Jak zaoszczędzić na przedpłatę kredytu hipotecznego

17 lutego 2021
Category: Każdego Miesiąca

Chcesz kupić dom? Najlepiej byłoby, gdybyś zaczął myśleć o tym, jak przyspieszyć zakup domu przez co najmniej 2 lata przed zakupem. Niektóre z tych rozważań obejmują obliczenie zaliczki na kredyt hipoteczny oraz kwotę, którą możesz zapłacić, aby pokryć miesięczne spłaty kredytu hipotecznego (co nie powinno przekraczać 30% Twojego miesięcznego dochodu).

W przypadku kredytów hipotecznych zabezpieczonych przez rząd w USA minimalna zaliczka może wynosić zaledwie 3,5%, podczas gdy minimalna zaliczka w Kanadzie jest zwykle ustalana na poziomie 5% dla domu o wartości około 500 tys. Niezależnie od tego, wpłacenie do 20% wartości nieruchomości jako zaliczki eliminuje potrzebę opłacania ubezpieczenia hipotecznego CMHC w Kanadzie, a także zwiększa możliwości kredytu hipotecznego w USA. Prowadzi to również do niższych miesięcznych rat kredytu hipotecznego.

Ile możesz sobie pozwolić na kredyt hipoteczny?Oszczędzanie na zaliczkę wymaga bardzo praktycznego podejścia. Najpierw musisz zdecydować, ile możesz wydać na kredyt hipoteczny po wpłaceniu zaliczki; proporcjonalnie do całkowitego dochodu gospodarstwa domowego. Na przykład, jeśli całkowity dochód gospodarstwa domowego wynosi około 100 000 USD rocznie, możesz nie być w stanie pozwolić sobie na zaliczkę i kredyt hipoteczny na dom o wartości 1 mln USD i powinieneś pozostać przy domu o wartości około 500 000 USD lub mniej. W ten sposób, jeśli wpłacisz 20% zaliczki w wysokości 100 000 $ ze swoich oszczędności, będziesz w stanie wygodnie spłacać miesięczne spłaty kredytu hipotecznego.

Wysokie potrzeby gospodarstwa domowego mogą również uniemożliwić wykorzystanie do 30% dochodu na miesięczne spłaty kredytu hipotecznego, jakiego potrzebuje Twoja rodzina. Na przykład, jeśli masz troje dzieci, ale Twoja wyliczona wysokość kredytu hipotecznego może zapewnić Ci mieszkanie tylko z jedną sypialnią, w tym momencie możesz bezpiecznie ponownie rozważyć zakup nieruchomości. Może lepiej podjąć taką decyzję, gdy wzrosną Twoje dochody lub spadną potrzeby Twojego gospodarstwa domowego.

Jeśli jednak chcesz wiedzieć, jak lepiej oszczędzać, aby móc wpłacić znaczną zaliczkę na nieruchomość, następna sekcja jest dla Ciebie!

5 wskazówek dotyczących oszczędzania, które pomogą dokonać 20% zaliczki na własnośćNa przykładzie nieruchomości o wartości 500 000 USD minimalna zaliczka w wysokości 5% wynosi 25 000 USD, ale jak wspomniano wcześniej, należy dążyć do 20% zaliczki w wysokości 100 000 USD. Aby zbliżyć swój cel do tej wartości, możesz:

1.Zapisz środki wolne od podatku na swoim koncie emerytalnym

Jest to super sprytny sposób na oszczędzanie, ponieważ środki na koncie RRSP lub IRA nie pociągają za sobą żadnego podatku od dochodu emerytalnego. Pobieranie pieniędzy z tego konta na zaliczkę na dom jest jedną z pierwszych zachęt rządowych dla nabywców domu. Na przykład w Kanadzie, korzystając z planu dla nabywców domów, możesz wypłacić do 35 000 USD ze swojego RRSP, które można spłacić w okresie 15 lat.

2.Zmniejszenie kosztownych zakupów

Zrób 2-letnią prognozę przed wpłatą zaliczki, a w tym czasie powinieneś być gotowy do zmniejszenia lub całkowitego uniknięcia drogich zakupów, takich jak nowy samochód, nowe meble lub luksusowe wakacje. Powinieneś także wiedzieć, że kupowanie używanego samochodu może pomóc Ci zaoszczędzić więcej pieniędzy. Potrzebowałbyś dużo samodyscypliny, jeśli nie jesteś przyzwyczajony do takiego stylu życia.

3. Sprawdź swoje miesięczne wydatki

Podejmując tak kluczową decyzję, jak zakup nieruchomości, zbędne zakupy należy wyeliminować z codziennych wydatków. Na przykład, jeśli możesz kupić tańszy abonament telefoniczny lub zmniejszyć liczbę posiłków w eleganckich restauracjach każdego miesiąca, znacznie zmniejszyłoby to miesięczne wydatki.

4. Rozważ skorzystanie z usług agenta nieruchomości oferującego zwrot gotówki

Innym sposobem zaoszczędzenia na zakupie domu jest wybór odpowiedniego agenta nieruchomości. W tym konkretnym scenariuszu, w szczególności wybranie najlepszego agenta nieruchomości, który jest również gotów zapłacić zwrot gotówki (płacąc część swojej prowizji po zamknięciu nieruchomości), jest wysoce zalecany. Upewnij się jednak, że istnieją udokumentowane dowody na to, że taka umowa została zawarta przed zakupem domu. Zaufanie jest również istotną częścią tych transakcji.

5. Poproś o podwyżkę!

Mówiąc najprościej, jeśli dokładasz wszelkich starań, aby rozwijać swoją firmę i uważasz, że należy Ci się podwyżka, poproś o nią. Najłatwiejszym sposobem na zaoszczędzenie większej ilości pieniędzy jest zwiększenie napływu gotówki. Nie bój się poprosić pracodawcy o podwyżkę – w końcu najgorszy scenariusz jest taki, że zostaniesz odrzucony. Nawet gdyby tak się stało, przynajmniej stworzyłbyś w umyśle swojego pracodawcy sposób myślenia o wyższych oczekiwaniach.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy