Co to jest przekaz bankowy; Jak to działa

16 października 2020
Category: Płatności Kartą

Szukasz sposobu na przeniesienie dużej ilości pieniędzy, który jest bezpieczniejszy niż czek osobisty? Następnie sprawdź Wersje bankowe! Ten weksel to czek, który jest wystawiany przez bank na własne fundusze w innym banku.

Aby otrzymać przekaz bankowy, klient banku musi mieć dostępne środki (lub gotówkę). Bank następnie zamrozi potrzebną kwotę lub przeleje te środki na rachunki banku do momentu zakończenia płatności.

Wspaniałą rzeczą w przekazach bankowych jest to, że są gwarantowane przez bank, ponieważ są już „opłacone”. Sprawdź nasze bonusy bankowe, oszczędności i bonusy do kart kredytowych!

Oferty banków, które mogą Ci się spodobać

Zobacz nasze najlepsze bonusy bankowe aktualizowane codziennie, aby zarobić do 1000 $ darmowych pieniędzy. Znajdź popularne oferty czeków, takie jak Chase Bank, HSBC Bank, BBVA, Huntington Bank, TD Bank, Discover Bank i CIT Bank. Zobacz również nasze najlepsze stawki dla oszczędności i płyt CD.
POLECANE PROMOCJE BANKOWE

LINK PROMOCYJNY OFERTA PRZEJRZEĆ
HSBC Premier Checking Member FDIC 450 $ w gotówce Przejrzeć
HSBC Premier Checking Member FDIC Do 600 $ Przejrzeć
Członek FDIC HSBC 200 $ w gotówce Przejrzeć
Członek FDIC HSBC Do 240 $ Przejrzeć
Chase Total Business Checking® 300 $ w gotówce Przejrzeć
Chase Total Checking® 200 $ w gotówce Przejrzeć
Chase Premier Plus Sprawdzanie SM 300 $ w gotówce Przejrzeć
Chase Savings SM 150 $ w gotówce Przejrzeć
Ścigaj klienta prywatnego 2000 $ w gotówce Przejrzeć
Sprawdzanie TD Bank 300 $ w gotówce Przejrzeć
Huntington 25 Sprawdzanie 500 $ w gotówce Przejrzeć
Huntington 5 Sprawdzanie 200 $ w gotówce Przejrzeć
Sprawdzanie Huntington bez gwiazdki 150 $ w gotówce Przejrzeć
Huntington Bank Unlimited Plus Business Checking 750 $ w gotówce Przejrzeć
Nieograniczone sprawdzanie biznesu w Huntington Bank 400 $ w gotówce Przejrzeć
Biedronka 100 200 $ w gotówce Przejrzeć
Aspiracja Wydawaj i oszczędzaj konto 100 $ w gotówce Przejrzeć

Spis treści

Podstawowe wersje robocze

  • Duże kwoty: Twoja gotówka jest bezpieczna, gdy wykonujesz przekaz bankowy, ponieważ przekaz bankowy jest gwarantowaną formą płatności, dzięki której płatność jest znacznie bardziej prawdopodobna i legalna.
  • Dostępne fundusze: środki są zwykle dostępne na koncie odbiorcy w ciągu jednego dnia roboczego, co sprawia, że ​​jest on popularny w handlu międzynarodowym lub przy zakupie domu. W porównaniu z czekiem kasjerskim banki mogą gwarantować weksle bankowe, ponieważ klient już „zapłacił”. natomiast w przypadku czeków kasjerskich jest to gwarantowane tylko przez bank – po otrzymaniu pieniędzy z szuflady.

W porównaniu z czekami standardowymi

Kiedy ktoś wypisuje czek, niekoniecznie potrzebuje środków dostępnych na swoim koncie, aby go wypisać, dlatego są to czeki odrzucone. W przypadku przekazów bankowych potrzebne są rzeczywiste środki lub gotówka, aby zostały one przeniesione na konta banku natychmiast po wystawieniu przez bank przekazu.

Co oznacza, że ​​wygrają, jeśli nie będą mieli pieniędzy. Dodatkowo ta forma płatności jest gwarantowana przez bank, ponieważ została już „opłacona”, więc bezpieczniej jest otrzymać przekaz bankowy niż czek.

Czy przelewy bankowe są bezpieczne?

Kiedy ktoś płaci Ci przekazem bankowym, nie możesz zakładać, że jest to legalne, ponieważ oszuści będą używać fałszywych czeków kasjerskich. W przypadku otrzymania przekazu bankowego przed wydaniem jakichkolwiek środków należy sprawdzić w swoim banku i sprawdzić, czy czek jest ważny.

Aby zdeponować lub zrealizować przekaz bankowy, proces jest podobny do każdego czeku. Udaj się do swojego banku lub unii kredytowej i potwierdź odwrotną stronę czeku. Twój bank szybciej zaksięguje środki na Twoim koncie, jeśli spotkasz się z pracownikiem banku, aby zdeponować swój przekaz bankowy. Jest to znacznie szybsze niż wpłata za pośrednictwem bankomatu lub urządzenia mobilnego.

Jak sporządzić weksel bankowy

Aby otrzymać przekaz bankowy, wystarczy zwrócić się do banku lub kasy. W Stanach Zjednoczonych zazwyczaj otrzymujesz czek gotówkowy, ale w innych krajach używa się terminu „przekaz bankowy”.

Chociaż możesz poprosić o weksle online, największe szanse masz, jeśli udasz się do oddziału banku, w którym obecnie prowadzisz transakcje. Dzieje się tak, ponieważ zwykle świadczą tę usługę tylko klientom.

Daleko od domu? Jeśli nie ma Cię w domu lub nie masz konta bankowego, możesz spróbować udać się do innego banku i poprosić o przekaz bankowy. Jest jednak szansa, że ​​przyjdą z pewnymi opłatami.

Na przykład będziesz musiał zapłacić pełną kwotę czeku, łącznie z opłatami, gotówką lub zaliczką gotówkową na kartę debetową. Alternatywnie, zawsze możesz zrobić to, co musisz zrobić z przekazem pieniężnym, który jest dostępny w wielu sklepach spożywczych i ogólnospożywczych.

Członkowie unii kredytowej . Jeśli jesteś członkiem unii kredytowej, możesz otrzymać oficjalny czek z oddziału innej unii kredytowej. Wiele spółdzielczych kas pożyczkowych ma tendencję do tworzenia wspólnych oddziałów, ponieważ stanowią one znacznie mniejszą sieć w porównaniu z większymi bankami. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą dowód tożsamości i spodziewać się niewielkiej opłaty.

Płatności automatyczne

Innym terminem dla przekazów bankowych mogą być również automatyczne płatności elektroniczne. Płatności te umożliwiają firmom i usługodawcom przelewanie środków bezpośrednio z rachunków bieżących klienta. Ten proces polega na tym, że klienci muszą wypisać czek lub zapłacić kartą.

Tego typu przelewy zwykle odbywają się za pośrednictwem sieci Automated Clearing House (ACH), co ułatwia klientom konfigurowanie płatności cyklicznych. Klienci odnoszą korzyści, ponieważ nie muszą pamiętać o wystawianiu czeku w każdym okresie płatności. Firmy odnoszą korzyści, ponieważ nie muszą fizycznie wpłacać czeków, czekać na zwolnienie środków ani płacić żadnych opłat za płatności kartą.

Podsumowanie

Aby uzyskać bardzo bezpieczną formę płatności, użyj przekazu bankowego. Aby utworzyć weksel bankowy, musisz najpierw mieć dostępne środki lub gotówkę, a następnie bank zamrozi kwotę lub przeniesie potrzebną kwotę do momentu zakończenia płatności.

Wspaniałą rzeczą w przekazach bankowych jest to, że są one gwarantowane przez bank, ponieważ zostały już zapłacone. Sprawdź nasze bonusy bankowe, oszczędności i bonusy do kart kredytowych!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy