Kompleksowa analiza przewiduje cenę bitcoinów w pobliżu 20 000 USD w tym roku, 398 000 USD do 2030 r

17 lutego 2021
Category: Można Znaleźć

Nowa, kompleksowa analiza przewiduje, że cena bitcoina osiągnie w tym roku prawie 20 000 USD i będzie rosła do prawie 400 000 USD do 2030 r. Naukowcy przewidzieli również przyszłe ceny kilku innych głównych kryptowalut, w tym gotówki bitcoin, ethereum i litecoin.

Nowa prognoza cen bitcoinów

Czerwcowe wydanie Crypto Research Report (CRR) ujawnia prognozy cenowe dla kilku kryptowalut: bitcoin, bitcoin cash, ethereum, litecoin i stellar. Jest to dziesiąta publikacja raportu CRR i obejmuje popularną metodę wyceny używaną do prognozowania przyszłej ceny bitcoina, zwaną modelem „równania wymiany.

„Równanie modelu wymiany to absolutne podejście do wyceny aktywów kryptograficznych – zaczyna się raport. „Oznacza to, że model podaje cenę docelową, według której aktywa kryptograficzne powinny być wycenione na podstawie założeń dotyczących zmian podaży i popytu. Zwracając uwagę, że „Podejście do wyceny bezwzględnej jest inspirowane równaniem wymiany Milla, sformułowanym później przez Irvinga Fishera, zespół CRR wyszczególnił:

W tym modelu odsetek całkowitego rynku adresowalnego (TAM) można wykorzystać do oszacowania implikowanej przyszłej ceny zasobu kryptograficznego.

Po zbadaniu „wszystkich zmiennych i rynków adresowalnych, badacze CRR doszli do przyszłych szacunków cen dla BTC, ETH, LTC, BCH i XLM. Spodziewają się, że cena bitcoina wzrośnie do 19044 USD w 2020 r., 341 000 USD w 2025 r. I 397 727 USD w 2030 r. Oczekuje się, że cena Ethereum osiągnie odpowiednio 331, 3549 i 3644 USD, podczas gdy cena bitcoinów w gotówce powinna wzrosnąć do 414 USD, 6 690 USD i 13 016 USD w okresie w tych samych okresach czasu.

Prognozy cenowe dla bitcoinów, bitcoin cash, ethereum, litecoin i stellar przez zespół Crypto Research Report. Źródło: Crypto Research Report, wydanie czerwcowe.

Docelowy rynek dla wszystkich kryptowalut wynosi obecnie około 212 bilionów dolarów, zauważa raport. Obejmuje jednostkę rozliczeniową i środek wymiany, pożyczki konsumenckie, rachunki zagraniczne, walutę rezerwową, przechowywanie wartości, transakcje online, przelewy, mikropłatności, transakcje niebankowe, gry, handel kryptograficzny, finansowanie ICO i finansowanie STO. Zespół badawczy CRR odkrył, że największym przypadkiem użycia kryptowalut jest środek wymiany, który opracował:

Uważamy, że bitcoin wciąż znajduje się na samym początku swojej krzywej adopcji. Cena 7200 USD na koniec 2019 roku sugeruje, że bitcoin spenetrował mniej niż 0,44% wszystkich adresowalnych rynków. Jeśli penetracja ta osiągnie 10%, jej niezdyskontowana cena mediów powinna osiągnąć prawie 400 000 USD.

Analiza CRR szacuje, że na świecie jest ponad 40 milionów użytkowników kryptowalut, a liczba użytkowników kryptowalut w kraju jest dodatnio skorelowana z PKB na mieszkańca tego kraju. Wysoki PKB oznacza większą adopcję kryptowalut w kraju.

Co więcej, „prędkość w łańcuchu dla większości monet spada, podczas gdy prędkość poza łańcuchem rośnie, obecnie jest najwyższa w historii, podkreśla raport, omawiając dogłębnie, w jaki sposób spekulacje i oszczędności wyprzedzają wszystkie inne zastosowania kryptowalut. Dostarczyli „dowodów na to, że wzrost transakcji spekulacyjnych na giełdach jest szybszy niż wzrost wykorzystania kryptowalut do zakupu towarów i usług. Pełny raport z badań kryptograficznych można znaleźć tutaj.

Co myślisz o tej prognozie ceny? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy