Czego szukać w hipotece

17 lutego 2021
Category: Kredyt Hipoteczny

Istnieje niezachwiana obsesja na punkcie uzyskania najniższej stawki, ale ludzie stracili z oczu to, czego szukać w kredytach hipotecznych. Tak, stawka jest ważna – zgadzamy się. Byli.

Steve PipkeyIstnieje niezachwiana obsesja na punkcie uzyskania najniższej stawki, ale ludzie stracili z oczu to, czego szukać w kredytach hipotecznych. Tak, stawka jest ważna – zgadzamy się. Jesteśmy firmą wrażliwą na ceny. Biorąc to pod uwagę, wszystkie produkty / oprocentowanie kredytów hipotecznych są bardzo różne, jeśli poświęcisz trochę czasu, aby dowiedzieć się, co jest naprawdę ważne, a co nie. Oto kilka czynników, które warto rozważyć… poza stopą.

Rodzaj opłaty

Czy to standard czy zabezpieczenie? Standardową hipotekę można przenieść na innego pożyczkodawcę przy odnowieniu bez opłat, podczas gdy hipoteka zabezpieczona nie. Będziesz musiał zapłacić prawnikowi (BC, ON, AB) lub notariuszowi (tylko BC), aby zmienić strukturę kredytu hipotecznego. Tak więc, jeśli zawsze zamierzasz kupować kredyt hipoteczny, aby uzyskać najlepszą stopę procentową przy odnowieniu, utrudnieniem będzie opłata dodatkowa. Jednak rejestracja dodatkowa ma również zalety, które omówiono poniżej.

Elastyczność w przyszłości

Opłata za zabezpieczenie (inaczej rachunek bieżący) ma istotną zaletę, gdy rozważa się elastyczność i przyszłą inwestycję. Jeden z najlepszych produktów na rynku, naszym skromnym zdaniem, łączy kredyt hipoteczny z zabezpieczoną linią kredytową z możliwością ponownego spłaty. 1) Zabezpieczona linia kredytowa jest oprocentowana zgodnie z zasadą „off prime i stanowi jedynie oprocentowanie. 2) Nie płacisz odsetek od linii kredytowej, chyba że wykorzystasz pieniądze. Kiedy spłacasz ją z powrotem do linii, wypłaty odsetek zostają wstrzymane. 3) Możliwość ponownego spłacenia kredytu oznacza, że ​​po spłaceniu kwoty głównej części kredytu hipotecznego będziesz mieć dostęp do tych pieniędzy w przyszłości w ramach linii kredytowej bez konieczności ponownej kwalifikacji – to ogromne! Nie możesz przenieść go bez opłat przy odnowieniu, ale dlaczego miałbyś to robić? To świetny produkt. W osobnej notatceprodukt hipoteczny skonstruowany samodzielnie jako zabezpieczenie (bez linii kredytowej) pozwala na rejestrację na wyższą kwotę. Pozwala to na refinansowanie kredytu hipotecznego (tj. Zaciągnięcie większej pożyczki) i obejście procesu prawnego / kosztów. W standardowym scenariuszu opłat musiałbyś uiścić opłaty.

Przedpłaty

Większość ludzi pyta o przedpłaty. Tak, są ważne, ALE musisz zadać sobie pytanie, jak realistyczne jest to, że będziesz miał dodatkową gotówkę, aby faktycznie z tego skorzystać. Czasami można uzyskać lepszą stawkę przy mniejszej liczbie opcji przedpłaty.

Kary

Jakie są kary za zwolnienie? Czy są standardowe czy nie? Standardowa kara o zmiennej stopie procentowej jest zawsze równa tylko trzymiesięcznym odsetkom, które są opłatą nominalną. Standardowa kara o stałej stopie jest równa wyższemu z trzech miesięcy odsetek lub IRD. Dowiedz się, jak różne banki obliczają te kary tutaj. Różne metodologie mogą powodować ogromne rozbieżności w wysokości kar. Jeśli kara nie jest jedną z tych, to nie jest standardowa. Przykładem jest płaskie 3% salda kredytu hipotecznego. W takim przypadku możesz skusić się na niższą stawkę początkową, ale zapłacisz za to, jeśli złamiesz kredyt hipoteczny, a potem trochę.

Klauzule sprzedaży w dobrej wierze

Niektóre banki stosują zachęty dotyczące stóp procentowych, które określają, że jedynym sposobem wyjścia z kredytu hipotecznego jest sprzedaż w dobrej wierze. Mówiąc najprościej, nie możesz refinansować w innym banku, aby uzyskać lepszą ofertę. W zależności od struktury Twojej umowy może to być świetny produkt.

„Zdolność mieszania

Łączenie kredytu hipotecznego podczas kupna i sprzedaży lub refinansowania pozwala na dodanie pieniędzy do istniejącego kredytu bez żadnych kar. Jeśli mieszanie nie jest standardową funkcją, istnieje bardzo duża szansa, że ​​w pewnym momencie zapłacisz karę, chyba że masz pewność, że pozostaniesz na swoim miejscu i nie będziesz potrzebować dodatkowych pieniędzy na czas trwania tego terminu.

Ruchliwość

Czy możesz zabrać ze sobą swój kredyt hipoteczny do innej nieruchomości? Do innej prowincji? Jest to bardzo ważne, biorąc pod uwagę, że większość ludzi nie przestrzega terminu spłaty kredytu hipotecznego, a mobilność między prowincjami stale rośnie. Często ludzie kupują / sprzedają w wyznaczonym okresie. Ta ostatnia spowodowałaby karę, gdyby nie była przenośna.

Oceń Float Down

Często klient otrzymuje zatwierdzenie kredytu hipotecznego; jednak przed ukończeniem stawki spadają. Wiele banków nie przerzuci tego kursu, ponieważ nie zezwalają na płynne spadki lub określą, że stawki dotyczą tylko nowych transakcji. Niewiele możesz na to poradzić, ale jeśli jest to ważne i jesteś zwolennikiem stawek, możesz zadać to pytanie z góry, aby nie marnować niczyjego czasu.

To nie wszystko, ale to kilka kluczowych rzeczy, na które należy zwrócić uwagę. W dzisiejszych czasach wiele ważnych funkcji jest pomijanych, ponieważ wszyscy są tak zdeterminowani, aby uzyskać „najlepszą stawkę. Rozumiemy, ale widzimy również następstwa, gdy zmieniają się okoliczności, a kilkaset procent zaoszczędzonych z góry zostaje zniweczonych przez kary, opłaty itp., Które nie są uważane za standardowe cechy w dzisiejszym świecie kredytów hipotecznych.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy