Jakie są 4 główne typy inwestycji?

17 lutego 2021
Category: Których Możesz

Świat inwestowania często bywa zagmatwany, dlatego jesteśmy tutaj, aby wyjaśnić Ci cztery główne typy inwestycji lub klasy aktywów, z których możesz wybierać

Młodzi inwestorzy często będą wierzyć, że inwestorem jest ktoś, kto ma dużo pieniędzy, jak na przykład prezes Berkshire Hathaway (NYSE: BRK.B) Warren Buffett czy Amazon (NASDAQ: AMZN) Jeff Bezos. To nie może być dalsze od prawdy.

Poza tym samo inwestowanie w Apple (NASDAQ: AAPL) Tesla (NASDAQ: TSLA) Virgin Galactic (NYSE: SPCE) lub w jakąkolwiek inną spółkę notowaną na giełdzie nie jest jedyną formą inwestowania. W rzeczywistości wielu analityków uważa, że ​​istnieją cztery różne rodzaje inwestycji, podzielone na dwie podkategorie, którymi są:

  • Inwestycje rozwojowe: długoterminowe inwestycje w akcje lub nieruchomości.
  • Inwestycje obronne: konsekwentnie generowane dochody, takie jak gotówka i obligacje.

Chociaż skupiamy się głównie na inwestycjach w akcje w MyWallSt, nadal ważne jest, aby znać różnicę między tymi czterema głównymi typami.

Według niektórych jesteśmy w trakcie „wojny z gotówką, a firmy takie jak Square (NYSE: SQ) i PayPal (NASDAQ: PYPL) postanowiły całkowicie zakończyć potrzebę posiadania gotówki jako narzędzia. Jednak gotówka prawdopodobnie zawsze będzie miała swoje miejsce w gospodarce, czy to w formie papierowej, czy cyfrowej.

Inwestycje gotówkowe obejmują codzienne rachunki bankowe, rachunki oszczędnościowe o wysokim oprocentowaniu oraz lokaty terminowe i zazwyczaj niosą ze sobą najniższe potencjalne zwroty spośród czterech różnych typów inwestycji.

Jednak zawsze warto mieć pod ręką sporą ilość gotówki w deszczowy dzień. Jest bezpieczny i chociaż z czasem straci na wartości z powodu inflacji, może odegrać ważną rolę w zapewnieniu płynności w przypadku spadku koniunktury.

Średnia stopa procentowa banku dla rachunków czekowych w Stanach Zjednoczonych wynosi 0,06%.

Stałe odsetki

Inwestorzy mogą wiedzieć dużo o inwestycjach w obligacje. W rzeczywistości jest to pożyczka zaciągnięta przez rząd od chętnych inwestorów z obietnicą spłaty przy stałym oprocentowaniu.

W Stanach Zjednoczonych najbardziej znane są obligacje Skarbu Państwa. Obligacje skarbowe to papiery dłużne rządu Stanów Zjednoczonych o stałym oprocentowaniu i okresie zapadalności od 10 do 30 lat.

Obligacje są uważane za inwestycję obronną, ponieważ generalnie oferują niższe potencjalne zwroty i niższy poziom ryzyka niż akcje lub nieruchomości. Obligacje rządowe nie są jedyną formą inwestycji o stałym oprocentowaniu, ale są prawdopodobnie najbezpieczniejsze i praktycznie gwarantują stałą stopę zwrotu w ustalonym okresie.

Długoterminowy średni zwrot z obligacji skarbowych według stanu na kwiecień 2020 r. Wynosił 6,13%.

własność

Nieruchomość jest uważana za bardzo ryzykowną inwestycję rozwojową. Dzieje się tak, ponieważ ceny na rynku mieszkaniowym mogą z czasem znacznie wzrosnąć lub spaść, co miało miejsce w okresie poprzedzającym krach gospodarczy w 2008 roku.

Inwestować można bezpośrednio, kupując nieruchomość, ale także pośrednio, za pośrednictwem trustu nieruchomości (REIT).

REIT zazwyczaj specjalizują się w jednym konkretnym sektorze nieruchomości, takim jak handel detaliczny, mieszkalny, służba zdrowia lub biurowce. Niektóre przykłady obejmują American Tower (NYSE: AMT) Vanguard Real Estate ETF (NYSEARCA: VNQ) i Prologis (NYSE: PLD).

Według S&P 500 (NYSEARCA: VOO) średni zwrot z wynajmu nieruchomości na koniec 2019 roku wyniósł 10,6%.

Akcje

I wreszcie typ inwestowania, który wszyscy znamy i kochamy: akcje. Niezależnie od tego, czy jesteś fanem bezpiecznego i solidnego Microsoftu (NASDAQ: MSFT), czy też ryzykownego, potencjalnie wysokiego wzrostu Beyond Meat (NASDAQ: BYND), inwestowanie w akcje pozwala ci wziąć kawałek obu.

Ponieważ jestem pewien, że już wiesz, jak działają inwestycje w akcje firmy, opiszę to krótko:

Akcje są uważane za inwestycję wzrostową, ponieważ mogą pomóc zwiększyć wartość pierwotnej inwestycji w perspektywie średnio- i długoterminowej. Jeśli posiadasz akcje, możesz również otrzymywać dochody z dywidend, czyli wtedy, gdy firma dzieli się częścią swoich zysków z inwestorami.

Chociaż notowania giełdowe mogą spadać, a wartość akcji może być niestabilna, generalnie rynek zawsze rósł. Giełda historycznie zwracała średnio 10% rocznie.

Ważną rzeczą do zapamiętania podczas inwestowania jest dywersyfikacja portfela. W rzeczywistości jest to jedna z naszych 6 złotych zasad w MyWallSt, obok inwestowania z myślą o długoterminowej perspektywie. Rozpocznij z nami bezpłatny okres próbny już dziś i postępuj zgodnie z naszymi Złotymi Zasadami poniżej, aby stworzyć najlepszy portfel inwestycyjny.

MyWallSt prowadzi politykę pełnego ujawnienia. Pracownicy MyWallSt zajmują obecnie długie stanowiska w wyżej wymienionych firmach. Przeczytaj naszą pełną politykę ujawniania tutaj .

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy