Dlaczego Ripple jest o wiele szybszy niż Bitcoin?

17 lutego 2021
Category: Które Mogą

Zrzeczenie odpowiedzialności red.:To jest artykuł opublikowany przez OP-ed. Opinie wyrażone w tym artykule są własnymi opiniami autora. CoinCodex nie popiera ani nie popiera poglądów, opinii ani wniosków wyciągniętych w tym poście i nie ponosimy odpowiedzialności za treść, dokładność lub jakość artykułu ani za jakiekolwiek szkody lub straty spowodowane przez i w związku z nim.

Nie można zaprzeczyć, że Bitcoin spowodował ogromne wahania w świecie pieniędzy. Jego powstanie w 2009 roku zapoczątkowało coś, co można by nazwać jedynie rewolucją finansową, na zawsze zmieniając sposób myślenia o pieniądzach.

Niedługo potem zaczęły pojawiać się nowe monety, podążając śladami Bitcoina. Te stały się znane jako altcoiny i wkrótce ich liczba sięgnęła setek.

Zainspirowane Bitcoinem, nie wszystkie z nich były jego prostymi kopiami. Wiele z nich zostało zaprojektowanych z innym podejściem i filozofią, niektóre nawet radykalnie.

Ripple zpewnością można uznać za część radykalnie odmiennego tłumu kryptowalut i wyróżnia się nawet na tle innych altcoinów na kilka sposobów. Jedną z jego najbardziej godnych uwagi cech jestbłyskawiczny czas transakcji– pojedynczy XRP (waluta Ripple) może zostać przeniesiony z jednego miejsca na drugie w 4 sekundy!

Dla porównania, Bitcoin potrzebuje średnio jednej godziny na potwierdzenie przelewu. Jak widać, różnica jest ogromna.

Jak więc Ripple może to zrobić i dlaczego ma to znaczenie?

Ripple kontra BitcoinCóż, najpierw powinieneś lepiej zrozumieć, jak naprawdę różnią się Ripple i Bitcoin. W rzeczywistościprawie nie mają żadnych podobieństwpoza nimi, zarówno jako kryptowaluty, jak i posiadające limit całkowitej ilości monet, które mogą kiedykolwiek istnieć.

Kontrast między tymi dwoma zaczyna się od podstawowych idei stojących za nimi, ponieważ zostały stworzone do robienia dwóch różnych rzeczy.

Bitcoin został stworzony jako alternatywa dla tradycyjnych pieniądza fiducjarnego, który nie polega na podmiotach zewnętrznych, takich jak banki, jeśli chodzi o jego istnienie i propagację. Tymczasem celem Ripple jest w pewnym sensie odwrotny cel –pomoc bankom w umożliwieniu szybszych przelewów, zwłaszcza na poziomie międzynarodowym.

Podczas gdy wszystkie transakcje kryptograficzne działają na tych samych zasadach, magia stojąca za szybkimi kursami transakcji Ripple ma wiele wspólnego z tym, jak radzi sobie zkonsensusem.

PoW kontra UNLJednym słowem, konsensusto metoda blockchain, za pomocą której transakcje kryptograficzne są weryfikowanei istnieje jako środek obrony przed podwójnymi wydatkami.

Bitcoin nazywa swój konsensus „dowodem pracy, który opiera się na rozwiązywaniu złożonych równań, aby udowodnić, że włożyłeś wysiłek potrzebny do weryfikacji. Proces ten jest również nazywany „wydobyciem, ponieważ jego wykonanie z powodzeniem nagradza górników bitcoinami, oprócz tworzenia nowych monet.

Chodzi o to, żewydobycie zajmuje mnóstwo czasu i zasobów.Dlatego pojawiły się baseny górnicze. Jest to sposób na brutalne forsowanie się przez rozwiązywanie równań przy użyciu surowej mocy obliczeniowej.

Jednak Ripple ma inne podejście. Nie można wydobyć tej kryptowaluty. W rzeczywistości wszystkie 100 miliardów monet XRP zostało już wyprodukowanych, ale nie wszystkie z nich są jeszcze w obiegu.

Zamiast tego Ripple opiera się na tak zwanejUnique Node List(UNL). Zasadniczo jestto zbiór zaufanych węzłów, które decydują zdecydowaną większością głosów, czy transakcja jest ważna, czy nie.

Zatem zamiast poświęcać ogromne ilości energii na tworzenie nowych węzłów danych, dodawanie informacji staje się stosunkowo prostą sprawą, gdy UNL zgadza się zaakceptować te informacje.

To sprawia, że ​​walidacje, a tym samym transakcje, są znacznie szybsze.

Ostatecznie to właśnie ze względu na to, jak zbudowano różne Ripple i Bitcoin, co umożliwia im tak różne funkcjonowanie. W końcu zostały stworzone z myślą o osobnych zamiarach, więc ma sens tylko, że nie wykonaliby tego samego.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy