To; po prostu głupio jest wpłacić więcej niż 250 000 dolarów na jedno konto bankowe, jeśli ty; jesteś bogaty

To; po prostu głupio jest wpłacić więcej niż 250 000 dolarów na jedno konto bankowe, jeśli ty; jesteś bogaty
16 października 2020
Category: Wiele Osób

Najprawdopodobniej udałeś się do banku ubezpieczonego przez FDIC, nawet nie wiedząc, co to oznacza.

Wiele osób widzi te listy codziennie – i czerpie z nich korzyści – nie znając tła ani tego, co robią.

Ale dla bogatych ludzi – takich jak były dyrektor generalny Ubera Travis Kalanick, który niedawno otrzymał 1,4 miliarda dolarów wypłaty gotówki – jeszcze ważniejsze jest zrozumienie, czym jest FDIC i jak działa.

Jak działa FDIC

Kiedy w 1929 roku rozpoczął się wielki kryzys, ludzie masowo zwracali się do banków, aby odzyskać pieniądze. Ten tak zwany run bankowy spowodował niedobór gotówki, a banki nie były w stanie zapłacić wszystkim. Podczas szczytu kryzysu finansowego, w 1933 r., Utworzono nową niezależną agencję rządową, aby zapobiec powtórzeniu się podobnej sytuacji.

Od czasu utworzenia Federalnej Korporacji Ubezpieczeń Depozytów żaden posiadacz rachunku bankowego nie stracił żadnej sumy ubezpieczonej gotówki. Według stanu na 22 marca w Stanach Zjednoczonych było 5 626 instytucji ubezpieczonych przez FDIC, które ubezpieczały ponad 17,5 bln USD.

Depozyty bankowe nie są już zagrożone wyparowaniem, ponieważ FDIC chroni – automatycznie, bez składania wniosków – pierwsze 250 000 dolarów zdeponowane na koncie. Większość Amerykanów ma na koncie oszczędnościowym mniej niż ćwierć miliona dolarów, więc cały depozyt jest zabezpieczony.

Ale ten plan ubezpieczeniowy wspierany przez rząd nie obejmuje wszystkich kont. FDIC obejmuje certyfikaty depozytów, rachunków czekowych i oszczędnościowych oraz inne rodzaje depozytów gotówkowych. Konta takie jak inwestycje w obligacje i akcje, polisy na życie, renty i zawartość skrytki depozytowej nie są ubezpieczone przez FDIC.

Jedynym haczykiem na FDIC jest limit 250 000 $. Na przykład, jeśli zdeponujesz dokładnie 250 000 USD na koncie oszczędnościowym, wszelkie otrzymane odsetki (a celem posiadania pieniędzy na tych kontach jest uzyskanie odsetek) spowoduje przekroczenie limitu, a ubezpieczona będzie tylko płatność początkowa. Wypłata odsetek może się skończyć utraceniem.

Jak obsługiwać konta przekraczające 250 000 USD

Chociaż witryna FDIC wspomina o limicie, określa go jako limit ubezpieczenia w wysokości „250 000 USD na deponenta, na bank ubezpieczony przez FDIC, na kategorię własności”.

Chociaż na każdym koncie nadal obowiązuje limit 250 000 USD, istnieją dwa sposoby obejścia tego problemu, aby zapewnić ubezpieczenie wszystkich depozytów:

  1. Korzystaj z wielu banków
  2. Użyj wielu kategorii własności

Jeśli masz ponad ćwierć miliona dolarów w gotówce, możesz oddzielić depozyty w różnych bankach lub kategoriach własności, aby całość była ubezpieczona. Dla bogatych ludzi, takich jak Kalanick, którzy będą mieli w banku ponad 250 000 dolarów, ta strategia zapewnia im dodatkowe ubezpieczenie.

Powiedzmy, że masz 500 000 $, które chcesz wpłacić na swoje konto bankowe. Możesz na przykład zdecydować się wpłacić połowę na konto w TD Bank, a drugą połowę w Bank of America. Lub, jeśli po prostu chcesz korzystać z jednego banku, możesz użyć różnych typów własności konta depozytowego – na przykład jednego konta na własne nazwisko, wspólnego konta, które posiadacie razem ze współmałżonkiem lub konta powierniczego.

Tak więc, podczas gdy maksymalna kwota FDIC wynosząca 250 000 $ wygląda na restrykcyjną, można to obejść, aby upewnić się, że wszystkie pieniądze, które wpłacasz w banku, są ubezpieczone.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy