

„Założenie wskakuje w buty obecnego kredytobiorcy, więc to ta sama stopa procentowa, te same płatności, ten sam harmonogram spłat. Nic się nie zmieniło i płacisz podatek od zmiany, który wynosi zero – mówi Price.

Ta strategia obniżenia podatku od rejestracji hipoteki jest mniej powszechna niż cesja kredytu hipotecznego i wiąże się z opłatą za założenie w wysokości około 1 procent. Price mówi, że założenia mogą być popularne, jeśli pierwotna stopa procentowa jest niższa niż obecna – co nie jest obecnie problemem przy dzisiejszych niskich stopach.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy