Którzy pożyczkodawcy oferują najniższe oprocentowanie kredytów hipotecznych?

17 lutego 2021
Category: Złym Kredytem

Kto oferuje najniższe oprocentowanie kredytu hipotecznego?

Miejmy nadzieję, że nie spodziewasz się krótkiej listy kilku pożyczkodawców, którzy zawsze oferują najlepsze oprocentowanie kredytów hipotecznych na rynku. Ponieważ będziesz rozczarowany.

Rynek po prostu nie działa w ten sposób. Różni pożyczkodawcy często specjalizują się w różnych rodzajach kredytów hipotecznych dla określonej kategorii pożyczkobiorców. I ten sam pożyczkodawca może jednego dnia zaoferować bardzo konkurencyjne stawki, a następnego drogie.

Dobrą wiadomością jest to, że możesz zwiększyć swoje szanse na uzyskanie bardzo niskiej stawki, dostarczając prośbę do wielu pożyczkodawców tego samego dnia. W ten sposób porównasz wszystkie oferty i wybierzesz najlepszą.

Gotowy żeby zacząć?

W tym artykule:

Większość ankietowanych konsumentów, decydując się na kredyt mieszkaniowy, twierdzi, że ich priorytetem jest znalezienie najniższego oprocentowania kredytów hipotecznych. Ale żaden pojedynczy pożyczkodawca ani grupa pożyczkodawców konsekwentnie nie oferuje najlepszych stawek każdemu kandydatowi ani dla każdego programu.

 1. Aby znaleźć swoją najlepszą ofertę, aby cytaty z kilku kredytodawców hipotecznych dla tego samego produktu kredytowego
 2. Aby otrzymać dokładne i zrozumiałe wyceny, podaj wszystkim pożyczkodawcom te same informacjePożyczkodawcy przedstawiają oszacowanie pożyczki lub arkusz roboczy przedstawiający stopę procentową i koszty pożyczkiZrozum, że żadna stopa procentowa nie jest gwarantowana, dopóki nie złożysz wniosku o kredyt hipoteczny i nie zablokujesz go.

  Kredytodawcy, którzy się specjalizują

  Oczywiście niektórzy kredytodawcy hipoteczni są dumni z tego, że są generalistami. Starają się zaspokoić potrzeby większości potencjalnych pożyczkobiorców.

  Ale wielu pożyczkodawców to specjaliści. Każdy z nich stał się biegły w pomaganiu określonej grupie konsumentów lub udzielaniu określonego rodzaju kredytu hipotecznego lub pożyczki pod odrębną kategorię nieruchomości. Firma może więc na przykład skoncentrować się na jednym lub kilku z poniższych:

  • Kupujący po raz pierwszy
  • KooperacjePożyczki VA lub USDA – kredyty hipoteczne zabezpieczone przez Veterans Administration lub Departament Rolnictwa Stanów ZjednoczonychLudzie ze złym kredytemLudzie z wielkim kredytemDomy gotoweDomy w wspólnotach emerytówPożyczki Jumbo – bardzo duże pożyczki mieszkaniowe, których Fannie Mae, Freddie Mac lub agencje rządowe nie zwrócąPożyczkodawca może zdecydować się na dowolną specjalizację. Niektóre są zgodne z wytycznymi Fannie Mae lub Freddie Mac (nazywane są pożyczkami „zgodnymi), inne są finansowane przez inwestorów, którzy je kupują i ustalają własne zasady.

   Pożyczkodawcy „portfelowi w ogóle nie sprzedają swoich pożyczek inwestorom. Utrzymują swój kredyt hipoteczny we własnych księgach, przyjmując na siebie całe ryzyko niewypłacalności i dlatego mogą oferować najbardziej kreatywne programy ze wszystkich.

   Zarządzanie rurociągami

   Znawcy branży nazywają przepływ nowych firm „rurociągiem. Każdy pożyczkodawca otwiera i zamyka zawory na swoim rurociągu w zależności od potrzeb biznesowych.

   Tak więc, gdy ma dużo funduszy do pożyczenia, ale jego pracownicy są bezczynni, pożyczkodawca otwiera zawór, obniżając oprocentowanie kredytów hipotecznych. To wkracza do nowych interesów i sprawia, że ​​ludzie są zajęci.

   Ale kiedy pożyczkodawca działa z pełną lub prawie pełną wydajnością, musi powstrzymać przepływ nowych transakcji. Więc zamyka lub spowalnia swój rurociąg, podnosząc stawki. Oznacza to, że ten sam pożyczkodawca może pewnego dnia znaleźć się wśród tych, którzy oferują najniższe oprocentowanie kredytów hipotecznych, ale 24 godziny później mają stosunkowo wysokie stawki.

   Nie ma czegoś takiego jak najlepszy lub najtańszy pożyczkodawca

   Wszystko to oznacza, że ​​nie możesz polegać na konkretnej firmie, która spełni Twoje potrzeby, nawet jeśli kiedyś wydawało się to idealnym wyborem.

   Być może zmieniły się Twoje osobiste okoliczności. Być może nie jesteś już kupującym po raz pierwszy lub Twój kredyt jest lepszy lub gorszy niż kiedyś, lub teraz chcesz kupić dom wakacyjny lub wyprodukowany. Niegdyś doskonały pożyczkodawca może teraz być jednym z najgorszych dla kogoś w twojej obecnej sytuacji.

   Podobnie sam pożyczkodawca może teraz mieć inną ofertę. Być może zamknął lub otworzył swój rurociąg.

   Ile możesz zaoszczędzić przy najniższych oprocentowaniu kredytów hipotecznych?

   W większości dni dostępne są duże różnice w oprocentowaniu kredytów hipotecznych. Ten sam pożyczkobiorca, z tym samym kredytem, ​​kupujący ten sam dom tego samego dnia, może otrzymać stopę procentową 4,5 procent od najlepszego pożyczkodawcy i 5,0 procent od najmniej konkurencyjnego.

   Oczywiście faktyczna stawka będzie się różnić w zależności od tego, jak radzą sobie rynki, ale ten rodzaj 0,5-procentowego spreadu jest powszechny.

   W 2015 roku federalny organ regulacyjny, Consumer Financial Protection Bureau, wydał raport o uzyskaniu najlepszego oprocentowania kredytu hipotecznego na 200 000 dolarów, 30-letni kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu.

   CFPB domyśliła się, że uzyskanie 0,5 procent lepszej stawki pozwoliłoby zaoszczędzić około 60 dolarów miesięcznie. „W ciągu pierwszych pięciu lat, powiedział CFPB, „zaoszczędzilibyście około 3500 dolarów na spłatach kredytu hipotecznego. Ponadto niższa stopa procentowa oznacza, że ​​spłacisz dodatkowe 1400 USD kapitału w ciągu pierwszych pięciu lat, nawet przy niższych płatnościach .

   Zwiększ lub zmniejsz oszczędności, jeśli pożyczasz więcej lub mniej. Tak czy inaczej, kwoty są znaczne.

   Jak znaleźć najniższe oprocentowanie kredytu hipotecznego

   Ten raport CFPB ujawnił jedyny sposób, aby upewnić się, że otrzymujesz naprawdę konkurencyjną stawkę: musisz rozejrzeć się za najlepszymi ofertami. Mówi się, że możesz „uratować tysiące, robiąc zakupy u co najmniej trzech pożyczkodawców.

   Jednak ankieta CFPB związana z raportem ujawniła szokujące statystyki:

   • Prawie połowa (47 procent) respondentów stwierdziła, że ​​bierze pod uwagę tylko jednego pożyczkodawcę lub brokera
   • Aż 77 procent wypełniło tylko jeden wniosek o kredyt hipoteczny, zamiast złożyć wniosek do wielu pożyczkodawców i uzyskać wiele ofertPrawie równie niepokojące 70 procent stwierdziło, że polegało na poradach dotyczących osób (brokerów, pożyczkodawców, agentów nieruchomości) sprzedających imI to w przypadku jednej z największych transakcji, jakich większość z nas kiedykolwiek dokonuje!

    Krok po kroku

    Oto jak upewnić się, że otrzymujesz dobrą ofertę:

    • Jak najbardziej, zacznij od swojego obecnego kredytodawcy hipotecznego i banku. Ale nigdy na tym nie poprzestaj
    • Uzyskaj wyceny od wielu innych pożyczkodawców – łatwo jest znaleźć odpowiednich pożyczkodawców w Internecie. Trzy to tylko minimum. Więc nie krępuj się iść po więcej
     • Nie martw się o swoją zdolność kredytową – zakładając, że złożysz wszystkie wnioski w ciągu kilku tygodni, Twój wynik będzie miał taki sam mały trafienie w przypadku wielu wniosków, jak w przypadku jednego.
     • Wypełniaj formularze zgłoszeniowe zgodnie z prawdą, uważnie i konsekwentnie – później dasz się złapać, jeśli kłamiesz lub popełnisz błędy. Twoje oferty nie będą porównywalne, jeśli podasz różne informacje różnym pożyczkodawcom.Zapoznaj się dokładnie z szacunkami pożyczek lub arkuszami kalkulacyjnymi, które pożyczkodawcy wysyłają, ale nie martw się, jak nazywają każdą opłatę – liczy się suma.Pamiętaj, że możesz porównywać stawki z kredytodawcami hipotecznymi aż do momentu zablokowania oprocentowania. Dlatego przed podjęciem zobowiązania poświęć kilka minut na sprawdzenie u innych pożyczkodawców, podając swój wynik FICO, cenę zakupu (lub wartość domu, jeśli jest to refinansowanie) oraz żądaną kwotę pożyczki i program.

      Na koniec pamiętaj, że łatwiej jest porównać oferty wielu pożyczkodawców, jeśli naprawisz jedną ze zmiennych. Trudno powiedzieć, czy lepiej jest spłacać 3000 dolarów prowizji za 100 000 dolarów pożyczki przy 4,25 procent, czy 750 dolarów za 100 000 dolarów przy 4,615 procent. Ale jeśli powiesz wszystkim pożyczkodawcom, że chcesz poznać koszt pożyczki na poziomie 4,25%, wygrywa pożyczkodawca o najniższych kosztach.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy