Czy wierzyciel może zablokować moje konto bankowe z powodu niezabezpieczonego długu?

17 lutego 2021
Category: Przykład Jeśli

Wierzyciele nie mogą zamrozić Twojego konta bez żadnego ostrzeżenia.

człowiek używający bankomatu / dziury w ścianie / bankomatu, zdjęcie L. Shat z Fotolia.com

Więcej artykułów

  • 1. Czy bank może przechowywać środki na wspólnym rachunku, gdy małżonek umiera?
  • 2. Czy świadczenia z ubezpieczenia społecznego są zabezpieczone przed procesami sądowymi?
  • 3. Czy wpływy z ubezpieczenia na życie wypłacane beneficjentowi mogą być zmuszone do spłaty długów zmarłego?

Kiedy nie spłacasz zabezpieczonego długu, pożyczkodawca odzyskuje swoje zabezpieczenie, przejmując Twój pojazd lub przejmując Twój dom. Niezabezpieczeni wierzyciele nie mają takiej możliwości, więc używają innych środków – a niektórzy z nich mogą Cię zaskoczyć. Niezabezpieczeni wierzyciele mogą i prawdopodobnie zamrozią Twoje konto bankowe, ale zazwyczaj powinieneś otrzymać ostrzeżenie, jeśli zrobią to legalnie.

Wierzyciele mogą zgodnie z prawem zamrozić Twoje konto bankowe z powodu niezabezpieczonego długu, ale zazwyczaj postępują zgodnie z procedurą, w której najpierw otrzymujesz ostrzeżenie i możesz się bronić. Istnieją jednak wyjątki dotyczące zaległych podatków i należnych alimentów.

Uważaj na znaki ostrzegawcze

Z kilkoma wyjątkami – na przykład jeśli jesteś winien zaległe płatności alimentacyjne lub zaległe podatki – niezabezpieczeni wierzyciele muszą najpierw uzyskać przeciwko Tobie orzeczenie, zanim będą mogli podjąć dodatkowe kroki w celu ściągnięcia należności. Oznacza to, że muszą nie tylko pozwać Cię do sądu, ale także wygrać sprawę przeciwko Tobie. Jeśli im się powiedzie, wierzyciele mogą następnie wykorzystać wyrok, aby przejąć zawartość twojego konta bankowego.

Przepisy stanowe mogą się różnić, ale Twój bank zazwyczaj nie musi wysyłać Ci pisemnego powiadomienia o zamrożeniu, zanim do niego dojdzie. W końcu dałoby to możliwość udaremnienia wierzycielowi poprzez wycofanie pieniędzy. Zdecydowanie powinieneś jednak otrzymać powiadomienie o pozwie, abyś wiedział, że działania windykacyjne są w toku. Jeśli tego nie zrobisz, wierzyciel może iść na skróty w sposób niezgodny z prawem.

Proces „zamrażania

„Zamrożenie to nie to samo, co „napad. Kiedy Twój bank otrzyma powiadomienie, że wierzyciel zajmuje Twoje konto na pokrycie tego, co jesteś winien, zwykle zaczyna obowiązywać obowiązkowy okres oczekiwania. Twoje konto jest w tym czasie zamrożone, ale pieniądze wciąż tam są – po prostu nie możesz uzyskać do nich dostępu.

Okres oczekiwania może wynosić nawet trzy tygodnie. To daje ci okno czasowe, w którym możesz podjąć działania w celu zaprotestowania przeciwko faktycznej konfiskacie twoich funduszy. Bank może zamrozić Twoje saldo tylko do wysokości kwoty, którą jesteś winien. Jeśli saldo Twojego konta wynosi 6000 USD i jeśli jesteś winien 5000 USD, w tym koszty sądowe i inne opłaty, nadal będziesz mieć dostęp do 1000 USD.

Poznaj fundusze zwolnione

Niektóre środki na Twoim koncie bankowym mogą być zwolnione z roszczeń wierzycieli. Jeśli tak, powinieneś porozmawiać z prawnikiem lub w inny sposób podjąć działania w okresie zawieszenia, aby powiadomić sąd lub wierzyciela.

Wierzyciele nie mogą pobierać twoich świadczeń z Ubezpieczeń Społecznych ani nie mogą naruszać niektórych świadczeń emerytalnych, rent inwalidzkich i świadczeń dla weteranów. Ponadto, jeśli rachunek bankowy nie jest wystawiony na Twoje jedyne nazwisko – na przykład jeśli jesteś żonaty i posiadasz je wspólnie ze swoim współmałżonkiem – wierzyciel może zazwyczaj wziąć tylko połowę środków, zakładając, że dług jest na Twoje nazwisko, a nie udostępniane osobie, u której masz konto bankowe. Fundusze twojego współmałżonka mogą jednak nie być zwolnione w dziewięciu stanach majątkowych. Należą do nich Wisconsin, Waszyngton, Teksas, Nowy Meksyk, Nevada, Luizjana, Idaho, Kalifornia i Arizona.

Podejmij kroki prawne, gdy to konieczne

Jeśli nie otrzymałeś zawiadomienia, że ​​wierzyciel pozywa cię, masz możliwość. Zarówno prawo federalne, jak i stanowe wymagają, aby wierzyciele poddali dłużników należytego procesu, ostrzegając ich, że prowadzą ich do sądu, aby mogli bronić się w procesie.

Jeśli tak jest lub jeśli nie uważasz, że kiedykolwiek byłeś winien dług, możesz wnieść sprawę do sądu i poprosić sędziego o unieważnienie wyroku. Bez orzeczenia wierzyciel nie może podjąć żadnych dalszych działań przeciwko tobie. Jeśli tylko uda Ci się odzyskać utracone środki z konta, ale wyrok nadal pozostaje, wierzyciel może zająć się innymi rachunkami, zastawić Twoją nieruchomość, a nawet zająć Twoje zarobki.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy