Dlaczego wypożyczalnie samochodów preferują / wymagają kart kredytowych zamiast kart debetowych?

17 lutego 2021
Category: Karta Kredytowa

Wypożyczenie samochodu często wymaga karty kredytowej. W najlepszym przypadku wypożyczenie samochodu jest bardziej kłopotliwe z kartą debetową. Jasne, używam ich rzeczy, ale zablokowanie 1000 funtów na mojej karcie debetowej Visa powinno działać tak samo dobrze, jak nałożenie równoważnej blokady na moją kartę kredytową (z wyjątkiem tego, że saldo mojego rachunku bieżącego jest prawie zawsze znacznie większe niż limit kredytowy na jakąkolwiek kartę kredytową, jaką kiedykolwiek miałem, która zawsze była zabezpieczona, więc nie grozi mi też argument o braku środków).

Co wypożyczalnia samochodów może zrobić z kartą kredytową Visa, czego nie może zrobić z kartą debetową Visa?

W przypadku rezerwacji zakwaterowania działa Visa Debit. Dlaczego nie w przypadku wynajmu samochodów?

6 odpowiedzi 6

Hotel może zaakceptować kartę debetową, ponieważ każdej nocy może wypłacić pieniądze. Jeśli nie masz wystarczających środków, mogą natychmiast zablokować Ci dostęp do pokoju. Ograniczają również dostęp do obsługi pokoju i innych dodatkowych kosztownych opcji.

Wypożyczony samochód nie może tego zrobić, gdy już masz samochód. Poza tym nigdy nie wiedzą, czy przywieziesz samochód z uszkodzeniami, opłatami drogowymi i pustym bakiem.

Depozyt na karcie debetowej ma inny efekt i wiele osób tego nie rozumie (i robi wielki smród) lub nie może sobie na to pozwolić (lub jedno i drugie). Każde z nich powoduje wiele problemów dla firmy:

 • Wpłacenie depozytu na Kartę Kredytową ogranicza pozostałą zdolność do wydawania na karcie; jeśli klient nie przekroczy wartości swoich kart kredytowych, nie ma to na niego żadnego wpływu.
 • Złożenie depozytu na Karcie Debetowej blokuje pieniądze klienta na czas i uniemożliwia mu do nich dostęp, co dla wielu osób jest istotne.Ponadto posiadanie karty kredytowej świadczy o tym, że pewien bank ufa klientowi niezabezpieczonym kredytem tej wysokości, co jest pewnym zabezpieczeniem dla firmy. Karta debetowa świadczy tylko o tym, że udało mu się dostać rachunek bieżący, który potrzebuje znacznie mniej płynności i stabilności.

  Osoby posiadające karty kredytowe mają zwykle lepszy kredyt niż osoby, które mają tylko karty debetowe. Osoby z lepszym kredytem zwykle nie nadużywają takich rzeczy jak wypożyczanie samochodów. Uruchamianie kredytu kosztuje każdą firmę. Odrzucenie kart debetowych nie kosztuje wypożyczalni żadnych pieniędzy. Tak więc posiadanie karty kredytowej staje się podstawą do uruchomienia kredytu przed wypożyczeniem samochodu.

  Nie jestem pewien, czy to jest prawdziwy powód, czy nie, ale wszystkie główne karty kredytowe (Visa, Mastercard, Amex, Discover) zapewniają ubezpieczenie od szkód przy wypożyczaniu samochodów. Karty debetowe zwykle nie zapewniają takiej ochrony. Tak więc, jeśli używasz karty kredytowej, firma samochodowa wie, że będzie w stanie odzyskać koszty jakiegokolwiek uszkodzenia samochodu.

  Oczywiście to nie wyjaśnia niektórych dziwnych zasad dotyczących kart debetowych. Na przykład Alamo nie pozwoli Ci użyć karty debetowej, chyba że przedstawisz dowód podróży w obie strony (np. Bilet na samolot lub rejs). Ale możesz użyć karty kredytowej bez biletu na podróż. Nie jestem pewien, w jaki sposób posiadanie biletu podróżnego zmniejsza ryzyko użytkowników kart debetowych, ale najwyraźniej w jakiś sposób to robi.

  Kilka powodów ma sens:

  1. Ponieważ mogą.Mają zdefiniowany proces wynajmu, oceny ryzyka i kredytu klienta. Zwłaszcza dla dużej korporacji wprowadzanie zmian w tym procesie nie jest trywialne, zwiększa ryzyko / niepewność i będzie kosztowne. Takie zmiany dla stosunkowo niewielkiej bazy klientów mogą nie mieć sensu. Wiele wypożyczalni pozwala na wynajem za pomocą karty debetowej. Dlaczego niektóre firmy przyjmują tylko gotówkę?

   1. Podstawowa różnica między debetem a kredytem.W przypadku karty debetowej nie ma gwarancji strony trzeciej. Za pomocą karty kredytowej, gotówka pochodzi z ugruntowanym osobę trzecią, która będzie płacić (przy założeniu braku sporów) i ma ugruntowaną historię płatniczą. Nawet jeśli kupiec posiada swoje konto, to nadal twoja gotówka pod kontrolą Ciebie i Twojego banku aż depozyt czyści banku kupców. Nic dziwnego, że uważają to za bardziej ryzykowne i potencjalnie nie warte kłopotów z debetem.

    Przyjrzałem się warunkom wypożyczalni samochodów i sądzę, że dostarcza odpowiedzi:

    Przy odbiorze pojazdu należy przedstawić ważną kartę kredytową (*) użytą do dokonania rezerwacji, która musi być wystawiona na nazwisko kierowcy. Jeśli nie masz ważnej karty kredytowej, zaakceptujemy Twoją kartę debetową przy odbiorze pojazdu. Ponieważ jednak nie możemy zarezerwować kredytu na pokrycie ewentualnych szkód lub kosztów tankowania, na początku wynajmu należy zabrać SuperCover i zbiornik paliwa. Po zakończeniu wynajmu zwrócimy wartość niewykorzystanego paliwa, chyba że uzgodniono inaczej. (*) VISA, MasterCard i American Express są akceptowane.

    Karta kredytowa lub ubezpieczenie OC WAŻNE: W przypadku szkody obciążymy Cię poniesioną kwotą do wysokości udziału własnego. Następnie będziesz musiał odzyskać tę kwotę od dostawcy karty kredytowej lub ubezpieczyciela będącego stroną trzecią. Zdecydowanie zalecamy, abyś w pełni przeczytał i zrozumiał warunki jakiejkolwiek ochrony ubezpieczeniowej zapewnianej przez wybranego dostawcę przed odrzuceniem którejkolwiek z naszych opcjonalnych usług. Bez naszej SuperCover, w przypadku uszkodzenia pojazdu w okresie wynajmu, obciążymy Cię odpowiednią kwotą do wysokości udziału własnego, niezależnie od tego, czy możesz następnie odzyskać tę kwotę od dostawcy karty kredytowej, czy od ubezpieczyciela będącego stroną trzecią. W przypadku chęci zakwestionowania któregokolwiek z wyżej wymienionych opłat należy przesłać swoją prośbę pocztą lub e-mailem do stanu lokalizacji Firefly na umowie najmu.

    Na tej podstawie możemy wywnioskować, że:

    • żądanie karty kredytowej może być pretekstem do wymuszenia na klientach wykupienia pełnego ubezpieczenia (w tym przykładzie SuperCover ) do wypożyczalni samochodów. Warunki stanowią, że „ [nie mogą] zastrzec kredytu na pokrycie potencjalnych szkód lub kosztów uzupełnienia paliwa [za pomocą karty debetowej] ; co jest całkowicie błędne. Klient kupujący pełne ubezpieczenie zwiększy przychody wypożyczalni samochodów i zmniejszy ryzyko sporów w przypadku szkód.
    • Ponieważ karty kredytowe mogą obejmować ubezpieczenie, żądanie karty kredytowej od klienta może zmniejszyć ryzyko sporów, gdy wypożyczalnia samochodów pobierze nadmierną kwotę za szkody. Mogą powiedzieć klientowi, że ubezpieczenie karty kredytowej pomoże w jego zwrocie.Prawdopodobnie spory z klientami w przypadku szkód kosztują wiele wypożyczalni samochodów, a z dwóch powyższych powodów zażądanie karty kredytowej może to złagodzić.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy