Najlepsze oferty pracy dla absolwentów ze stopniem finansowym

17 lutego 2021
Category: Które Mogą

Opcje kariery dla specjalizacji finansowych

 • Dzielić
 • KołekDzielićE-mailJeśli intrygują Cię rynki finansowe, akcje, obligacje i inne narzędzia inwestycyjne, a także lubisz myśleć o liczbach, warto rozważyć specjalizację finansową.

  Jeśli jesteś studentem lub absolwentem, Twoje umiejętności finansowe pomogą Ci znaleźć zatrudnienie w tych zawodach. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o niektórych z najlepszych ofert pracy dla absolwentów szkół wyższych ze stopniem finansowym.

  Najważniejsze umiejętności w dziedzinie finansów

  Kierunki finansów rozwijają umiejętności analityczne w celu analizy sprawozdań finansowych i oceny sytuacji finansowej przedsiębiorstw, gmin i innych podmiotów. Potrafią ocenić ilościowe i jakościowe wymiary problemów biznesowych oraz ocenić skutki finansowe działań korporacyjnych i indywidualnych.

  Absolwenci z dyplomem z finansów nabywają również umiejętność posługiwania się arkuszami kalkulacyjnymi oraz innym oprogramowaniem używanym do przetwarzania i reprezentowania danych finansowych. Uczą się przedstawiać informacje finansowe klientom i współpracownikom o różnym poziomie zaawansowania finansowego.

  Doświadczenie akademickie w finansach można zastosować w szerokim zakresie karier w praktycznie każdej branży. Zanim dojdziesz do ostatecznego kierunku kariery, zastanów się nad wyjątkową kombinacją umiejętności, zainteresowań, wartości i cech osobowości.

  10 najlepszych ofert pracy dla specjalizacji finansowych

  Oto kilka opcji, które należy wziąć pod uwagę podczas eksploracji kariery związanej z tytułem finansowym.

  1. Planista finansowy

  Specjaliści finansowi poznają różne narzędzia inwestycyjne, a wiedza ta może pomóc planistom finansowym doradzać klientom, jak zarządzać swoimi finansami. Główne firmy finansowe mogą rozszyfrować trendy na rynkach papierów wartościowych i zastosować tę perspektywę do swoich sesji planowania.

  Planiści finansowi muszą ograniczać liczby i stosować zasady rachunkowości, aby opracowywać plany odpowiednie dla inwestorów indywidualnych. Muszą także wzbudzać zaufanie do ludzi i promować ich usługi. Dlatego też kierunki finansowe o silnych umiejętnościach interpersonalnych i zdolnościach perswazyjnych mają największe szanse powodzenia w tym zawodzie.

  Prognozy dotyczące wynagrodzeń i zatrudnienia: Według Bureau of Labor Statistics (BLS), osobiści doradcy finansowi zarabiają średnio 87.850 USD, a liczba miejsc pracy będzie rosnąć w tempie 4% do 2029 roku. 

  2. Analityk finansowy

  Analitycy finansowi badają akcje, obligacje, firmy i branże, aby pomóc bankierom, inwestorom i urzędnikom ds. Finansów korporacyjnych przy fuzjach, przejęciach i ofertach akcji / obligacji, a także w ekspansji korporacyjnej i restrukturyzacji. Mogą wykorzystać swoje główne szkolenie w zakresie finansów, analizując sprawozdania finansowe i inne dane finansowe.

  Analitycy finansowi budują modele finansowe i przeprowadzają złożone analizy ilościowe. Analitycy finansowi również opracowują raporty zawierające szczegółowe informacje o swoich ustaleniach i przedstawiają swoje analizy innym członkom zespołu bankowego lub finansowego.

  Prognozy dotyczące wynagrodzeń i zatrudnienia: według BLS analitycy finansowi zarabiają średnio 81,590 USD, a liczba miejsc pracy będzie rosła szybciej niż średnia o 5% do 2029 roku. 

  3. Współpracownik ds. Relacji inwestorskich

  Na tym stanowisku mogą się rozwijać kierunki finansowe z dobrymi umiejętnościami pisania, organizowania i komunikacji. Specjaliści ds. Relacji inwestorskich przygotowują i prezentują informacje finansowe dotyczące swojej firmy lub klientów korporacyjnych inwestorom, analitykom i mediom biznesowym.

  Specjaliści ds. Relacji inwestorskich muszą przeglądać, interpretować, wyróżniać i przedstawiać informacje zawarte w sprawozdaniach finansowych.

  Narzędzia analityczne i oprogramowanie opracowane w ramach głównego szkolenia finansowego ułatwiają ten proces.

  Prognozy dotyczące wynagrodzeń i zatrudnienia: według PayScale pracownicy relacji inwestorskich na wczesnym etapie kariery zarabiają średnio 61 076 USD. Wcześniejsze 

  4. Analityk budżetu

  Analitycy budżetowi stosują zasady finansowania do projektów i propozycji w sektorach biznesowym, edukacyjnym, rządowym i non-profit. Analizują budżety i oceniają wpływ finansowy kontynuowanych i nowych przedsięwzięć.

  Analitycy budżetowi muszą mieć wyrafinowane umiejętności komunikacyjne, ponieważ przeprowadzają wywiady z menedżerami w celu zebrania informacji dotyczących propozycji. Szkolą również pracowników w zakresie procesów tworzenia budżetu swojej organizacji. Kierunki finansów rozwijają podstawowe umiejętności analityczne i komunikacyjne potrzebne do odniesienia sukcesu w dziedzinie analityki budżetowej.

  Prognozy dotyczące wynagrodzeń i zatrudnienia: według BLS analitycy budżetowi zarabiają średnio 76,540 USD, a liczba miejsc pracy wzrośnie o około 3% do 2029 roku. 

  5. Aktuariusz

  Aktuariusze odgrywają wiodącą rolę w firmach zorientowanych finansowo, takich jak ubezpieczenia, bankowość, agencje ratingowe i firmy księgowe. Absolwent finansów z wysokimi umiejętnościami matematycznymi jest idealnie przygotowany do obliczenia prawdopodobieństwa wystąpienia różnych zdarzeń i oceny konsekwencji finansowych dla tych wyników.

  Podobnie jak główny finansista, aktuariusze manipulują oprogramowaniem, aby wykonywać obliczenia i przedstawiać swoje ustalenia. Przedstawiają swoje rekomendacje menedżerom w swojej firmie i przekonują innych o słuszności ich decyzji.

  Perspektywy dotyczące wynagrodzeń i zatrudnienia: Według BLS, aktuariusze zarabiają średnio 108 350 USD, a liczba miejsc pracy będzie rosła znacznie szybciej niż średnia 19% do 2029 roku. 

  6. Księgowy

  Specjaliści z zakresu finansów uczą się konstruować, interpretować i krytykować sprawozdania finansowe, kończąc część księgową swoich studiów. W ten sposób stają się zdolni do wykonywania złożonych prac księgowych w branżach zorientowanych finansowo.

  Studenci finansów rozwijają szereg umiejętności księgowych, ucząc się precyzyjnego analizowania problemów biznesowych i dbałości o szczegóły, co przygotowuje ich do świata księgowości. Podobnie jak księgowi, specjaliści finansowi uczą się przedstawiać informacje finansowe klientom i współpracownikom za pomocą wykresów, wykresów i innych pomocy wizualnych.

  Początkowe stanowiska księgowe mogą być początkowymi stanowiskami prowadzącymi do stanowisk kierowniczych w korporacjach lub stanowiskach kierowniczych w organizacjach non-profit i agencjach rządowych.

  Prognozy dotyczące wynagrodzeń i zatrudnienia: według BLS księgowi zarabiają średnio 71,550 USD, a liczba miejsc pracy będzie rosła w tempie 4% do 2029 roku. 

  7. Analityk kredytowy

  Analitycy kredytowi oceniają sytuację finansową perspektyw kredytowych oraz ryzyko związane z ich finansowaniem. Specjaliści finansowi uczą się oceniać rentowność finansową podmiotów oraz interpretować ich dokumenty i dane finansowe. Śledczy sposób myślenia specjalisty finansowego pozwoliłby analitykowi kredytowemu na zbadanie legalności informacji finansowych dostarczonych przez klientów.

  Główne kierunki finansowe analizują trendy w branżach, które mogą wpływać na zdolność organizacji do generowania dochodu niezbędnego do spłaty pożyczek.

  Posiadają umiejętności komunikacyjne niezbędne analitykom kredytowym do wydobywania informacji od potencjalnych klientów i przekazywania ich analiz współpracownikom.

  Wynagrodzenie: według BLS analitycy kredytowi zarabiają średnio 73 650 USD. Wcześniejsze 

  8. Adwokat

  Prawnicy z wielu dziedzin praktyki, w tym z zakresu rozwodów, odpowiedzialności za produkt, sporów cywilnych, prawa korporacyjnego, prawa pracy i prawa papierów wartościowych, korzystają ze znajomości finansów. Adwokaci, którzy badają nieprawidłowości finansowe, muszą czytać i rozumieć sprawozdania finansowe. Prawnicy w sprawach cywilnych potrzebują umiejętności oszacowania odpowiedniego odszkodowania za ugodę.

  Umiejętności badawcze i analityczne rozwijane przez kierunki finansowe pozwalają prawnikom na przygotowanie swoich spraw. Umiejętności prezentacyjne i znajomość oprogramowania do prezentacji pomagają prawnikom w przedstawianiu argumentów i przygotowywaniu eksponatów.

  Prognozy dotyczące wynagrodzeń i zatrudnienia: Według BLS, prawnicy zarabiają średnio 122 960 dolarów, a liczba miejsc pracy wzrośnie o około 4% do 2029 roku. 

  9. Agent nieruchomości komercyjnych

  Kierunki finansów z silnymi umiejętnościami werbalnymi i zorientowaniem na sprzedaż powinny rozważyć karierę jako pośrednik w obrocie nieruchomościami komercyjnymi. Pośrednicy w obrocie nieruchomościami komercyjnymi analizują biznesplany i sytuację finansową klientów w celu rekomendowania odpowiednich powierzchni dla ich przedsiębiorstw.

  Wystawiając nieruchomość, brokerzy muszą oszacować wartość nieruchomości na podstawie jej potencjału finansowego dla potencjalnych nabywców. Agenci doradzają klientom w zakresie finansowania zakupu nieruchomości i rozpoczynania nowych biznesów.

  Wynagrodzenie: według PayScale, pośrednicy w obrocie nieruchomościami komercyjnymi zarabiają średnio około 42,500 USD. Wcześniejsze 

  10. Nauczyciel biznesu

  Kierunki finansów doskonalą umiejętności komunikacyjne i prezentacyjne, które są niezbędne w zawodzie nauczyciela. Nauczyciele biznesu czerpią z szerokiej wiedzy o biznesie, instruując uczniów szkół średnich z podstaw rachunkowości, zarządzania, marketingu i inwestycji.

  Specjaliści finansowi z ciekawością świata biznesu i entuzjazmem do spraw biznesowych doskonale nadają się do tej roli. Osoby, które uzyskają wyższe stopnie naukowe w biznesie, mogą również pracować jako nauczyciel w gimnazjach i czteroletnich szkołach wyższych.

  Wynagrodzenie: według PayScale nauczyciele biznesu zarabiają średnio 41 654 USD. Wcześniejsze 

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy