Wpływ minimalnych płatności na Twoją zdolność kredytową

17 lutego 2021
Category: Wynik Kredytowy

JGI / Jamie Grill / Blend Images / Getty

Ochrona zdolności kredytowej to jedna z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla swojego życia finansowego. Dobra ocena kredytowa nie tylko ułatwia zatwierdzenie wniosków kredytowych, ale także pozwala zaoszczędzić pieniądze na odsetkach i depozytach zabezpieczających. Być może już wiesz, że historia płatności jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na Twoją zdolność kredytową i stanowi 35% Twojego wyniku FICO. Ale czy kwota płatności ma znaczenie? A dokładniej, czy minimalne płatności szkodzą Twojej zdolności kredytowej?

Jak minimalne płatności wpływają na Twoją zdolność kredytową

Jedną z rzeczy, która sprawia, że ​​karty kredytowe są atrakcyjne, jest to, że nie musisz od razu spłacać całego salda. Wydawca karty kredytowej wymaga, abyś co miesiąc płacił tylko niewielką część salda. Ta minimalna kwota płatności jest podana na miesięcznym wyciągu z karty kredytowej i może się różnić w zależności od salda karty kredytowej i wszelkich należnych opłat. Jeśli nie masz dużo pieniędzy, które możesz przeznaczyć na płatność kartą kredytową, dokonanie minimalnej płatności może być jedyną opcją, aby utrzymać dobrą kondycję konta. Wcześniejsze  

Po pierwsze, dobra wiadomość. Kwota ostatniej płatności jest podana w raporcie kredytowym, ale obliczenia oceny zdolności kredytowej nie uwzględniają kwoty płatności kartą kredytową (lub pożyczki) w Twojej ocenie kredytowej. Z tego punktu widzenia dokonanie minimalnej płatności w ogóle nie szkodzi twojej zdolności kredytowej. Dopóki co miesiąc dokonujesz co najmniej minimalnej płatności w terminie, tak naprawdę pomagasz swojej zdolności kredytowej, budując spójną, pozytywną historię płatności. Wcześniejsze  

Oto niezbyt dobra wiadomość. Część Twojej zdolności kredytowej bierze pod uwagę to, jaka część kredytu jest wykorzystywana – wykorzystanie kredytu. Wykorzystanie większego limitu kredytowego może kosztować kilka punktów kredytowych. Utrata punktów jest tylko tymczasowa; szybkie zmniejszenie salda pomogłoby w odbiciu zdolności kredytowej.

Kwota długu, który nosisz, wynosi 30% Twojego wyniku FICO. W przypadku kart kredytowych obliczenia punktacji kredytowej uwzględniają salda na poszczególnych kartach kredytowych i łączne saldo wszystkich kart kredytowych.

Kiedy płacisz tylko minimum, saldo zmniejsza się tylko nieznacznie, a wysokie wykorzystanie kredytu będzie nadal szkodzić Twojej zdolności kredytowej. A jeśli płacisz tylko minimum i robisz dodatkowe zakupy na swojej karcie co miesiąc, Twój wynik kredytowy prawdopodobnie ucierpi, ponieważ saldo rośnie, a nie maleje. Z drugiej strony, jeśli masz niskie saldo – powiedzmy 30% swojego limitu kredytowego lub mniej – i płacisz tylko minimum, Twoja ocena kredytowa jest prawdopodobnie bezpieczna, jeśli chodzi o wykorzystanie kredytu. Wcześniejsze  

Spłata całego salda zamiast dokonywania minimalnej płatności może pomóc w uzyskaniu zdolności kredytowej, ale niekoniecznie pomaga to kwota płatności. Płacenie pełnego salda i zerowe saldo odzwierciedlone w raporcie kredytowym obniża wykorzystanie kredytu i może zwiększyć zdolność kredytową.

Korzyści z płacenia więcej niż minimum

Nawet jeśli dokonanie minimalnej płatności może nie zaszkodzić Twojej zdolności kredytowej, płacenie większej kwoty przynosi korzyści – na przykład szybsze zmniejszenie salda i zaoszczędzenie pieniędzy na odsetkach. Tak często, jak to możliwe, staraj się zwiększać równowagę. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy płacisz minimum na niektórych kartach kredytowych (i ryczałt na innych) w ramach planu wyjścia z zadłużenia.

Ponieważ Twoja ostatnia płatność jest uwzględniona w raporcie kredytowym, niektórzy wierzyciele i pożyczkodawcy mogą wziąć to pod uwagę podczas rozpatrywania wniosku. Ogólnie rzecz biorąc, osoba, która płaci tylko minimum, szczególnie przy wysokim saldzie, może zostać uznana za ryzykownego kredytobiorcę i może zostać odrzucona.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy