Jak usunąć coś z raportu kredytowego

Jak usunąć coś z raportu kredytowego
16 października 2020
Category: Może Mieć

Jeśli w raporcie kredytowym znajdują się pozycje ujemne, warto spróbować je usunąć, aby nie trzeba było czekać 7 lat, aby uzyskać dobry kredyt. Jeśli chcesz uzyskać kredyt hipoteczny, kredyt samochodowy, ubezpieczenie, a nawet nową pracę, w Twoim najlepszym interesie jest rozpoczęcie czyszczenia raportu kredytowego. Oto jak zacząć.

Jak uzyskać coś z raportu kredytowego

Według Federalnej Komisji Handlu „nikt nie może zgodnie z prawem usunąć dokładnych i aktualnych negatywnych informacji z raportu kredytowego”.

Jeśli jednak przedmiot jest wątpliwy lub nie do końca opowiada całą historię, masz prawo złożyć spór i zażądać zakończenia dochodzenia w sprawie wpisu.

Przejrzyj swój raport kredytowy

Po odebraniu bezpłatnej kopii raportów kredytowych musisz przejrzeć, aby zobaczyć, które elementy wpływają na Twoje wyniki kredytowe.

Ten krok jest kluczowy, ponieważ w raporcie będziesz odnotowywać błędy i negatywy, które należy poprawić i prawdopodobnie usunąć. Zwróć szczególną uwagę na zawarte w nim informacje o koncie i zaznacz wszelkie problemy.

Bardzo ważne jest również, aby upewnić się, że kwestionowany przedmiot jest rzeczywiście negatywny. Nie chcesz kwestionować kont, które mają pozytywny wpływ na Twoją zdolność kredytową.

Prześlij listy sporne do biur kredytowych

Zanim spróbujesz cokolwiek innego, zalecamy napisanie listu w sprawie sporu. Wierzyciele są upoważnieni przez prawo federalne, ustawę Fair Credit Reporting Act (FCRA) do zgłaszania dokładnych informacji o każdym koncie.

Jeśli nie mogą zweryfikować swoich wpisów z odpowiednią dokumentacją w momencie wniesienia sporu, co nie jest rzadkością, pozycja negatywna musi zostać usunięta z raportu kredytowego.

Spór można przeprowadzić telefonicznie, online lub pocztą. Ale poczta ślimakowa jest najskuteczniejszą metodą z kilku powodów.

Biura informacji kredytowej mają 30 dni na zbadanie i udzielenie odpowiedzi na Twój spór. Czasami jednak możesz otrzymać list od faktycznego wierzyciela z prośbą o dostarczenie dodatkowej dokumentacji, aby mógł odpowiednio zbadać roszczenie. Jest to powszechna taktyka przeciągnięcia i nie musisz reagować.

Co zrobić, jeśli listy sporne nie działają

Listy sporne powinny rozwiązać problem. Ale czasami biura kredytowe i / lub Twoi wierzyciele nie współpracują. Dobra wiadomość jest taka, że ​​nadal masz kilka możliwości ich usunięcia.

Napisz list dobrej woli

Nie masz szczęścia z bezpośrednim kontaktem lub pisemnym sporem? List z dobrą wolą to kolejne narzędzie w twoim arsenale, aby wyeliminować te spóźnione płatności z twojego raportu kredytowego.

Te listy są idealne w sytuacjach, gdy zaległeś z płatnościami i masz teraz dobrą opinię. (Jeśli konto (a) jest już w kolekcjach, najlepszym rozwiązaniem może być zapłata za usunięcie. Więcej na ten temat wkrótce…)

W skrócie, list dobrej woli to pisemna prośba do wierzyciela z prośbą o usunięcie opóźnionej płatności z raportu kredytowego.

Nie ma gwarancji, że faktycznie usuną znak ujemny, ale warto spróbować. Ponadto możesz ponownie wnieść sprawę, jeśli odrzucą Twoją prośbę za pierwszym razem.

Przygotowując swój list, szczerze podaj powód popełnienia przestępstwa. Jeśli trafiłeś na trudny okres, ponieważ straciłeś pracę lub miałeś problemy zdrowotne, umieść tam te informacje. A może Twoje konto zostało przejęte lub wystąpił błąd w automatycznej płatności, więc płatność została zwrócona lub nie została zrealizowana.

Niezależnie od swojego rozumowania, bądź jak najbardziej konkretny i powtórz, że wpis nie odzwierciedla Twojego prawdziwego charakteru. Wynikało to po prostu z trudnej finansowej łatki i ciężko pracowałeś, aby wrócić na właściwe tory.

Poproś o uzgodnienie „Zapłać za usunięcie”

Jeśli masz niezapłacone obciążenia lub pobory, możesz zaoferować spłatę niespłaconego długu w zamian za usunięcie z raportu kredytowego. Możesz nawet negocjować z nimi, aby zapłacić mniejszą kwotę niż ta, którą pierwotnie byłeś winien. W rzeczywistości niektóre agencje windykacyjne zgodzą się na znacznie mniej niż to, co jest im należne.

Ale zanim przejdziesz dalej, upewnij się, że negocjujesz z odpowiednią agencją windykacyjną. Jeśli dług przeskakiwał z miejsca na miejsce, możesz mieć lepsze szanse na usunięcie przedmiotu, składając spór. Zmusza to agencję windykacyjną do udowodnienia, że ​​dług faktycznie należy do Ciebie.

W przeciwnym razie złóż ofertę na piśmie do firmy windykacyjnej i poczekaj na zgodę przed dokonaniem płatności. (I nie podawaj im swoich informacji bankowych. Zamiast tego prześlij czek w formie papierowej).

Mogą złożyć kontrofertę z wyższą kwotą, ale masz możliwość kontynuowania negocjacji, aż dotrzesz do najlepszego punktu. Gdy obie strony uzgodnią akceptowalną liczbę, przedmiot zostanie usunięty po całkowitym opłaceniu salda.

Krótka uwaga: konieczne jest, aby zrobić to na piśmie, abyś miał dowód, że zgodził się na porozumienie w przypadku, gdy pozycja ujemna nie zostanie usunięta po spełnieniu warunków umowy.

Bądź wytrwały

Kredyt jest często łatwy do uzyskania, ale może być najgorszym koszmarem, gdy dług zaczyna narastać i nie możesz znaleźć wyjścia.

Jeśli spędziłeś lata w okopach, nie spodziewaj się cudu z dnia na dzień. Zamiast tego przygotuj się na pracę nogą, aby poprawić swój kredyt, a co najważniejsze, nie rzucaj ręcznika, gdy nie uzyskasz pożądanych wyników.

Rozważ zatrudnienie specjalisty

Jeśli wyczerpałeś wszystkie swoje możliwości i nadal nie miałeś szczęścia, warto skorzystać z pomocy profesjonalnej pomocy. (Jest to również opłacalna opcja, jeśli po prostu nie masz czasu na korespondencję z wierzycielami lub biurami kredytowymi).

Oczywiście będziesz chciał skorzystać z usług zaufanej firmy zajmującej się naprawami kredytów, która ma udokumentowane doświadczenie i bogate doświadczenie w tej dziedzinie.

Podsumowanie

Możliwe jest usunięcie pozycji ujemnych z historii kredytowej. Ale musisz być cierpliwy i otwarty na stosowanie wszystkich dostępnych Ci metod.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy