Kiedy naliczane są odsetki od karty kredytowej

17 lutego 2021
Category: Limitu Kredytowego

Podsumowanie

Nowicjusze często nie wiedzą, że z większości kart można korzystać bez płacenia odsetek

Treść tej strony jest aktualna na dzień opublikowania; Jednak niektóre z naszych ofert partnerskich mogły wygasnąć. Zapoznaj się z naszą listą najlepszych kart kredytowych lub skorzystaj z naszego narzędzia CardMatch , aby znaleźć karty dopasowane do Twoich potrzeb.

Drogi Otwarcie kredytów

Cześć, jestem nowy w otwieraniu kredytów. W przypadku kart kredytowych, czy od limitu kredytowego danej osoby naliczane są odsetki, czy jest to oddzielna opłata? Czy może się to różnić w zależności od wystawcy kart kredytowych? – Gabriel

Drogi Gabrielu

Witamy w cudownym świecie kart kredytowych! Cieszę się, że mogę być Twoim przewodnikiem, ponieważ jestem tutaj na początku Twojej wycieczki. Teraz mogę upewnić się, że masz potrzebne informacje, aby uniknąć zbłądzenia na niebezpieczne terytorium.

Niezbędne lektury, dostarczane co tydzień

Zasubskrybuj, aby co tydzień otrzymywać najważniejsze wiadomości tygodnia w swojej skrzynce odbiorczej.

Twoja podróż z kartą kredytową oficjalnie trwa.

Miej oko na swoją skrzynkę odbiorczą – wkrótce wyślemy Twoją pierwszą wiadomość.

 • Limit kredytowy. Kiedy otrzymasz kartę kredytową, jej wystawca (którym może być bank, spółka kredytowa lub firma obsługująca karty kredytowe) ustala maksymalną kwotę, jaką możesz pożyczyć. To twoja linia kredytowa – lub limit. Niektóre granice mieszczą się w setkach, podczas gdy inne są praktycznie nieskończone. Ta pierwsza jest przeznaczona dla początkujących lub osób, które mają już raporty kredytowe wypełnione zaległymi płatnościami i wysokim zadłużeniem. Ta ostatnia zarezerwowana jest dla klientów o największej zdolności kredytowej – osób z aktywną, świetną historią kredytową oraz dochodami, które mogą obsługiwać wyjątkowo duże płatności.
 • Zainteresowanie. Wystawca kredytu ustala również roczną stopę procentową (APR) rachunku, czyli stopę procentową, którą emitent oblicza od niespłaconych sald. RRSO są zwykle wyższe dla osób bez lub słabych ratingów, a niższe dla osób z dobrymi ratingami kredytowymi. Stawki różnią się w zależności od kredytodawcy, dlatego przed podjęciem decyzji o wyborze jednej z nich ważne jest, aby rozejrzeć się za najlepszą kartą, do której możesz się kwalifikować. Ładowanie. Za każdym razem, gdy używasz karty, aby za coś zapłacić, wystawca pożycza Ci środki. To oczywiście oznacza, że ​​będą chcieli zwrotu pieniędzy. Tak więc za około cztery tygodnie otrzymasz rachunek z wyszczególnieniem opłat za dany miesiąc, łącznym saldem, minimalną oczekiwaną płatnością i terminem płatności. Kiedy i jak stosuje się odsetki. Kiedy otrzymasz rachunek, masz wybór. Zapłać w całości lub częściowo. Ale jeśli zapłacisz mniej niż pełna kwota, pozostała część salda zostanie dodana do rachunku za następny miesiąc, a emitent doda do niego odsetki. Od niezapłaconych sald, które są przenoszone z miesiąca na miesiąc, naliczane są odsetki.Jednak odsetki nie są nigdy szacowane od niewykorzystanych linii kredytowych. To byłoby szaleństwo. Wyobraź sobie to jako rozmowę dotyczącą pożyczki z przyjacielem.

  Przyjaciel: „Hej Gabriel, z przyjemnością pożyczę ci pieniądze na wypadek, gdybyś ich kiedykolwiek potrzebował.

  Ty: „Wow, dzięki!

  Przyjaciel: „Nie ma problemu. I teraz, że mam zaproponował, zacznę do naliczania odsetek od czego może pożyczyć „.

  Ty: „Um, przekażę to.

  Widzieć? To nie miałoby sensu.

  Na przykład załóżmy, że otrzymujesz kartę kredytową z limitem 2000 USD i oprocentowaniem wynoszącym 21%. Pobierasz 1200 $. Jeśli wyślesz tę kwotę w terminie, pożyczka jest bezpłatna. Ale jeśli zdecydujesz się wysłać tylko minimalną wymaganą płatność, zajmie ci to ponad 10 lat i będzie kosztować około 1500 USD odsetek, aby być w stanie wyczyścić. I to jeśli całkowicie przestałeś ładować kartę.

  Oczywiście jedną z zalet kart kredytowych jest to, że masz możliwość spłaty w czasie, a to nie koniec świata, jeśli rozbijesz duży dług na kilka części. Tak, odsetki będą naliczane, dopóki saldo nie wyniesie zero, ale jest to cena wygody. Ten sam dług na przykładowej karcie będzie kosztował tylko około 40 dolarów odsetek, jeśli spłacisz go w ciągu trzech miesięcy. Rozsądna premia? To zależy od Ciebie. Po prostu wiedz, że możesz nic nie płacić, płacić trochę lub dużo odsetek.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy