Ostrzeżenie dla konsumentów: oszustwa związane z kartami debetowymi w Walmart wykryte w 16 stanach

17 lutego 2021

Przestępcy wypłacają zagrożone karty debetowe, unikając wykrycia, aż będzie za późno, utrzymując cenę poniżej 50,00 USD

Konsumenci są ostrzegani przed wzrostem liczby nieuczciwych zakupów dokonywanych w Walmart, co w niektórych przypadkach spowodowało, że ich instytucja finansowa zaczęła odrzucać transakcje kartą debetową, chyba że zostanie użyty PIN.

Ostrzeżenia zaczęły krążyć wcześniej tego lata, ale liczba incydentów w niektórych częściach Stanów Zjednoczonych utrzymuje się na stałym poziomie

W sumie wydano alerty dla 16 stanów, a Walmart został wymieniony jako miejsce, w którym używane były zainfekowane karty.

W niektórych przypadkach Walmart był również powszechnym punktem zakupu (przed użyciem karty przez oszustów), ale biorąc pod uwagę, że jest to Walmart – taki wskaźnik nie powinien od razu prowadzić do założenia, że ​​sieć przetwarzania kart Walmart została naruszona.

Ostatni alert został wysłany 10 października. Filadelfijska Federalna Unia Kredytowa poinformowała klientów, że organizacja non-profit została powiadomiona o oszukańczej działalności w oddziałach Walmart w całym kraju.

„Wzorzec oszustwa obejmuje opłaty w wysokości 50,00 USD i poniżej których są przetwarzane jako transakcje„ debetowe bezpinowe . Podczas tych transakcji karta jest przeciągnięta, ale nie jest wymagane wprowadzenie kodu PIN (osobisty numer identyfikacyjny) ani podpisanie transakcji. zawiadomienie mówi.

W rezultacie wszystkie transakcje debetowe w Walmart, które są przeprowadzane bez kodu PIN, zostaną odrzucone. Ale Pensylwania nie jest jedynym stanem z ostrzeżeniami konsumentów i oszustwami związanymi z kartami debetowymi.

W stanie Maryland Provident State Bank (PSB) wydał we wrześniu ostrzeżenie o oszustwach związanych z kartami debetowymi, informując klientów, że jeśli transakcja nie zostanie zakończona przy użyciu kodu PIN, zostanie odrzucona. W ostrzeżeniu uzupełniającym z PSB stwierdzono: „Ze skutkiem natychmiastowym należy podać swój numer PIN dla wszystkich transakcji kartą debetową w dowolnym Walmart lub Super Walmart.

Front Royal Federal Credit Union w Wirginii również aktywnie ostrzega o zagrożonych kartach, łącząc ostrzeżenie z „dużą liczbą oszustw w Walmart.

Alert FRFCU mówi, że klienci będą ograniczeni do zakupów o wartości 200,00 USD lub mniej. Zakupy powyżej tego minimum będą wymagały uprzedniej autoryzacji w celu ochrony konta.

Na Florydzie kilka spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych zgłosiło wzrost liczby oszustw związanych z kartami debetowymi, aw każdym przypadku wspólnym łączem był Walmart.

„W naszym wstępnym oświadczeniu na temat naszego ostatniego oszustwa związanego z kartą debetową stwierdziliśmy, że podejrzewano, że doszło do kompromisu u lokalnego sprzedawcy. Od tego czasu dowiedzieliśmy się, że inne spółdzielcze kasy pożyczkowe z Centralnej Florydy zgłaszają podobne oszustwa związane z kartami debetowymi. Potwierdza to nasze podejrzenie, że kompromis został dokonany przez lokalnego kupca lub grupę kupców , napisano w ostrzeżeniu Launch Federal Credit Union.

Alert Launch FCU został wydany w sierpniu; a niedługo potem podobny bank z AVB Bank w Oklahomie. Z powodu oszustwa klienci AVB, którzy próbowaliby użyć swoich kart debetowych w lokalizacjach Walmart w Arizonie lub Maryland, zostaliby całkowicie odrzuceni – za pomocą kodu PIN lub bez kodu PIN.

W lipcu Heritage South Community Credit Union w Tennessee dodała do listy stanów, w których wykryto oszustwa związane z kartami debetowymi, do Walmart, identyfikując ich własny stan, a także Kalifornia, Georgia, Illinois, Nevada, New Jersey, Karolina Północna, Ohio, Waszyngton i Wisconsin, jako miejsca, w których transakcje bez kodu PIN byłyby zabronione.

Zgłoszenia oszustw w 16 stanach to alarmujący trend, na który warto zwrócić uwagę, ale znowu – nie oznacza to, że sieć przetwarzania kart Walmart została naruszona.

W tej chwili szerszy obraz jest taki, że od lipca przestępcy używają zainfekowanych kart w lokalizacjach Walmart w całych Stanach Zjednoczonych, a ponieważ utrzymywali małe zakupy – latali poniżej radaru.

Dlatego ważne jest, aby obserwować swoje salda i miesięczne wyciągi. Sprawdź, czy każdy zakup i transakcja są zgodne z prawem. Jeśli możesz, w miarę możliwości korzystaj z ustawień powiadomień instytucji finansowej.

Dlaczego to się dzieje?

To, co robią przestępcy, gdy dochodzi do tego rodzaju oszustwa, to wypłacanie wartości skradzionych kart. Dokonują drobnych zakupów, takich jak te wymienione w każdym z ostrzeżeń, i używają karty, dopóki nie zostanie ona pozbawiona salda lub nie zostanie oznaczona i wyłączona.

Jednak większość oszustów użyje karty dwa lub trzy razy, zanim wyrzuci ją lub odsprzeda dane. Zmniejsza to szanse na ich złapanie. Po spieniężeniu karty zakupione przedmioty są albo odsprzedawane (w tym momencie wszystko jest zyskiem dla przestępcy) lub są przechowywane do użytku osobistego.

Działania takie jak ta są zwykle widoczne w następstwie naruszenia danych w handlu detalicznym. Podobne skoki w oszustwach kartowych odnotowano wkrótce po naruszeniu danych w Target i Home Depot. Rynek przestępczy został zalany świeżo skradzionymi kartami, a przestępcy musieli szybko się wycofać, zanim zostali wyłączeni i wymienieni.

Podstawowe zabezpieczenia:

Jako konsument powinieneś rzadko – jeśli w ogóle – używać swojej karty jako karty debetowej. Zawsze powinieneś wybierać opcję kredytową, ponieważ skorzystasz z ochrony przed oszustwami oferowanej przez Twój bank i markę karty. Jeśli debet jest jedyną dostępną opcją, pamiętaj o użyciu kodu PIN i monitoruj salda konta i wyciągi.

Niektóre banki mają większe zobowiązania, jeśli chodzi o zakupy debetowe, a w grę wchodzi również harmonogram. Jeśli nie złapiesz oszustwa w ciągu 60 dni i nie powiadomisz banku lub spółdzielczej kasy pożyczkowej, Twoja odpowiedzialność za oszustwo może wzrosnąć z 0-50,00 USD do 500,00 USD. Potem możesz zostać obciążony całą kwotą.

EMV, nowa warstwa zabezpieczeń na większości kart (jest to chip, który widzisz w niektórych nowo wydanych kartach), ma pomóc w zwalczaniu oszustw związanych z kartami, ale zanim konsumenci i sprzedawcy detaliczni w pełni wykorzystają system, zajmie trochę czasu.

Detaliści mieli zacząć korzystać z EMV 1 października, ale jest wiele miejsc, w których terminal nie jest skonfigurowany do obsługi przetwarzania EMV. Poniższy film wyjaśnia podstawy działania EMV.

Jeśli nie otrzymałeś od swojej instytucji finansowej nowej karty zawierającej chip EMV, powinieneś rozważyć poproszenie ich o przesłanie. Na tym etapie zapytaj ich, w jaki sposób zamierzają chronić Ciebie i Twoje pieniądze przed oszustwami związanymi z kartami i kradzieżą w Internecie.

Czasami najlepszym zabezpieczeniem jest bycie poinformowanym.

Steve Ragan jest starszym pisarzem w CSO. Przed dołączeniem do dziennikarzy w 2005 roku Steve spędził 15 lat jako niezależny wykonawca IT, koncentrując się na zarządzaniu infrastrukturą i bezpieczeństwie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy