Numery kart kredytowych; Co mieli na myśli? Spójrz na co; s Na karcie kredytowej

Numery kart kredytowych; Co mieli na myśli? Spójrz na co; s Na karcie kredytowej
16 października 2020

Prawdopodobnie codziennie korzystasz z karty kredytowej lub debetowej. Większość zakupów prawdopodobnie dotyczy czytników kart, a może ręcznie wprowadzasz informacje o koncie podczas zakupów online. Tak czy inaczej, na karcie kredytowej znajduje się wiele informacji. Czy wiesz, co kryje się w numerach Twojej karty kredytowej? A co z paskiem magnetycznym na odwrocie karty kredytowej – zastanawiałeś się kiedyś, jak to działa? Spójrzmy.

Numery kart kredytowych: co one oznaczają?

System znany jako ANSI Standard X4.13-1983 jest używany przez większość głównych kart kredytowych. Każdy numer karty kredytowej opowiada historię karty: kto ją wydał, rodzaj konta itp. W porównaniu z paskiem magnetycznym na odwrocie karty to niewiele informacji, ale nadal jest to przydatne. Oto jak odszyfrować numery kart kredytowych:

Powiedzmy, że numer Twojej karty kredytowej to 4385822056110982.

Pierwsza cyfra, w tym przypadku „4”, oznacza używany system.

Pierwsza cyfra na karcie kredytowej i używany system:

3 – karty podróżne / rozrywkowe. W takim przypadku różnych emitentów można zidentyfikować za pomocą drugiego numeru na karcie kredytowej. Na przykład: American Express (37), Diners Club (38) i Carte Blanche (38).

4 – Visa

5 – MasterCard

6 – Discover Card

Na podstawie tych informacji wiesz, że nasza przykładowa karta kredytowa to Visa. A co z resztą cyfr karty kredytowej? Czego możemy się od nich nauczyć? Informacje te, zwane strukturą, są określane przez używany system.

Struktura karty dla głównych wydawców kart kredytowych:

  • American Express – cyfry 3 i 4 to typ i waluta, cyfry od 5 do 11 oznaczają numer konta, cyfry od 12 do 14 tworzą numer karty na koncie, a cyfra 15 to cyfra kontrolna. Cyfra kontrolna jest zasadniczo używana do weryfikacji i jest uzyskiwana z algorytmu, który generuje inne numery kart, i łączona z nią.
  • Visa – cyfry od 2 do 6 tworzą numer banku, cyfry od 7 do 12 lub od 7 do 15 (w niektórych przypadkach) reprezentują numer konta, a cyfra 13 lub 16 to cyfra kontrolna.
  • MasterCard – cyfry dwa i trzy, od dwóch do czterech, od dwóch do pięciu lub od dwóch do sześciu tworzą numer banku (w zależności od tego, czy cyfra druga to 1, 2, 3 lub inna). Cyfry po numerze banku, aż do cyfry 15, reprezentują numer konta, a cyfra 16 to cyfra kontrolna.

W naszej przykładowej karcie numer banku to „38582”, numer konta to „205611”, a cyfry „0982” są traktowane jako „cyfry czeku”.

Co znajduje się wewnątrz paska magnetycznego na karcie kredytowej?

Robi się jeszcze ciekawiej, gdy przyjrzymy się składnikom danych paska magnetycznego. Zaskakujące jest to, że nie jest to tak proste, jak ludzie zakładają, i działa bardziej jak jeden z tych starych 8-ścieżkowych odtwarzaczy taśmowych pod względem dostępu do danych. W tym przypadku na pasku magnetycznym wbudowane są trzy ścieżki, ale tylko dwie z nich są rzeczywiście „używane” podczas przetwarzania informacji. Technologia chipów kart inteligentnych ma zastąpić ten system, chociaż niektóre „hybrydowe” karty inteligentne nadal zawierają paski magnetyczne. Teraz, gdy paski magnetyczne stają się „przeszłością”, możemy być rozbawieni ironią, że pierwotnie paski magnetyczne były zaawansowanym technologicznie rozwiązaniem problemu związanego z przetwarzaniem transakcji o niskim poziomie technologii.

Teraz, gdy wiesz więcej o tym, „co jest w środku” karty kredytowej i co oznaczają jej numery, korzystaj z karty w sposób odpowiedzialny. Postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami dotyczącymi zdrowego budżetowania i rozsądnego wykorzystywania kredytów. Jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy lub masz problemy z zadłużeniem, rozważ skontaktowanie się z doradcą kredytowym non-profit.

Clearpoint pomaga konsumentom w osiąganiu celów związanych z finansami osobistymi i strategiami spłaty zadłużenia od 1964 r. Obecnie współpracujemy z konsumentami w całym kraju poprzez doradztwo, które jest udzielane online, osobiście lub telefonicznie. Dowiedz się o naszych usługach już dziś!

Potrzebujesz pomocy w sprawie kredytu lub zadłużenia?

Nasze bezpłatne doradztwo kredytowe może pomóc w spłacie zadłużenia i osiągnięciu celów finansowych.

Zostań subskrybentem

Otrzymuj najnowsze wiadomości i wskazówki dotyczące zarządzania pieniędzmi od Clearpoint i Money Management International – wysyłane co tydzień do Twojej skrzynki odbiorczej.

Przeczytaj więcej podobnych do tego

  • Jak poprosić wierzycieli o pomoc podczas pandemii koronawirusa
  • Jak działa odroczone odsetki i dlaczego należy zachować ostrożność
  • Najgorsze błędy finansowe, jakie możesz popełnić podczas rozwodu
  • Ochrona kredytu podczas poważnego niepowodzenia
  • 5 bezpiecznych sposobów, aby pomóc dzieciom w zdobyciu kredytu

Komentarze

Wystaw opinię lub zadaj pytanie.

4 odpowiedzi na temat „Numery kart kredytowych – co oznaczają? Rzuć okiem na zawartość Twojej karty kredytowej ”

Danny

chcę wiedzieć, jaki jest numer mojej karty Visa i konta

Danny

Szukam mojej karty Visa

i numeru konta

Anonimowy

co oznacza 7-cyfrowy numer na odwrocie karty kredytowej?

sonu gill

chcę wiedzieć, jak podawana jest kolejność karty kredytowej, proszę o dokładne informacje.

Dodaj komentarz

Dołączmy do społeczności!

Copyright 2020, Clearpoint Credit Counselling Solutions, a Division of Money Management International, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. 501 (c) (3) organizacja non-profit. Licencjonowany dostawca usług zarządzania wierzytelnościami. Nie pożyczamy pieniędzy. Nie firma pożyczkowa.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy