Czy powinienem kupić Ripple w 2020 roku? (Plusy i minusy)

17 lutego 2021
Category: Celem Jest

Ostatnia aktualizacja 8 maja 2020 r

Czy powinienem kupić Ripple?

Wiele osób zadaje sobie to pytanie po odkryciu, że Ripple wzrósł z 0,006 do ponad 3 dolarów w ciągu około 1 roku w 2017 roku.

Protokół płatności Ripple został utworzony pod koniec 2012 roku i od tego czasu stale się rozwija, ponieważ jego adopcja i świadomość stale rosną. Chociaż niektórym osobom nie podoba się powiązanie Ripple z największymi bankami świata, wielu postrzega to jako szansę.

Ripple umożliwia przesyłanie pieniędzy na całym świecie praktycznie bez opłat. Firma Ripple jest dobrze znana ze swoich silnych powiązań z bankami i instytucjami, dzięki której rozpowszechnia się XRP. Celem jest stać się zaufanym na całym świecie protokołem płatności natychmiastowych.

W tym krótkim przewodniku omówimy potencjał Ripple i ryzyko związane z tą walutą. Mamy nadzieję, że ten wyważony raport pomoże Ci zdecydować, czy teraz jest odpowiedni moment na zainwestowanie w Ripple.

Co to jest Ripple?

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że Ripple to zarówno platforma, jak i waluta. Protokół płatności cyfrowych zyskuje coraz większe znaczenie dla użytkowników, ponieważ jest bramą między tradycyjnymi finansami a kryptowalutami.

Założony w 2012 roku przez Jed McCaleba i Chrisa Larsena, Ripple szybko stał się znaną platformą płatniczą, na której można wysyłać euro, USD, Bitcoin, Ethereum i dowolną inną walutę.

Platformy takie jak Ripple są niezbędne do powszechnego przyjęcia, ponieważ współpracują z FIAT i kryptowalutami w tym samym czasie. Dzięki działającemu oprogramowaniu typu open source i zdecentralizowanej sieci płatności peer-to-peer, zasady krypto-bezpieczeństwa są nauczane wszystkich nowych członków przestrzeni.

Kupując Ripple, w rzeczywistości nie kupujesz Ripple. Kupujesz rodzimą walutę Ripple o nazwie XRP. Ta waluta w zasadzie działa jako brama między FIAT a kryptowalutami.

Gdzie kupić Ripple?

Krótko mówiąc, co wyróżnia Ripple?

Ripple zostało stworzone przez Ripple Labs Inc w odpowiedzi na powolne czasy transakcji Bitcoin i problemy ze skalowalnością. Ze względu na skupienie się na szybkości i przepustowości transakcji, blockchain szybko znalazł się na liście 3 najlepszych kryptowalut na CoinMarketCap.

Potwierdzenie transakcji Ripple zajmuje około 4 sekund. Natomiast transakcje Ethereum trwają około 2 minut, a transakcje Bitcoin mogą trwać ponad 1 godzinę.

To sprawiło, że Ripple jest walutą wybieraną przez niektórych traderów, którzy chcą przenieść pieniądze z jednej giełdy kryptowalut na drugą, co stanowi interesujące studium przypadku dotyczące wartości, jaką Ripple może zaoferować również większym graczom, takim jak banki komercyjne.

Obecnie Ripple może obsłużyć około 1500 transakcji na sekundę (Bitcoin może obsłużyć około 5 transakcji na sekundę). Chociaż obecna przepustowość jest obecnie więcej niż wystarczająca, zespół programistów stojący za Ripple potwierdził, że w razie potrzeby łańcuch bloków może być skalowany na tyle, aby dopasować się do przepustowości VISA (ponad 50 000 transakcji na sekundę).

To powiedziawszy, bezprecedensowa prędkość i przepustowość wiążą się z kompromisem w zakresie skalowalności i niezmienności. W chwili pisania tego tekstu, Ripple miał 55 węzłów walidatora (węzły, które decydują, czy transakcja jest zatwierdzona, czy nie), natomiast Bitcoin ma ponad 10000.

Problem z niską liczbą walidatorów polega na tym, że mogą one zostać łatwiej przejęte niż sieć z większą liczbą węzłów. Jednak Ripple nie miał do tej pory żadnego znaczącego problemu z bezpieczeństwem, więc poważne obawy dotyczące bezpieczeństwa mogą okazać się nieuzasadnione.

Ogromny potencjał Ripple

Ripple (XRP) został pomyślany jako waluta ułatwiająca płatności i przelewy między bankami. W naszym obecnym systemie płatności między bankami trwają 3-5 dni, zanim zostaną rozliczone, mają wysoki wskaźnik niepowodzeń i powodują roczne koszty w wysokości 1,6 biliona dolarów (według Ripple). Jest to oczywiście niedopuszczalne w cyfrowym świecie.

Przez ostatnie lata Ripple kładł duży nacisk na nawiązywanie kluczowych partnerstw z głównymi graczami w branży bankowej. W chwili pisania tego tekstu Ripple współpracował z kilkoma największymi instytucjami finansowymi na świecie, w tym z Santander, Moneygram, American Express, SBI Remit i nie tylko.

To wyraźnie świadczy o zainteresowaniu ze strony instytucjonalnej, a także jasno pokazuje strategiczne kompetencje podstawowego zespołu Ripple.

Ryzyko związane z zakupem Ripple

Podobnie jak w przypadku każdej kryptowaluty, istnieje kilka zagrożeń związanych z inwestowaniem i powinieneś pozwolić sobie tylko na pieniądze, na utratę których możesz sobie pozwolić. Ripple jest aktywem o dużej zmienności i chociaż były dni, w których jego cena podskoczyła o 50% + w ciągu zaledwie kilku godzin, zdarzały się również dni, w których cena spadła o -30% w tym samym okresie.

Ponadto zawsze istnieje ryzyko, że lepsza technologia może zdetronizować Ripple jako wiodącego blockchain dla banków. W tej chwili wydaje się to raczej mało prawdopodobne ze względu na samą liczbę partnerstw, które Ripple już zapewnił, ale jest to ryzyko, o którym inwestorzy muszą pamiętać.

Wreszcie, były również rozmowy, że Ripple (XRP) może być potencjalnie uznany za zabezpieczenie przez SEC. Gdyby tak było, byłoby to trudne dla regularnych giełd kryptowalut, aby utrzymać Ripple na liście, co miałoby negatywny wpływ na jego cenę. Biorąc to pod uwagę, ta ostatnia kwestia jest nadal czystą spekulacją mediów.

Wniosek

Ripple to kryptowaluta, która może mieć ogromny wpływ na adopcję blockchain, jest to wyjątkowy wybór dla Ciebie, jeśli warto zainwestować. Szybkie transakcje, potężne połączenia, niskie opłaty to cechy, które sprawiają, że Ripple jest niezwykły w przestrzeni kryptowalut. To i wszystko, co zostało wymienione powyżej, powinno wystarczyć, aby zdecydować się na zakup Ripple w 2019 roku.

Pascal Thellmann jest traderem algorytmicznym, który koncentruje się głównie na tworzeniu rynku. Możesz skontaktować się z Pascalem na LinkedIn lub Twitterze.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy