Kiedy należy spłacić kredyt hipoteczny po zakupie?

17 lutego 2021

Kiedy spłacane są odsetki od spłaty kredytu hipotecznego?

W końcu podpisałeś dokumenty dotyczące ostatniej pożyczki podczas długiego i wyczerpującego spotkania zamykającego z pożyczkodawcą, sprzedawcą i agentami nieruchomości. Dostajesz klucze do swojego nowego domu i jesteś w środku. I co teraz? Teraz musisz zacząć dokonywać płatności, ot co. Ale zrelaksuj się – masz trochę czasu przed wypisaniem pierwszego czeku.

TL; DR (zbyt długo; nie przeczytałem)Chociaż data pierwszej spłaty kredytu hipotecznego różni się w zależności od pożyczkodawcy, zwykle jest wymagana w drugim miesiącu po zamknięciu.

Miesięczna przerwa

Po zamknięciu pożyczki zazwyczaj pomijasz miesiąc przed dokonaniem pierwszej oficjalnej płatności. Jeśli więc pożyczka kończy się w styczniu, pomijasz luty, a spłata przypada na 1 marca. Dzieje się tak, ponieważ Twoja płatność obejmuje odsetki należne za poprzedni miesiąc. W tym przykładzie płatność za marzec obejmuje odsetki naliczone w lutym.

Zwykle płatne pierwszego

Wspólne warunki umowy kredytu hipotecznego stanowią, że płatności są należne pierwszego dnia miesiąca. Zatem niezależnie od tego, który dzień miesiąca zamykasz po zakupie nowego domu, płatność jest należna pierwszego dnia. Pożyczkodawcy zwykle dają 15-dniowy okres karencji na dokonanie płatności przed oszacowaniem opłat za opóźnienia. Unikaj spóźniania się z 30-dniowym opóźnieniem w spłacie kredytu hipotecznego, ponieważ wpływa to negatywnie na Twoją zdolność kredytową.

Przy zamknięciu

Kiedy zamykasz pożyczkę, pożyczkodawca często wymaga, abyś zapłacił z góry, czyli „dzienne odsetki. Ma to na celu uwzględnienie czasu między objęciem domu a początkiem naliczania odsetek za kolejny miesiąc. Odsetki oficjalnie zaczynają być naliczane w dniu zamknięcia. Powiedzmy, że zamykasz pożyczkę 15 maja, a pierwsza płatność przypada na 1 lipca. Za odsetki trzeba zapłacić od 15 do 31 maja przy zamknięciu. Więc technicznie rzecz biorąc, pierwszą spłatę kredytu hipotecznego dokonujesz przy stole zamykającym.

Sposoby płatności

W przeszłości rachunek za kredyt hipoteczny można było opłacić tylko czekiem wysłanym pocztą. Teraz masz taką możliwość, ale możesz również dokonać płatności wygodniej, korzystając z internetowego systemu płatności banku ACH lub Automated Clearing House, jeśli jest dostępny. Musisz zaplanować spłatę kredytu hipotecznego z wyprzedzeniem, aby pożyczkodawca mógł wypłacić środki z Twojego rachunku bieżącego. Ponadto, ponieważ główne banki często mają oddziały w całym kraju, możesz przenieść spłatę kredytu hipotecznego czekiem, przekazem pieniężnym lub gotówką do dowolnego miejsca.

Więcej artykułów

Amortyzacja kredytu hipotecznego →

Jakie opłaty za rozliczenie podlegają odliczeniu w federalnym zeznaniu podatkowym? →

Czy możesz ubiegać się o odsetki zapłacone w przypadku wykluczenia? →

  • Profesor hipoteczny: Data zakończenia spłaty kredytu hipotecznego: czy to ma znaczenie?
  • LendingTree: Kiedy spóźnia się spłata kredytu hipotecznego?Kiedy spłacanie kredytu hipotecznego to walka | Informacje konsumenckie FTCSieć pożyczkodawców: kiedy należy spłacić pierwszą spłatę kredytu hipotecznego?Louise Balle pisze artykuły internetowe od 2004 roku, obejmujące wszystko, od promocji biznesu po tematy dotyczące urody. Jej prace można znaleźć na różnych stronach internetowych. Ma doświadczenie w małej firmie i doświadczenie jako projektant układów i grafik przy projektach internetowych i książkowych.

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy