Jak zrobić jeszcze jedną dodatkową spłatę kredytu hipotecznego w tym roku

17 lutego 2021
Category: Spłatę Kredytu

Spłacanie kredytu hipotecznego może być jak niekończące się wpychanie dolarów do automatu i nie cieszenie się tym batonem, dopóki nie zniknie apetyt. Ale zaufaj nam, w końcu Twój kredyt zostanie spłacony, a zwrot z inwestycji będzie słodką nagrodą!

To powiedziawszy, możesz pracować nad skróceniem całkowitego czasu do spłaty kredytu hipotecznego i szybciej cieszyć się tą nagrodą. Dokonywanie jednej dodatkowej płatności hipotecznych rocznie może zgolić lat odsetek na tej siedziby w San Francisco, CAlub tym domu w Colorado Springs, CO. Co jest kluczem do jednego dodatkowego płatności w tym roku? Ustal swoją motywację i metodę .

Motywacja: poznaj długoterminowy wpływ jednej dodatkowej płatności

Zanim zdecydujesz, w jaki sposób dokonasz dodatkowej płatności w tym roku, skorzystaj z kalkulatorów hipotecznych Trulia, aby zrozumieć, dlaczego dokonanie dodatkowej płatności może zaoszczędzić Ci wiele lat na długich spłatach . Załóżmy na przykład, że zaczynasz spłacać kredyt hipoteczny w wysokości 150 000 USD z oprocentowaniem 4%. Zgodnie ze standardowym 30-letnim harmonogramem spłat, możesz spodziewać się spłaty kredytu hipotecznego do stycznia 2047 r. Ale jeśli miałbyś wpłacać jedną dodatkową płatność w wysokości 716 USD każdego roku, możesz spodziewać się spłaty kredytu hipotecznego w styczniu 2043 r. cztery lata od całkowitego czasu spłaty! Niezła umowa.

Metoda: określ sposoby oszczędzania

Teraz, gdy motywuje Cię wpływ, jaki może wywrzeć tylko jedna dodatkowa płatność rocznie, skoncentruj tę energię na praktycznej strategii, która pomoże Ci osiągnąć Twoje ambicje. Wykonaj poniższe czynności, a będziesz na najlepszej drodze.

1. Przejrzyj aktualny budżetPrzyjrzyj się miesięcznym wyciągom kredytowym, oszczędnościom, zadłużeniu i całkowitym wydatkom, aby lepiej zrozumieć układ finansowy. Znajomość twoich obecnych finansów daje ci wgląd w swoje wydatki i nawyki oszczędzania, co z kolei daje ci wgląd w to, jak możesz dostosować te nawyki, aby zwiększyć swój kredyt hipoteczny.

2. Wyznacz sobie rozsądny celWielkie ambicje dość szybko przytłaczają. Aby być na bieżąco ze swoim planem oszczędnościowym, zacznij od wyznaczenia celu, o którym wiesz, że możesz go osiągnąć. Na przykład, jeśli wiesz, że możesz zaoszczędzić 10 USD miesięcznie, zacznij od tego. Umieść te dodatkowe 10 USD w spłacie kredytu hipotecznego na jeden miesiąc. Gdy osiągniesz ten cel przez kilka miesięcy, podbij go do 20 USD.

Zwiększaj stopniowo, aż osiągniesz swój słodki punkt. Skuteczniejsze jest rozpoczęcie od małej i kalibracji niż rozpoczęcie zbyt dużego i poddanie się wkrótce potem.

3. Zautomatyzuj dodatkowe oszczędnościTam będzie zawsze być powodem do przekierowywania dodatkowych oszczędności do innego obszaru (wydatki wakacje, remont domu, płatności samochodu, to nazwę). Aby pomóc Ci uniknąć pokusy kierowania funduszy gdzie indziej, zautomatyzuj dodatkowe oszczędności w spłacie kredytu hipotecznego. Możesz użyć swojego banku, aby automatycznie podzielić kwotę z wypłaty bezpośrednio na plan oszczędnościowy.

Kontynuacja: Regularnie sprawdzaj swoje finanse

Nawet po zwiększeniu płatności nadal ważne jest, aby kontynuować ocenę swojego sukcesu. Ustal regularną „datę płatności, aby sprawdzić swoje numery. Zaplanuj cotygodniowy lunch poświęcony Twoim finansom – wszystko, co może pomóc Ci w osiągnięciu długoterminowych celów finansowych i utrzymaniu kursu. Przekonasz się, że wynik jest tego wart!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy