Dlaczego moja ocena kredytowa online nie zgadza się z moim wynikiem z pożyczkodawcą hipotecznym?

17 lutego 2021
Category: Twoje Wyniki

Powiązane artykuły

Twoje uprawnienia do kredytu hipotecznego zależą nie tylko od tego, na co Cię stać, ale także od tego, jak dobrze zarządzałeś długiem w przeszłości. Ponieważ Twoje wyniki kredytowe są kluczowym czynnikiem w procesie zatwierdzania pożyczki, zawsze dobrym pomysłem jest zakup i przejrzenie swoich ocen kredytowych przed rozpoczęciem zakupu kredytu hipotecznego. Jeśli jednak nie wyciągniesz odpowiednich wyników kredytowych, wyniki, które wyciągniesz, i te, które pobierze twój pożyczkodawca, mogą się różnić o duży margines.

Oceny kredytowe

Ocena kredytowa oblicza poziom ryzyka pożyczkodawcy w oparciu o wcześniejsze wyniki zarządzania długiem. Wielu konsumentów nie zdaje sobie sprawy, że mają więcej niż jedną zdolność kredytową. Istnieje wiele formuł obliczania ocen kredytowych, a każdy robi to w inny sposób. Ponieważ nie ma dwóch takich samych formuł, Twoje wyniki kredytowe będą się różnić w zależności od rodzaju uzyskanej zdolności kredytowej. Ponadto masz oddzielną zdolność kredytową w każdym z trzech biur kredytowych. Jeśli wyciągniesz inny typ zdolności kredytowej niż twój pożyczkodawca, twoje liczby i numery pożyczkodawcy nie będą się zgadzać.

Rodzaje

Większość kredytodawców hipotecznych wykorzystuje wyniki FICO. Wyniki FICO są oparte na zastrzeżonej formule należącej do Fair Isaac Corp. Kiedy pożyczkodawca żąda wyników FICO, otrzymuje raport trzech biur, który zawiera wynik FICO z każdego biura informacji kredytowej.

Niestety, konsumenci nie mają dostępu do wszystkich trzech wyników FICO. Wyniki TransUnion i Equifax FICO można kupić bezpośrednio na stronie internetowej Fair Isaac Corp. myfico.com. Nie możesz jednak kupić wyniku Experian FICO. Experian udostępnia wyniki FICO pożyczkodawcom, ale nie konsumentom.

Ostrzeżenie

Większość osób, które decydują się na wyciągnięcie swoich ocen kredytowych, odwiedza to, co uważają za najbardziej wiarygodne źródło informacji – biura informacji kredytowej. Biura informacji kredytowej sprzedają jednak własne, zastrzeżone wyniki, znane jako „VantageScore. Twój wynik FICO waha się od 300 do 850, a VantageScore waha się od 501 do 990. Ze względu na wyższy zakres, Twój VantageScore zawsze będzie wyższy niż prawdziwy wynik FICO. Może to prowadzić do rozczarowania, gdy odwiedzasz pożyczkodawcę uzbrojonego w coś, co uważasz za doskonałą zdolność kredytową tylko po to, aby usłyszeć, że nie masz takich kwalifikacji, jak myślałeś, że jesteś. Jedynym sposobem, aby upewnić się, że kupowane partytury są zgodne z prawem, jest kupowanie ich bezpośrednio od Fair Isaac Corp.

Błędne przekonania

Twój wynik FICO jest obliczany na podstawie informacji, które pojawiają się w raporcie kredytowym z każdym biurem informacji kredytowej. Nie musisz płacić za sprawdzenie informacji pod kątem dokładności. Ustawa o rzetelnej sprawozdawczości kredytowej daje Ci prawo do pobrania bezpłatnego raportu kredytowego z każdego biura informacji kredytowej raz w roku. Nie daje to jednak prawa do bezpłatnego wyniku FICO każdego roku. Reklamy bezpłatnych wyników kredytowych zazwyczaj wymagają zarejestrowania się w rocznej usłudze lub nie oferują rzeczywistych wyników FICO. Zła wiadomość jest taka, że ​​jeśli chcesz uzyskać prawdziwe wyniki FICO, będziesz musiał za nie zapłacić. Jednak dobrą wiadomością jest to, że mając w ręku prawdziwe wyniki FICO, możesz mieć pewność, że Twoje wyniki będą odpowiadały wynikom Twojego pożyczkodawcy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy