Kiedy i jak zrezygnować z miesięcznego ubezpieczenia hipotecznego FHA (MIP)

17 lutego 2021
Category: Miesięczna Rata

Jeśli kupujesz dom z pożyczką FHA lub jeśli masz teraz kredyt hipoteczny FHA, ważne jest, abyś wiedział, KIEDY możesz pozbyć się lub anulować miesięczną składkę na ubezpieczenie kredytu hipotecznego (MIP) FHA, a następnie wiedzieć, JAK anulować ubezpieczenie kredytu hipotecznego FHA.

Na szczęście ubezpieczenie kredytu hipotecznego FHA nie jest trwałe, jeśli pożyczka została zabezpieczona przed 3 czerwca 2013 r.… .. więc jest nadzieja, że ​​miesięczna rata kredytu hipotecznego pewnego dnia znacznie się zmniejszy.

Ponadto, jeśli planujesz zakup domu na kredyt hipoteczny FHA możesz ponownie rozważyć lub przynajmniej porównać zakup z konwencjonalnym finansowaniem za pomocą prywatnego ubezpieczenia hipotecznego (PMI). Znacznie lepsza alternatywa.

Aktualizacja 31.01.2013 ==> FHA właśnie ogłosiła, że ​​pożyczkobiorcy, którzy uzyskają finansowanie FHA po 3 czerwca 2013 r., Na zawsze będą musieli płacić miesięczną składkę na ubezpieczenie kredytu hipotecznego (MIP). Przeczytaj zmiany MIP znów się zmienia!

Kiedy mogę anulować i pozbyć się składki na ubezpieczenie hipoteczne FHA?

FHA rozróżnia między 30-letnią a 15-letnią pożyczką stałą, kiedy można anulować miesięczną (roczną) składkę na ubezpieczenie kredytu hipotecznego FHA. jeśli zabezpieczysz pożyczkę FHA po 3 czerwca 2013 r.… ..nigdy!

 • 30-letni okres kredytowania – musi opłacić miesięczną (roczną) składkę ubezpieczeniową przez minimum 60 miesięcy (5 lat), a pożyczka musi osiągnąć 78% wartości kredytu (LTV) w wyniku spłaty kredytu (amortyzacja) . Wartość LTV nie jest określana przez wartość nowego domu, jest określana przez pierwotną cenę sprzedaży domu.
 • 15-letni okres pożyczki – NIE ma wymogu spłaty MCI przez 60 miesięcy, ale LTV musi wynosić 78%. LTV opiera się na spłacie salda kredytu, a nie na aktualnej wycenie wartości domu.Kiedy moje saldo pożyczki osiągnie 78% LTV?

  Nie zapomnij, że nie możesz uzyskać oceny w celu określenia LTV. Nie ma określonej liczby miesięcy, które zajmie, ponieważ różni się ona nieznacznie w zależności od stopy procentowej i wysokości zaliczki, ale dla tych, którzy mają 30-letni kredyt hipoteczny i odłożyli 3,5%, zajmie to od 9 do 10 lat aby zejść do 78% LTV.

  15-letni kredyt hipoteczny będzie spłacany do 78% LTV w okresie od 2 do 2,5 roku. Pamiętaj, FHA nie wymaga 15-letnich pożyczek, aby utrzymać roczną MIP przez minimum 60 miesięcy.

  Jak szybciej usunąć lub anulować ubezpieczenie hipoteczne FHA

  Możliwe jest wyeliminowanie lub pozbyć się składki hipotecznych FHA szybciej, jeśli dokonać dodatkowych płatności do zasady salda kredytu, ale dopiero po 60 miesięcy minęło. FHA wychodzi z harmonogramu spłat, aby określić, kiedy osiągniesz 78% LTV przez 60 miesięcy.

  ===>Refinansowanie do kredytu konwencjonalnego! – Ponieważ domy zyskują na wartości, nawet jeśli nie masz 20% kapitału, mamy sposób, aby uniknąć płacenia kosztownych miesięcznych płatności PMI (Private Mortgage Insurance).

  ===>Refinansowanie do pożyczki VA! – Jeśli masz uprawnienia do pożyczki VA, możesz refinansować pożyczkę VA i uniknąć płacenia miesięcznego ubezpieczenia hipotecznego. Pożyczka VA nie wymaga miesięcznego ubezpieczenia hipotecznego, a refinansowanie VA może wzrosnąć do 100% LTV… a nawet wypłacić pieniądze!

  Czy mogę zrezygnować z ubezpieczenia hipotecznego FHA, jeśli mój dom ma obniżoną wartość ?

  Ahhhhh… .Pytanie za milion dolarów. Tak, możesz! Jeśli spełniasz kryteria, o których wspomniałem powyżej, dla 30 lub 15 lat okresu kredytowania, możesz wyeliminować lub anulować miesięczną składkę na ubezpieczenie kredytu hipotecznego FHA, jeśli wartość Twojego domu jest odwrócona.

  Kto anuluje moje miesięczne ubezpieczenie kredytu hipotecznego FHA?

  To prosta część… .FHA automatycznie obniża miesięczną (roczną) składkę na ubezpieczenie kredytu hipotecznego na podstawie harmonogramu spłat. Nie musisz zamawiać wyceny, a technicznie nie musisz nawet prosić o usunięcie. Gdybym jednak był Tobą, skontaktowałbym się z Twoim bankiem obsługującym, aby upewnić się, że wiedzą o planowanej przez Ciebie dacie usunięcia MIP.

  Przestań marnować pieniądze na drogie ubezpieczenie hipoteczne FHA. ===>Skontaktuj się ze mną, aby omówić dostępne opcje i zacząć oszczędzać pieniądze.

  Powiązane artykuły:

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy