Jak znaleźć numer rozliczeniowy banku w Internecie

Jak znaleźć numer rozliczeniowy banku w Internecie
16 października 2020
Category: Konta Bankowego

Numery rozliczeniowe banków to starsza technologia, która została zmodyfikowana, aby zachować aktualność po kilkuset latach od pierwotnego wprowadzenia. Dziewięciocyfrowy numer, znany również jako numer tranzytowy ABA (ABA RTN), odgrywa ważną rolę w transakcjach finansowych.

Wiele transakcji finansowych, które możesz wykonać online, wymaga podania numeru rozliczeniowego Twojego konta bankowego. Jeśli potrzebujesz znaleźć numer rozliczeniowy swojego banku, pomocne mogą być poniższe źródła online.

Numer rozliczeniwy banku

Numer rozliczeniowy banku to dziewięciocyfrowy numer, który jest zasadniczo numerem identyfikacyjnym pojedynczego banku. Nadal znajduje się na czekach i jest również używany w przelewach bankowych, płatnościach za rachunki i wpłatach bezpośrednich. W użyciu jest prawie 27 000 numerów rozliczeniowych banku, a każdy bank w kraju ma co najmniej jeden z nich. Chociaż istnieje teoretyczny limit pięciu numerów rozliczeniowych banku na instytucję, fuzje i przejęcia oznaczają, że większość dużych banków ma ich znacznie więcej.

Znajdź numer rozliczeniowy swojego banku

Jeśli potrzebujesz, możesz znaleźć swój numer rozliczeniowy banku na kilka sposobów.

  1. Na czeku papierowym numer rozliczeniowy banku to dziewięciocyfrowy numer znajdujący się obok numeru konta. Niektóre banki umieszczają go po lewej stronie ciągu liczb, podczas gdy inne umieszczają go pośrodku.
  2. Numer rozliczeniowy banku możesz sprawdzić na stronie swojego konta online. Różne banki umieszczają je w różnych miejscach, więc nie ma jednego miejsca, w którym można by zasugerować szukanie.
  3. Możesz skontaktować się z obsługą klienta banku i zapytać.
  4. Sprawdź swoją aplikację bankową, jeśli jej używasz.
  5. Sprawdź wyciąg z konta bankowego, jeśli z nich korzystasz.
  6. Możesz wyszukiwać online lub numer rozliczeniowy banku. Istnieją witryny internetowe, które zbierają te informacje i je wymieniają. Często łatwiej jest znaleźć informacje w tych witrynach internetowych niż w witrynie banku, ale nie ma gwarancji, że te witryny internetowe stron trzecich są aktualne.

Znajdź online numer rozliczeniowy swojego banku

Istnieje wiele zasobów internetowych, które mogą pomóc w znalezieniu numeru rozliczeniowego banku. Duże banki mają zwykle różne numery rozliczeniowe dla swoich oddziałów w różnych stanach.

Oto niektóre ze stron internetowych z numerami rozliczeniowymi głównych banków:

Amerykańskie Stowarzyszenie Bankowców udostępnia również wyszukiwarkę internetową, która może również pomóc. Najpierw musisz zaakceptować warunki, przewijając stronę w dół pośrodku, a następnie naciskając „Zgadzam się”. Możesz znaleźć numer rozliczeniowy banku według nazwy i miasta lub znaleźć bank według numeru rozliczeniowego.

Informacje o numerze rozliczeniowym banku

Numer rozliczeniowy został wprowadzony przez American Bankers Association w 1911 roku. Pierwotnie miał na celu identyfikację banku lub instytucji oferującej instrumenty płatnicze, takie jak czeki. Był to ważny krok w kierunku umożliwienia bankom w całych Stanach Zjednoczonych koordynowania transakcji między sobą. Pierwotnie numer nie tylko identyfikował bank, ale także pozwalał sprawdzić, gdzie był zlokalizowany. Pomysł polegał na tym, aby sortowanie i wysyłanie czeków było szybkie i proste, aby instytucje finansowe były jak najbardziej wydajne. Mimo że są obecnie używane znacznie rzadziej, numer rozliczeniowy banku jest nadal w użyciu.

Każdy numer rozliczeniowy banku jest unikalny dla banku i stanu. Niektóre z powyższych linków będą zawierać listy stanów, w których każdy bank jest obecny, oraz odpowiadający im numer rozliczeniowy banku.

Numer rozliczeniowy banku wykorzystuje głównie format MICR (rozpoznawanie znaków atramentu magnetycznego). Numer jest drukowany na czeku przy użyciu atramentu magnetycznego, który można odczytać maszynowo. Pomaga to przetwarzać ręcznie lub za pomocą maszyny sortującej. Pierwsze cztery cyfry to symbol trasy Rezerwy Federalnej. Kolejne cztery to identyfikator instytucji ABA, a ostatnia cyfra to cyfra kontrolna. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o numerze rozliczeniowym banku, na stronie z numerem rozliczeniowym w Wikipedii znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz.

Czy jest jeszcze coś, co muszę wiedzieć o numerze rozliczeniowym banku?

Powyższe informacje to prawdopodobnie wszystko, co kiedykolwiek będziesz musiał wiedzieć o swoim numerze rozliczeniowym banku. Jedyną rzeczą, o której należy pamiętać podczas konfigurowania płatności, które tego wymagają, jest to, że liczba może się zmienić. To, że zawsze używałeś tego samego numeru rozliczeniowego banku, nie oznacza, że ​​zawsze będziesz używać tego samego numeru.

Zmiany wewnętrzne w banku czasami powodują zmianę numeru rozliczeniowego banku w danym stanie. Powinni powiadomić Cię z wyprzedzeniem, abyś mógł wprowadzić niezbędne zmiany, ale warto to sprawdzić przed skonfigurowaniem nowej płatności.

W przypadku zmiany numeru rozliczeniowego należy jak najszybciej zaktualizować istniejące płatności, aby odzwierciedlały nowy numer rozliczeniowy banku. Chociaż istnieje długi okres karencji podczas zmiany numerów banku, warto go zmienić tak szybko, jak to możliwe.

Poza tym numer rozliczeniowy banku to tylko dodatkowy ciąg cyfr, który należy dodać do formularza podczas dokonywania wpłaty lub konfigurowania płatności.

Czy jest jeszcze coś, co chciałbyś wiedzieć o swoim numerze rozliczeniowym banku? Zapytaj nas poniżej, czy jest!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy