Jedyne 4 powody, dla których warto korzystać z pożyczek pod zastaw domu

17 lutego 2021

Pobierz nasz 43-stronicowy przewodnik po inwestowaniu w nieruchomości już dziś!

Nieruchomości od dawna są inwestycją dla tych, którzy chcą budować długoterminowe bogactwo przez pokolenia. Pomożemy Ci poruszać się po tej klasie aktywów, zapisując się do naszego obszernego przewodnika po inwestowaniu w nieruchomości.

Pożyczki pod zastaw domu mogą być świetnym sposobem na zdobycie bardzo potrzebnej gotówki przy rozsądnym oprocentowaniu, ale mogą też przysporzyć Ci kłopotów, jeśli zostaną wykorzystane w niewłaściwy sposób. W rzeczywistości niewłaściwe wykorzystanie kredytów hipotecznych było jednym z głównych czynników przyczyniających się do Wielkiej Recesji. Oto cztery całkiem dobre powody, aby wykorzystać kapitał własny w domu, a także kilka ogólnie złych.

1. Ulepszenia domu, które dodadzą wartości

Jednym z powszechnych i praktycznych zastosowań kapitału własnego domu jest jego ulepszanie. Upewnij się jednak, że wszelkie ulepszenia, które wprowadzasz, dodadzą wartości do Twojego domu.

Źródło obrazu: Getty Images.

Na przykład umiarkowana przebudowa kuchni dodaje 72% kosztów do wartości domu. Modernizacja bocznicy zewnętrznej może dodać 78% kosztów. Niektóre ulepszenia energooszczędne mogą przynieść korzyści podatkowe i niższe rachunki za energię, a także zwiększyć wartość domu.

Jednak dodatki, takie jak baseny i inne luksusy, prawdopodobnie nie zwiększą zbytnio wartości Twojego domu. Kuchnia za 70 000 dolarów w domu za 200 000 dolarów po prostu nie ma sensu i nie jest czymś, za co kupujący są skłonni zapłacić dużą cenę.

2. Nagłe wydatki

Zawsze dobrze jest mieć dostępny „fundusz awaryjny, ale wykorzystanie kapitału własnego na pokrycie nieoczekiwanych kosztów jest dopuszczalnym powodem zaciągania pożyczki. Duże wydatki na leczenie, utrata pracy lub inna kosztowna, nieoczekiwana sytuacja może być dobrym powodem do sięgnięcia po kapitał.

3. Konsolidacja zadłużenia o wysokim oprocentowaniu

W dłuższej perspektywie może to zaoszczędzić sporo pieniędzy. Załóżmy, że masz zadłużenie na karcie kredytowej o wartości 20 000 USD, a Twoje średnie oprocentowanie wynosi 17%. Używając pożyczki pod zastaw domu do spłaty zadłużenia, możesz zaoszczędzić około 2000 USD odsetek, które następnie możesz wykorzystać na szybszą spłatę kapitału.

Mimo że pożyczki pod zastaw domu mają zwykle wyższe oprocentowanie niż pierwsze pożyczki hipoteczne – około 7,4% na 25-letni okres o stałym oprocentowaniu, w chwili pisania tego tekstu – nadal preferowane jest płacenie dwucyfrowej stawki za następny dekada lub więcej.

4. Finansowanie nieruchomości inwestycyjnych (ostrożnie)

Dopóki czynsz, który pobierasz, pokrywa spłatę pożyczki pod zastaw domu, a kwota kredytu hipotecznego i pożyczki pod zastaw domu jest mniejsza niż 80% wartości domu, może to być dobre wykorzystanie kapitał.

Kiedy ludzie wpadają w kłopoty, wykorzystują kapitał własny do finansowania domów wakacyjnych dla siebie lub pożyczają 100% wartości domu na inwestycje. Chociaż 100% pożyczki pod zastaw domu nie są już zbyt powszechne, 90% mniej więcej nie jest zbyt trudne do znalezienia, zwłaszcza jeśli masz dobry kredyt.

Złe powody, aby wykorzystywać kapitał własny domu

Jest wiele rzeczy, których nigdy nie powinieneś finansować z kapitału własnego domu – nawet jeśli ludzie robią to cały czas.

W latach przed recesją o wiele częstsze było finansowanie dóbr luksusowych. Ludzie wykorzystaliby kapitał własny w swoim domu – i mam na myśli to wszystko, a nie tylko 80% maksimum, które jest obecnie standardem – na zakup luksusowych samochodów, wakacji lub drogiej odzieży.

Ponadto podstawowe wydatki, takie jak artykuły spożywcze, odzież, media i rachunki za telefon, powinny stanowić część domowego budżetu. Jeśli Twój budżet ich nie pokrywa i myślisz o pożyczeniu pieniędzy, aby sobie na nie pozwolić, czas przerobić budżet i zmniejszyć część nadwyżki.

Krótko mówiąc, nie wykorzystuj kapitału własnego na nic, co nie przyniesie dodatniego zwrotu. Spłacanie wysokooprocentowanych kart kredytowych pozwoli zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy na dłuższą metę. Ulepszenie domu przywraca część pożyczonego kapitału.

Zasadniczo powinieneś patrzeć na pożyczki pod zastaw domu jako inwestycje, a nie jako dodatkową gotówkę przy podejmowaniu decyzji dotyczących wydatków. Jeśli zamierzone wykorzystanie pieniędzy w jakiś sposób Ci nie zwraca, prawdopodobnie nie jest to najlepsze wykorzystanie Twojego dostępnego kapitału.

„Nieuczciwe zalety nieruchomości właśnie się poprawiły

Inwestowanie w nieruchomości zawsze było jedną z najskuteczniejszych ścieżek do niezależności finansowej. To dlatego, że oferuje niesamowite zwroty i jeszcze więcej niesamowitych ulg podatkowych.

Te korzyści nie były jednak wystarczające dla Wujka Sama, ponieważ nowa luka podatkowa pozwala teraz rozważnym inwestorom, którzy działają dziś, zablokować dziesięciolecia zwrotów wolnych od podatku. Przygotowaliśmy obszerny przewodnik podatkowy, w którym szczegółowo opisano, w jaki sposób możesz skorzystać z tej niepowtarzalnej okazji inwestycyjnej. Po prostu kliknij tutaj, aby otrzymać bezpłatną kopię.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy