Dlaczego chcesz mieć dobrą zdolność kredytową

17 lutego 2021
Category: Dobra Ocena

Słyszysz wiele o tym, jak ważna jest Twoja zdolność kredytowa… dlaczego ważne jest, aby mieć dobrą, i dlaczego powinieneś się bać posiadania złej. Ale co to naprawdę oznacza?

Jaki jest sens posiadania dobrej zdolności kredytowej?

Czy jest coś złego w posiadaniu złego?

Przyjrzyjmy się niektórym szczegółom i dowiedzmy się, jaki jest dobry wynik i dlaczego warto go mieć.

Dobrze, dlaczego?To nie tylko kwestia chwalenia się, jak wysoki jest Twój wynik. Wyniki kredytowe mogą mieć rzeczywisty, namacalny wpływ na sposób, w jaki żyjesz.

Dobra ocena kredytowa może pomóc ukształtować Twoją przyszłość.

I odwrotnie, zły może utrudnić życie i mieć długoterminowe skutki.

Pożyczkodawcy wykorzystają Twoją zdolność kredytową do określenia stawek, na które możesz pożyczyć. Wkrótce przyjrzymy się szczegółom, ale powiedzmy, że uzyskanie finansowania jest o wiele tańsze i łatwiejsze, gdy potrzebujesz pożyczyć pieniądze, jeśli masz dobrą zdolność kredytową.

Co jest „dobre?Twoja zdolność kredytowa jest mierzona poprzez obliczenie szeregu czynników, w tym kwoty długu i historii płatności. Wyniki mierzone są w przedziale od 300 do 850. 300 to najgorszy rating, a 850 absolutnie najlepszy.

Zazwyczaj każdy wynik powyżej 700 jest uważany za „dobry. Poniżej znajduje się „Fair (czyli przedział, w którym mieści się przeciętny Amerykanin), a poniżej zaczynamy przyglądać się złym ocenom kredytowym, w którym to momencie jakiekolwiek finansowanie staje się problematyczne.

Więc co jest takiego dobrego w dobrym wyniku?Mówiąc najprościej, im wyższy rating kredytowy, tym łatwiej jest go otrzymać. Chociaż nie jest to wszystko i koniec wszystkiego, twoja ocena kredytowa jest ważnym czynnikiem decydującym o tym, czy pożyczkodawca zdecyduje się ci pożyczyć, ponieważ jest miarą tego, jak duże jesteś ryzyko.

To nie wszystko, ogólna zasada dotycząca oceny zdolności kredytowej jest taka: im wyższa ocena kredytowa, tym lepsze warunki pożyczki.

Krótko mówiąc: taniej jest pożyczyć pieniądze z wysoką zdolnością kredytową niż niską.

Stopy procentowe mogą różnić się o całe punkty procentowe między uczciwymi a dobrymi ratingami kredytowymi. To może wydawać się niewiele, ale w trakcie długoterminowego zobowiązania, takiego jak kredyt hipoteczny, może to mieć duże znaczenie.

Kiedy masz dobrą zdolność kredytową, znacznie łatwiej jest znaleźć kredyt, a ten kredyt może zostać przyjęty bez konieczności sprawdzania przeszłości.

Ponadto, jeśli potencjalny pracodawca przeprowadzi kontrolę kredytową (jak niektórzy to robią, aby określić ryzyko kradzieży), dobry wynik oznacza, że ​​jesteś odpowiedzialnym obywatelem, sumiennym ze swoimi finansami i lepszym wyborem jako potencjalnego pracownika.

Lepszy kredytNie tylko gama kart kredytowych poprawia się wraz z Twoją zdolnością kredytową, ale także korzyści, które się z nimi wiążą. Karty kredytowe dla osób z uczciwym kredytem mają wiele zalet. Ale dla tych, którzy mają dobry kredyt, pojawia się szerszy zakres korzyści: stopy procentowe i opłaty za transfer salda są niższe. Zdecydowanie tańsze i bardziej satysfakcjonujące jest posiadanie karty kredytowej, jeśli masz dobry kredyt.

Kredyt dobry vs uczciwyPrzyjrzyjmy się trzem najbardziej typowym sytuacjom, w których musiałbyś pożyczyć pieniądze. Kupno domu, samochód i założenie firmy.

Uzyskanie kredytu hipotecznego jest znacznie łatwiejsze z dobrym kredytem. Nie tylko masz większe szanse na uzyskanie kredytu hipotecznego, ale będzie on miał znacznie lepszą stopę procentową.

Oprocentowanie kredytów hipotecznych od tego samego pożyczkodawcy może różnić się nawet o półtorej punktu procentowego między niższą i wyższą oceną kredytową.

W przypadku czegoś tak kosztownego jak kredyt hipoteczny może to z czasem spowodować ogromną różnicę. Załóżmy, że wziąłeś kredyt hipoteczny na 200 000 USD i być może masz 4% oprocentowanie z dobrą zdolnością kredytową. Twoja miesięczna płatność prawdopodobnie wyniosłaby około 950 USD. Podnieś jednak stopę procentową do 5%, a Twoja miesięczna rata wzrośnie do 1070 USD.

To 120 dolarów miesięcznej różnicy, tylko ze względu na niższą zdolność kredytową.

Kupno samochodu jest również łatwiejsze dzięki dobrej zdolności kredytowej. Stopy procentowe są ponownie zależne od Twojej zdolności kredytowej. Tytułem przykładu, przy próbie obliczenia kredytu samochodowego w wysokości 20 000 USD „dobry wynik daje stopę procentową 2,44%. Gdy wyszukuje się tę samą kwotę z wynikiem „zadowalającym, wówczas najlepsza stopa procentowa podnosi się do 3,16%.

Niektóre pożyczki zbliżają się nawet do poziomu 7% stopy procentowej.

To spora różnica pod względem spłat i tego, ile ta pożyczka kosztowałaby cię w dłuższej perspektywie.

Jeśli chodzi o rozpoczęcie działalności gospodarczej jeszcze ważniejsza jest dobra ocena kredytowa. Ponieważ pożyczki biznesowe są zwykle większe niż pożyczki osobiste, ich wymogi dotyczące pożyczek mogą być znacznie bardziej rygorystyczne.

Jeśli Twoja ocena kredytowa wynosi około 650, będziesz miał trudności ze znalezieniem finansowania od konwencjonalnych pożyczkodawców.

Pożyczki z najlepszymi oprocentowaniem, takie jak pożyczki SBA, nie będą uwzględniać tych z wynikiem poniżej 700. Jeśli uruchomisz swoją firmę, finansowanie będzie nadal łatwiejsze z wyższym ratingiem kredytowym i lepszymi warunkami dla tych z wyższymi ratingami . A kiedy jesteś właścicielem małej firmy, liczy się każdy cent!

WniosekPodsumowując, dobra ocena kredytowa może znacznie ułatwić życie. Może zwiększyć twoją zdolność do pożyczania pieniędzy i może poprawić stopy procentowe, po których będziesz musiał spłacić pieniądze. Z biegiem czasu dobry wynik kredytowy może zaoszczędzić sporo pieniędzy i uchronić Cię przed sprawdzeniami kredytowymi przeprowadzanymi przez potencjalnych pracodawców. Zdecydowanie warto to mieć!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy