Jak sprzedać samochód, gdy masz jeszcze kredyt

Jak sprzedać samochód, gdy masz jeszcze kredyt
16 marca 2021
Category: Konto Bankowe

Aby przenieść własność, musisz spłacić pożyczkę. Jesteś winien pożyczkodawcy różnicę między saldem a ceną sprzedaży.

Wiele lub wszystkie przedstawione tutaj produkty pochodzą od naszych partnerów, którzy nam wynagradzają. Może to mieć wpływ na to, o jakich produktach piszemy oraz gdzie i jak produkt pojawia się na stronie. Nie ma to jednak wpływu na nasze oceny. Nasze opinie są naszymi własnymi.

Nie jest trudno sprzedać samochód z pożyczką – ale to dodaje dodatkowe kroki i może potrwać trochę dłużej.

Kiedy masz pożyczkę, pożyczkodawca jest w pewnym sensie współwłaścicielem pojazdu. Nazwa pożyczkodawcy może być wymieniona na tytule własności samochodu lub pożyczkodawca może faktycznie posiadać tytuł. Ma to na celu zapewnienie, że nie możesz sprzedać pojazdu i przenieść prawa własności na nowego właściciela bez otrzymania przez pożyczkodawcę jego pieniędzy – lub salda pożyczki.

Niezależnie od tego, czy chcesz sprzedać samochód osobie prywatnej, czy oddać go dealerowi, musisz wiedzieć, ile nadal jesteś winien swojej pożyczki, czy jest to więcej, czy mniej niż to, co będziesz w stanie uzyskać sprzedając Twój samochód i sposób, w jaki pożyczkodawca wymaga od Ciebie obsługi transakcji.

Potrzebne informacje

Zacznij od uzyskania podstawowych informacji o pożyczce i samochodzie:

1. Zapytaj pożyczkodawcę o „kwotę spłaty” i sposób obsługi transakcji. Kwota wypłaty to całkowity koszt posiadania samochodu. Pożyczka musi zostać całkowicie spłacona, aby pożyczkodawca mógł zwolnić własność i podpisać tytuł. Jeśli planujesz sprzedać samochód prywatnie, zapytaj pożyczkodawcę o niezbędne kroki.

Jeśli pożyczka pochodzi z lokalnego banku lub banku z lokalnymi oddziałami, prawdopodobnie powiedzą ci, abyś znalazł kupca i przyniósł go do biura banku, aby podpisał dokumenty.

Jeśli masz pożyczkę u pożyczkodawcy internetowego, prawdopodobnie skierują Cię do partnera banku lub innego podmiotu finansowego w celu sfinalizowania transakcji.

2. Określ, ile wart jest Twój samochód. Korzystając z przewodnika po cenach, takiego jak Kelley Blue Book lub Edmunds, znajdź aktualną wartość pojazdu dla osoby prywatnej, co prawdopodobnie otrzymasz, jeśli sam sprzedasz samochód, lub wartość pojazdu w zamian za co dealer da ci za samochód. Ogólnie rzecz biorąc, za swój samochód dostaniesz więcej na prywatnej sprzedaży niż w zamian. Rozważ skorzystanie z oferty kupna od CarMax lub innej oferty dealera; posłuży jako dobry punkt odniesienia do pokonania i jako kopia zapasowa na wypadek niepowodzenia planów.

3. Odejmij kwotę wypłaty od wartości pojazdu. Jeśli wynik jest pozytywny, masz kapitał w swoim samochodzie; jeśli jest ujemny, kredyt samochodowy jest zawrócony. Sprzedawanie samochodu z ujemnym kapitałem oznacza, że ​​musisz przekazać pożyczkodawcy wszystkie pieniądze ze sprzedaży samochodu i zapłacić za ujemny kapitał.

Mając te informacje pod ręką, przyjrzyjmy się każdemu scenariuszowi.

Sprzedaż prywatna z dodatnim kapitałem

Kupujący zapłaci pożyczkodawcy całą kwotę, a pożyczkodawca zapłaci Ci różnicę. Lub kupujący zapłaci pozostałe saldo pożyczki pożyczkodawcy i dokona oddzielnej płatności. Na przykład, jeśli nadal jesteś winien 5000 USD, a kupujący zapłaci 15 000 USD za Twój samochód, otrzymasz 10 000 USD za sprzedaż.

Następnie wraz z pożyczkodawcą podpisujesz tytuł i przekazujesz go kupującemu. Kupujący przekazuje podpisany tytuł (i wszelkie inne wymagane dokumenty) do stanowego wydziału pojazdów silnikowych i otrzymuje nową rejestrację i tytuł.

Posiadanie tytułu może znacznie ułatwić sprzedaż na rzecz osób prywatnych. Jeśli masz doskonały kredyt, możesz wziąć niezabezpieczoną pożyczkę osobistą na pokrycie całej kwoty zadłużenia na samochód. W przypadku pożyczki niezabezpieczonej pożyczkodawca nie zostanie umieszczony w tytule. Tytuł przyjdzie do Ciebie, a samochód będzie tylko Twój. Jednak oprocentowanie niezabezpieczonych pożyczek osobistych, nawet jeśli Twój kredyt jest wysoki, będzie wyższe niż w przypadku większości pożyczek samochodowych; spłacaj go, gdy tylko otrzymasz czek kupującego na rachunek.

Sprzedaż prywatna z ujemnym kapitałem własnym

Kiedy jesteś winien więcej niż wart jest twój samochód, musisz podać pożyczkodawcy różnicę między ceną sprzedaży a tym, co jesteś winien.

Kupujący zapłaci pożyczkodawcy kwotę sprzedaży. Płacisz różnicę. Na przykład, jeśli nadal jesteś winien 10 000 USD, a kupujący zapłaci za Twój samochód 9 000 USD, zapłacisz pożyczkodawcy różnicę w wysokości 1000 USD. Następnie wraz z przedstawicielem pożyczkodawcy podpisujesz tytuł i przekazujesz go kupującemu, aby mógł uzyskać nowy tytuł i rejestrację.

Jeśli masz dobry kredyt, możesz wziąć pożyczkę osobistą, aby pokryć lukę. Pożyczki osobiste są droższe niż większość kredytów samochodowych; musisz to spłacić tak szybko, jak to możliwe.

Posiadany tytuł może znacznie ułatwić prywatną sprzedaż. Jeśli masz doskonały kredyt, możesz wziąć niezabezpieczoną pożyczkę osobistą na pokrycie całej kwoty zadłużenia na samochód. W przypadku pożyczki niezabezpieczonej pożyczkodawca nie zostanie umieszczony w tytule. Tytuł przyjdzie do Ciebie, a samochód będzie tylko Twój. Większość pożyczki możesz spłacić, gdy samochód zostanie sprzedany.

Handel samochodem, za który jesteś winien pieniądze

W takim przypadku sprzedawca może załatwić całą papierkową robotę. Kiedy wymieniasz samochód, który jest wart więcej niż jesteś winien, sprzedawca przyznaje Ci kredyt na różnicę do wykorzystania przy zakupie następnego samochodu.

Ale jeśli spłacasz pożyczkę do góry nogami, dealer prawdopodobnie zaproponuje dodanie ujemnej kwoty kapitału do pożyczki na nowy samochód. Korzystaj z tej opcji ostrożnie, ponieważ oznacza to, że faktycznie zaciągasz większą pożyczkę na następny samochód. Możesz rozważyć refinansowanie obecnego kredytu samochodowego po niższej stopie procentowej zamiast zakupu nowego samochodu.

Jeśli będziesz zaciągać nową pożyczkę samochodową podczas wymiany samochodu, podejmowanie tych mądrych decyzji pozwoli Ci zaoszczędzić dużo pieniędzy:

Sprawdź swoją zdolność kredytową i dowiedz się, do jakiego oprocentowania się kwalifikujesz

Uzyskaj wstępną zgodę na nową pożyczkę, zanim udasz się do salonu. Uniemożliwi to dealerowi zawyżenie stopy procentowej nowej pożyczki.

Poznaj wartość swojego obecnego samochodu w zamian oraz prawdziwą wartość rynkową samochodu, który kupujesz. Jeśli sprzedawca nie podaje cen zbliżonych do tych, wypróbuj innego dealera lub sprzedaj samochód osobie prywatnej.

Inne odmiany

W niektórych przypadkach pożyczkodawca internetowy będzie wymagał pełnego salda pożyczki, zanim zwolni tytuł. Jeśli masz gotówkę na spłatę kredytu, a następnie sprzedasz samochód, możesz to zrobić. W przeciwnym razie poproś kupującego o przekazanie pieniędzy pożyczkodawcy i wysłanie tytułu bezpośrednio do niego. Jeśli masz bliskie relacje z kupującym (np. Sąsiadem lub przyjacielem), to zadziała. Ale trudniej będzie przekonać innych kupujących, aby zaufali temu procesowi i spędzili dodatkowy czas finanso, którego wymaga.

Praca z kupującymi

Kiedy sprzedajesz samochód, na który masz pożyczkę, niektórzy kupujący mogą być sceptyczni i niechętni do wykonania dodatkowych czynności. Jeśli jednak poradzisz sobie z tym poprawnie, wielu kupujących nie będzie się sprzeciwiać. Zaangażowanie banku lub uznanej instytucji finansowej da kupującemu pewność, że wszystko odbywa się prawidłowo.

Nie musisz umieszczać tych informacji o pożyczce na liście tajnych samochodów. Ale kiedy poczujesz, że masz poważnego kupca, wyjaśnij sytuację, zanim umówisz się na jazdę próbną. Powiedz im, że rozmawiałeś ze swoim pożyczkodawcą i znasz dokładne wymagane kroki.

W większości przypadków te kroki nie dodadzą czasu do sprzedaży. W rzeczywistości zawarcie umowy na samochód w banku to dobry pomysł, nawet jeśli nie chodzi o pożyczkę. Zapewnia bezpieczne miejsce spotkań i zazwyczaj pracownicy banku mogą odpowiadać na pytania dotyczące transakcji pojazdami.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy