Zalety i wady funduszy cyklu życia

17 lutego 2021
Category: Jeśli Chcesz

Fundusze TSP Lifecycle to inwestycje portfelowe, które obejmują wszystkie pięć funduszy TSP. Automatycznie zachowują równowagę i przechodzą na bardziej konserwatywną alokację aktywów, gdy zbliżasz się do emerytury.

Oto jak obecnie wygląda ta piątka:

Źródło: Arkusz informacyjny funduszy L.

Źródło: Arkusz informacyjny funduszy L.

Ogólnie rzecz biorąc, zalety funduszy na cykl życia znacznie przewyższają wady.

Większość inwestorów nie odnosi dużych sukcesów, ponieważ kupują akcje, gdy rynek jest wysoki i sprzedają je, gdy rynek już spadł, co skutkuje niskimi średnimi zwrotami:

Źródło: JP Morgan Guide to the Markets, III kwartał 2017 r

Źródło: JP Morgan Guide to the Markets, III kwartał 2017 r

Główną korzyścią płynącą z funduszy cyklu życia jest to, że wykonuje on pracę za Ciebie i jest inwestycją typu „ustaw i zapomnij. Chronią inwestorów przed podejmowaniem złych decyzji dotyczących równoważenia. W ciągu kilku dziesięcioleci automatycznie równoważony portfel akcji i obligacji w przeszłości radził sobie lepiej niż przeciętny inwestor i prawie tak samo dobrze, jak czysty portfel akcji, charakteryzujący się mniejszą zmiennością.

Powodem, dla którego działa to tak dobrze, jest to, że automatycznie realizuje strategię „kupuj tanio, sprzedaj drogo. Jeśli fundusz C spadnie, fundusze L sprzedadzą niektóre aktywa, aby kupić więcej funduszu C. Jeśli fundusz I spadnie, fundusze L sprzedadzą niektóre aktywa, aby kupić więcej funduszu I. Dość proste.

Największą wadą funduszy związanych z cyklem życia jest to, że są one strategią „jednego rozmiaru dla wszystkich. Dwie osoby planujące przejście na emeryturę w 2040 r. Mogą mieć niewiele więcej wspólnego niż data przejścia na emeryturę. Jeden z nich mógłby mieć więcej aktywów lub bardziej konserwatywne nastawienie inwestycyjne lub większą rodzinę, inne świadczenia emerytalne, inne inwestycje, inny wiek emerytalny lub inne plany emerytalne. Jednak fundusze cyklu życia traktują je tak samo.

Niektórzy planiści finansowi twierdzą, że fundusze cyklu życia są zbyt konserwatywne. Fundusz „L Income ma być tym, co posiadasz po przejściu na emeryturę i inwestuje około 80% w obligacje, które prawie nie dają więcej niż inflacja. Jej głównym celem jest ochrona kapitału. Jednak statystycznie statystycznie rzecz biorąc, przeciętny 65-letni emeryt może dożyć 85 lat i istnieje spora szansa, że ​​przeżyje 90 lat lub później. Chociaż średnia długość życia po urodzeniu w tym kraju wynosi tylko około 80 lat, po ukończeniu 65 lat wynosi 85 lat, ponieważ pokonałeś już wiele zagrożeń, z którymi borykają się młodzi ludzie.

Oznacza to, że prawdopodobnie będziesz musiał polegać na funduszu L Income przez 20-30 lat lub dłużej. W takim przypadku emerytura nie jest bliska końca. Brak pieniędzy jest dla wielu emerytów równie dużym ryzykiem, jak zmienność.

Na szczęście nie jest przesądzone, że musisz inwestować w fundusz cyklu życia, który odpowiada Twojej dacie przejścia na emeryturę. Na przykład, jeśli planujesz przejść na emeryturę w 2020 r., Ale chcesz mieć więcej akcji w swoim portfelu, możesz zamiast tego zainwestować w fundusz 2030 lub 2040, jeśli chcesz zaakceptować tę zmienność i nie potrzebujesz od razu pieniędzy. Nie jest złym pomysłem przeprowadzanie ponownej oceny co około 5 lat, aby sprawdzić, czy posiadany przez Ciebie fundusz cyklu życia nadal ma sens w Twojej wyjątkowej sytuacji, rozmawiając z profesjonalistą finansowym lub zastanawiając się, jakie są Twoje cele i plany.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy