Kiedy jest najlepszy czas na zamknięcie kredytu hipotecznego?

17 lutego 2021
Category: Może Mieć

Zamknięcie jest ostatnim krokiem w procesie zakupu domu, a po podpisaniu wszystkich wymaganych dokumentów Twoja wymarzona nieruchomość będzie w końcu Twoja. Jeśli szukasz domu od miesięcy, możesz chcieć jak najszybciej zakończyć zamknięcie. Jednak data, na którą zdecydujesz się zamknąć kredyt hipoteczny, może wpłynąć na przepływy pieniężne na więcej niż jeden sposób.

Sprawdź nasz kalkulator kredytu hipotecznego.

Wpływ daty zakończenia na pierwszą płatność

Ogólnie rzecz biorąc, pierwsza spłata kredytu hipotecznego przez właściciela domu jest wymagalna pierwszego dnia miesiąca następującego po 30-dniowym okresie po zamknięciu. Jeśli kupujesz dom i zamkniesz go, na przykład 30 sierpnia, Twoja pierwsza płatność będzie należna 1 października. Oznacza to, że w zasadzie masz miesiąc na zamieszkanie w domu bez kredytu hipotecznego.

Dla kogoś, kto zostawia wynajęty lokal, zaplanowanie zamknięcia na koniec miesiąca może mieć sens, jeśli musisz dać 30-dniowe wypowiedzenie przed wyprowadzką. W ten sposób nie musisz płacić czynszu za niepełny miesiąc, kiedy wprowadzasz się do nowego domu. Z drugiej strony zaplanowanie zamknięcia na wcześniejszy termin może dać ci więcej czasu na spłatę kredytu hipotecznego.

Powiedzmy, że zamykasz spłatę kredytu hipotecznego piątego dnia miesiąca zamiast trzydziestego. Twoja pierwsza płatność byłaby należna dopiero po upływie jednego pełnego miesiąca. Więc jeśli zamkniesz 5 sierpnia, nie będziesz odpowiedzialny za płacenie do pierwszego dnia października. Jeśli wydajesz dużo pieniędzy, aby zapłacić za koszty zamknięcia, pomocne może być posiadanie dodatkowego miejsca na poruszanie się, zanim nadejdzie czas na spłatę kredytu hipotecznego.

Daty zamknięcia i wypłaty odsetek

Poza określeniem, kiedy przypada termin pierwszej raty, data zamknięcia ma również wpływ na wysokość odsetek, które są naliczane na pożyczkę. Kiedy zamykasz kredyt hipoteczny, musisz zapłacić za wszelkie odsetki naliczone między datą zamknięcia a końcem miesiąca. Jeśli zamykasz w ostatni dzień miesiąca, nie zostaniesz obciążony dużym rachunkiem odsetkowym. Ale jeśli zamkniesz konto na początku miesiąca, będziesz musiał zapłacić więcej odsetek.

Kompromis poprzez zamknięcie w połowie miesiąca

Jeśli chodzi o wybór daty zamknięcia, tak naprawdę jest to wybór między oszczędzaniem na odsetkach a posiadaniem więcej czasu przed terminem spłaty kredytu hipotecznego. Jeśli nie wiesz, co robić, zawsze możesz ustawić datę zamknięcia na środek miesiąca. W ten sposób możesz uniknąć wydawania mnóstwa pieniędzy na odsetki i czerpać korzyści z półtora miesiąca przed rozpoczęciem spłaty kredytu hipotecznego.

Ostatnie słowo

Po wybraniu optymalnej daty zamknięcia warto upewnić się, że jesteś przygotowany na spotkanie przy stole zamknięcia. Twój pożyczkodawca jest zobowiązany do wydania informacji końcowej co najmniej trzy dni robocze przed datą zamknięcia.

Wprowadzenie zmian w ostatniej chwili może opóźnić zamknięcie. Jeśli data zamknięcia zostanie przesunięta do tyłu, możesz przegapić korzyści, które próbujesz osiągnąć dzięki zamknięciu w wybranym przez Ciebie dniu.

Aktualizacja : Masz dodatkowe pytania finansowe? SmartAsset może pomóc. Tak wiele osób zwróciło się do nas, szukając pomocy w zakresie podatków i długoterminowego planowania finansowego, dlatego uruchomiliśmy własną usługę dopasowywania, aby pomóc Ci znaleźć doradcę finansowego. Narzędzie dopasowujące SmartAdvisor może pomóc w znalezieniu osoby do pracy w celu zaspokojenia Twoich potrzeb. Najpierw odpowiesz na serię pytań dotyczących Twojej sytuacji i celów. Następnie program zawęzi Twoje opcje z tysięcy doradców do trzech powierników, którzy odpowiadają Twoim potrzebom. Następnie możesz przeczytać ich profile, aby dowiedzieć się więcej o nich, przeprowadzić z nimi rozmowę telefoniczną lub osobiście i wybrać, z kim będziesz pracować w przyszłości. Pozwala to znaleźć dobre dopasowanie, podczas gdy program wykonuje większość ciężkiej pracy za Ciebie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy