Czy wypłaty z konta 770 są naprawdę wolne od podatku?

17 lutego 2021

Wszyscy wiemy, że marketing niektórych produktów i inwestycji może rozciągnąć prawdę. W przypadku niektórych reklam dla 770 kont może tak być. Zgodnie z artykułem Bonnie Lee Fox Business „The Tax Story Behind 770 Accounts, konta te nie są w rzeczywistości tajnym sposobem na szybkie wzbogacenie się, jak twierdzą niektóre reklamy. Jedna konkretna reklama głosi, że banki i zamożni ludzie używają 770 kont, aby zyskać do 40% więcej odsetek niż można otrzymać na innych kontach bankowych. Mówi się również, że wypłaty lub odsetki z konta są wolne od podatku. Autor twierdzi, że te twierdzenia są mylące i zaleca rozmowę z ekspertem finansowym, aby poznać rzeczywiste korzyści i wady konta 770.

Kod IRS 7702 obejmuje wszystkie umowy ubezpieczenia na życie. Stąd pochodzi termin 770 kont. Wytyczne IRS dotyczące tej sekcji ich kodu można znaleźć w artykule Fox Business. Zasadniczo konto 770 jest w rzeczywistości umową ubezpieczenia na życie, której używasz jako konta oszczędnościowego. Przed otrzymaniem jakichkolwiek wolnych od podatku wypłat z konta, musisz je w pełni sfinansować. Powodem, dla którego wypłaty nie są opodatkowane, jest to, że bierzesz pieniądze jako pożyczkę, którą spłacisz na swoje konto w późniejszym terminie. Pieniądze otrzymane z pożyczek nigdy nie są opodatkowane, ponieważ IRS nie uważa ich za dochód do opodatkowania. Odsetki są jednak uważane za dochód podlegający opodatkowaniu. Wyjątki od tej ostatniej zasady obejmują odsetki zarabiane na kwalifikowanych kontach emerytalnych, takich jak 401 tys. Lub IRA.Te odsetki (i reszta dystrybucji) są opodatkowane, gdy zaczniesz otrzymywać dochody z planów.

Pewien ekspert finansowy wyjaśnił 770 kont, zwanych również nieskończoną bankowością, jako pożyczanie pieniędzy od siebie. Pożyczasz pieniądze z umowy ubezpieczenia na życie, gdy potrzebujesz ich na zakup nowego samochodu lub remont domu. Ponieważ pożyczasz pieniądze od siebie, zarabiasz na tym odsetki. Płacisz sobie, zamiast spłacać bank z dodatkowymi kosztami odsetek. Ten ekspert mówi, że tego typu umowy ubezpieczenia na życie są często korzystne, ale ostrzega, aby poznać szczegóły przed zawarciem umowy. Upewnij się, że wiesz, czy oprocentowanie pożyczki jest stałe, czy zmienne i ile zarobisz na pożyczce. Jeśli oprocentowanie kredytu jest umowne, to nie ulegnie zmianie, ale aktualny kurs może zostać zmieniony w dowolnym momencie.

770 kont powinno być używanych tak jak z każdego innego narzędzia finansowego. Przed podpisaniem kontraktu musisz poznać zalety i wady oraz porozmawiać z ekspertem. Zaciągnięcie pożyczki z konta 770 może przynieść korzyści podatkowe, zamiast brać pieniądze z innej inwestycji. Odsetki, które otrzymasz, również mogą być korzystne. Należy jednak pamiętać, że tak naprawdę nie ma „szybkiego wzbogacenia się ani „tajnych inwestycji wolnych od podatku. Każdy wybrany przez Ciebie produkt finansowy musi odpowiadać Twoim osobistym potrzebom i odpowiadać Twoim przyszłym celom.

Obserwuj Rachel, znaną również jako Finance Mama, na Twitterze i Google+

Prawa autorskie 2020 AFYI Holdings Group, LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część tego artykułu nie może być powielana bez wyraźnej pisemnej zgody AFYI Holdings Group, LLC.

Powiązane artykułyBranżowe szelki dla reguły powierniczej, firmy ustalają stawki prowizji od renty

Kanały dystrybucji dla stałej indeksowanej sprzedaży renty zmieniające się po regule DOL

Rok 2015 był rekordowy dla stałych indeksowanych produktów dożywotnich

Odpowiedź NAFA na fałszywe porady dotyczące renty

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy