Jak złożyć ofertę na dom

Jak złożyć ofertę na dom
16 października 2020
Category: Jeśli Twoja

Punkt zainteresowania

Zrozumienie niuansów związanych ze złożeniem oferty dotyczącej domu może pomóc w przyjęciu oferty – i pomóc ci dostać się do domu, który chcesz.

Kupno domu to ekscytujący czas w życiu każdego, niezależnie od tego, czy jest to Twój pierwszy raz, czy też jesteś doświadczonym profesjonalistą. Jeśli nie masz doświadczenia z kupowaniem domu, możesz się zastanawiać, jak złożyć ofertę na dom. Chociaż proces jest dość prosty, istnieje kilka niuansów, które należy uwzględnić, aby uzyskać najlepsze wyniki. Dokładne zrozumienie tych szczegółów może pomóc z powodzeniem złożyć ofertę na dom.

Jak wygląda proces ofertowania przy zakupie domu

Jeśli nigdy wcześniej nie kupowałeś domu, szybko przekonasz się, że proces ten różni się od zakupu prawie czegokolwiek innego. Ten proces jest wyjątkowy nawet w porównaniu z innymi zakupami za wyższymi biletami, takimi jak zakup nowego samochodu. Na szczęście złożenie oferty dotyczącej domu zazwyczaj przebiega według tych samych kroków, niezależnie od tego, czy dom jest mały, czy duży, nowa lub istniejąca konstrukcja, czy jest to Twój pierwszy lub piąty zakup domu.

Upewnij się, że Twój kredyt i finanse są w porządku i uzyskaj wstępną akceptację pożyczkodawcy.

Nie ma sensu składać oferty dotyczącej domu, jeśli nie masz pewności, czy możesz jej spełnić. Zanim złożysz ofertę na dom, sprawdź swój kredyt, uporządkuj swoje finanse i porozmawiaj z pożyczkodawcą o uzyskaniu wstępnej akceptacji. Dzięki temu zorientujesz się, co możesz bezpiecznie zaoferować, i zasygnalizujesz, że jesteś poważnym nabywcą. Ponadto, jeśli Twoja oferta zostanie zaakceptowana, możesz śmiało iść naprzód.

Znajdź odpowiedni dom i sprawdź, czy cena wywoławcza jest możliwa do wykonania w ramach Twojego budżetu.

Kiedy będziesz gotowy do złożenia oferty, czas znaleźć interesujący Cię dom. Po wstępnym zatwierdzeniu będziesz dokładnie wiedział, na co Cię stać. Możesz również skorzystać z kalkulatorów hipotecznych, aby oszacować wielkość płatności dla różnych domów, aby uzyskać lepsze wyobrażenie o tym, jaki dom pasuje do Twojego budżetu.

Zapytaj swojego agenta nieruchomości o comps.

Jaka jest pierwsza rzecz, którą należy zrobić, kupując droższe produkty? Należy porównać cenę z podobnymi produktami, aby sprawdzić, czy otrzymujesz dobrą ofertę. Kiedy składasz ofertę na dom, będziesz chciał porównać cenę wywoławczą z podobnymi nieruchomościami w okolicy, które są na rynku lub zostały niedawno sprzedane. Twój agent nieruchomości może pomóc Ci pobrać te liczby, znane jako comps, dla obszaru, w którym robisz zakupy.

Określ swój harmonogram zamknięcia, wszelkie nieprzewidziane okoliczności, które chcesz uwzględnić, i inne szczegóły swojej pisemnej oferty.

Po wybraniu domu, na który chcesz złożyć ofertę, czas dopracować szczegóły. Określ, jak długo chcesz zaplanować zamknięcie, a także wszelkie inne wnioski lub nieprzewidziane okoliczności, które chcesz uwzględnić. Nieprzewidziane sytuacje mogą obejmować takie rzeczy, jak wyniki wyceny i ograniczenia czasowe dla kupującego na zabezpieczenie finansowania, wyniki inspekcji domu, sprzedaż istniejącego domu lub cokolwiek innego, o co chcesz poprosić.

Przygotuj, podpisz i złóż swoją ofertę.

Po dopracowaniu wszystkich szczegółów nadszedł czas, aby przygotować i podpisać ofertę domu. Twój specjalista od nieruchomości pomoże Ci to zrobić. Upewnij się, że dokładnie przejrzysz ofertę przed podpisaniem i upewnij się, że zawiera wszystko, co zidentyfikowałeś w poprzednich krokach. Po sprawdzeniu podpisz ofertę i wyślij ją do właściciela domu.

Przejdź przez proces kontroferty i negocjuj do momentu zawarcia umowy.

W idealnym przypadku Twoja oferta zostanie natychmiast zaakceptowana i możesz przejść do procesu zamknięcia. W rzeczywistości większość właścicieli domów zaprzeczy inną ofertą opartą na cenie i ewentualnych nieprzewidzianych okolicznościach, które zawarłeś w ofercie. Będziesz chciał szybko odpowiedzieć na kontrofertę i spróbować dojść do porozumienia.

Jak zacząć kupować dom

Rozpoczęcie procesu zakupu domu może być procesem powolnym lub szybkim, w zależności od twoich celów i ram czasowych, z którymi musisz pracować. Kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby przyspieszyć ten proces, to:

 • Sprawdź, czy w raporcie kredytowym nie ma rozbieżności.
 • Zbierz wyciągi bankowe, dowody majątku, W2, odcinki wypłaty, zeznania podatkowe i wszelkie inne dokumenty finansowe, których pożyczkodawca może potrzebować.
 • Jeśli otrzymałeś pieniądze na zamknięcie, poproś o list od osoby, która ją podarowała, z informacją, że jest to prezent na ten cel.
 • Zacznij od ogólnej identyfikacji okolic, w których możesz chcieć mieszkać.
 • Stwórz listę swoich łamaczy umów, pragnień i potrzeb. Im więcej możesz połączyć się z tą listą, tym łatwiejszy będzie ten proces.
 • Skorzystaj z aplikacji do wyszukiwania domu i witryn internetowych, które umożliwiają szybkie i wydajne filtrowanie wyników.

Co zawiera oferta domu?

Przed złożeniem oferty dotyczącej domu sprawdź, co jest wymagane, w przepisach lokalnych i stanowych. W większości podstawowe elementy będą takie same we wszystkich ofertach. Upewnij się, że podałeś adres nieruchomości, proponowane warunki transakcji, ceny, wymagania dotyczące zadatku, zdarzenia nieprzewidziane, docelową datę zamknięcia i wszelkie inne szczegóły, które Ty, sprzedawca lub lokalne i stanowe przepisy uznają za konieczne.

Wskazówka: koniecznie zapoznaj się z lokalnymi i stanowymi przepisami, aby zobaczyć, co musi zawierać oferta dotycząca domu. Specjalista ds. Nieruchomości w okolicy może to dla Ciebie zrobić.

Ile powinieneś zaoferować na dom?

Kwota, jaką powinieneś zaoferować za dom, jest zazwyczaj określana indywidualnie dla każdego przypadku. To powiedziawszy, wiele czynników wpływających na cenę będzie takich samych. Będziesz chciał zwrócić szczególną uwagę na ceny, popyt (lub jego brak) na rynku, jak długo dom jest na giełdzie i na co Cię stać.

Chociaż wysłanie oferty niskiej piłki może być kuszące, nie zawsze jest to właściwe posunięcie. Może to zniechęcić kupującego lub zaryzykować, że ktoś z bardziej atrakcyjną ofertą pokona Cię do mety. Idealnie byłoby, gdyby twój agent nieruchomości miał wiedzę na temat okolicy i może pomóc ci w przygotowaniu oferty, która będzie korzystna dla obu stron.

Wskazówki do rozważenia podczas składania oferty

 • Zawsze patrz na kompozycje, warunki rynkowe i przyszłe prognozy rynkowe.
 • Chociaż ważne jest, aby szybko otrzymać ofertę, nie spiesz się z tym procesem. Upewnij się, że szczegółowo opisałeś wszystko, co chcesz.
 • Przygotuj się na kontrofertę. Dowiedz się, na jakie nieprzewidziane okoliczności jesteś skłonny się ruszyć i jak daleko jesteś gotów zajść z ceną.
 • Oprzyj się na wiedzy lokalnych ekspertów. Dobry pośrednik wie, na jakim rynku działa i jakie oferty mają największe szanse na akceptację.
 • Postaw się na miejscu sprzedawcy przed złożeniem oferty. Czy zaakceptujesz złożoną ofertę? Jeśli nie, przerób szczegóły. Uczciwa oferta dla obu stron to zawsze najlepsze podejście.

Ostatnie słowo

Złożenie oferty na dom to wyjątkowy proces, ale także stosunkowo prosty. Kluczem do sukcesu jest wiedza, czego chcesz i przewidywanie potrzeb sprzedawcy. Po znalezieniu interesującego domu działaj szybko, ale nigdy nie spiesz się, aż popełniasz błędy. Jeśli zastosujesz się do podstawowych kroków tego procesu, możesz być na dobrej drodze do zamknięcia domu swoich marzeń.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy