Dotacje i pożyczki rządowe

17 lutego 2021
Category: Które Pomogą

Dowiedz się o dotacjach i pożyczkach rządowych dla stanów i organizacji. Rząd nie oferuje „darmowych pieniędzy dla osób fizycznych. Jeśli szukasz pomocy, odwiedź naszą stronę Korzyści.

Na tej stronie
 • Darmowe pieniądze od rządu
 • Dotacje rządowePożyczki rządoweDarmowe pieniądze od rządu

  Rząd federalny nie oferuje dotacji ani „darmowych pieniędzy osobom fizycznym na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub pokrycie wydatków osobistych, w przeciwieństwie do tego, co można zobaczyć w Internecie lub w mediach. Witryny internetowe lub inne publikacje, które twierdzą, że oferują „darmowe pieniądze od rządu, są często oszustwami. Zgłoś je do Federalnej Komisji Handlu.

  Dotacje rządowe

  Dowiedz się o grantach rządu federalnego, kto się kwalifikuje i jak je zdobyć.

  Co to jest dotacja od rządu federalnego?Dotacja to jeden ze sposobów, w jaki rząd finansuje pomysły i projekty mające na celu świadczenie usług publicznych i stymulowanie gospodarki. Granty wspierają krytyczne inicjatywy naprawcze, innowacyjne badania i wiele innych programów. Listę projektów wspieranych przez granty można znaleźć w Katalogu Federalnej Pomocy Domowej (CFDA). Możesz również dowiedzieć się więcej o procesie i rodzajach dotacji z Grants.gov.

  Kto może otrzymać dotację?Rząd federalny przyznaje dotacje organizacjom, w tym:

  Władze państwowe i lokalne

  Celem większości grantów jest finansowanie projektów, które przyniosą korzyści określonym częściom populacji lub całej społeczności. To, co możesz zobaczyć na temat dotacji w Internecie lub w mediach, może nie być prawdą. Rząd federalny nie oferuje osobom fizycznym dotacji ani „darmowych pieniędzy na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub pokrycie wydatków osobistych. W przypadku osobistej pomocy finansowej rząd oferuje federalne programy świadczeń. Programy te pomagają osobom i rodzinom stać się samowystarczalnymi finansowo lub obniżyć wydatki.

  Wyszukaj i złóż wniosek o dotacje federalneAby wyszukać lub ubiegać się o dotacje, skorzystaj z bezpłatnej, oficjalnej strony rządu federalnego Grants.gov. Witryny komercyjne mogą pobierać opłaty za informacje o grantach lub formularze wniosków. Grants.gov gromadzi informacje z ponad 1000 rządowych programów grantowych. Został zaprojektowany, aby pomóc stanom i organizacjom w znajdowaniu i staraniu się o dotacje.

  „Bezpłatne dotacje i oszustwa związane z dotacjamiJeśli otrzymasz informację, że kwalifikujesz się do otrzymania „darmowej dotacji, prawdopodobnie jest to oszustwo. Uzyskaj informacje od Federalnej Komisji Handlu (FTC), które pomogą Ci nauczyć się rozpoznawać i unikać oszustw związanych z dotacjami. Jeśli padłeś ofiarą oszustwa związanego z grantami, możesz złożyć skargę do FTC.

  Skontaktuj się ze stanowym biurem ochrony konsumentów, jeśli kupiłeś książkę lub wniósłeś opłatę za uzyskanie informacji o grantach i nie jesteś usatysfakcjonowany.

  Pożyczki rządowe

  Dowiedz się o rodzajach pożyczek federalnych, jak je znaleźć i jak się kwalifikować.

  Co to jest pożyczka od rządu federalnego?Pożyczki rządowe służą konkretnemu celowi, na przykład opłaceniu edukacji, pomocy w zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych lub biznesowych lub reagowaniu na sytuacje nadzwyczajne lub kryzysowe.

  Pożyczki różnią się od dotacji, ponieważ ich odbiorcy są zobowiązani do spłaty pożyczek, często z odsetkami.

  Przykłady pożyczek rządowychRząd federalny oferuje kilka rodzajów pożyczek, w tym:

  Wyszukaj pożyczki rządoweSkorzystaj z bezpłatnej, oficjalnej strony rządu federalnego GovLoans.gov zamiast witryn komercyjnych, które mogą pobierać opłaty za informacje lub formularze wniosków.

  GovLoans.gov przekieruje Cię do informacji o pożyczkach dla rolnictwa, biznesu, pomocy w przypadku katastrof, edukacji, mieszkań i dla weteranów.

  • Kwalifikowalność – skorzystaj z internetowego narzędzia wstępnej oceny.
  • Jak złożyć wniosek – Każdy program pożyczkowy ma swój własny proces składania wniosków.Masz pytanie?

   Zadaj prawdziwej osobie dowolne pytanie związane z rządem za darmo. Otrzymasz odpowiedź lub poinformują, gdzie ją znaleźć.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy